Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madau, ti-a lasat bic la mine niste vitamine despre care ti-a zis ea. te rog sa-mi comunici daca odata cu buna dispozitie ti-a revenit si pofta de mancare, caci le papa fata imediat. deja am luat una. le mai vrei?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu anda la capitolul prietene in strainatate... sunt campioana, din pacate; pt ca imi lipsesc tare mult.

Am 4 prietene f f dragi plecate in strainatate, 3 definitiv, 1 sper ca se intoarce peste 1 an. E tare nasol sa intretii relatia doar pe mail, telefon, etc, sa te vezi rar... dar cand ne vedem avem impresia ca n-au trecut decat cateva zile
Si mai am 1 prietena f buna la Arad. Sora-mea la Timisoara... si uite asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Anda, multumesc mult de oferta, sa stii ca nu zic nu, pur si simplu ajungem la disperare pe-aici... Mai vorbim dupa ce merg maine la spital sa vedem care e situatiunea...

Aflasem de o maternitate privata in Brasov, ar fi fost prima optiune, dar din pacate e prea tarziu pentru programari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Madau ...ma bucur ca esti mai vesela si...Doamne Ajuta!!!
Ina esti superok!




Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata

GANDACEL, nu, DF sa-l las singur pe Vlad in casa. nu stiu cum naiba, dar am sters din mesajul ala si de aia a iesit asa scurt.
ca spuneam ca Vlad a ramas acasa cu Cristi.

si cu kk...hmmmm dupa 2 zile in care nu i-am pus supozitor, ca speram sa faca singurel i-am scos kk cu unghiile ca nu iesea si era gros cam de 3 detele de ale njoastre.
si burtica era tare si umflata si de aia nu-l mai las asa.

o sa vad ce zice dr si o sa incep si eu tratamentul ce-l da LEEA lui T.


MARIA_ALEXIA si eu ma gandeam de ce nu cauti alt oras in care sa faci ceza.
sigur gasim aici dr sa te opereze.


nu vreau sa fiu cicalitoare, dar reiau intrebarea ce ma framanta: credeti ca va compensa iaurtul si branzica laptele pe care Alex nu-l va mai bea???
eu tot sper sa inceapa sa bea lapte praf 100%, sau macar sa aduca astia la chicco garnituri.
MIrabilis (oare ce-or mai face?) mi-a zis atunci pt prietena mea ca decat lapte de vaca,, mai bine fara si sa pape cel mic branzica si iaurt. dar Vlad era asa laptar si mi se pare asa dandoaselea ca Alex oricum bea mult mai putin dar sa numai bea deloc...


INA, eu nu ies afara fara tona de fond de ten si anticearcan si un pic de ruj. macar atat. si daca ma mai plang ca nu am timp mai de nimic in casa cu 2 copii, imi zice lumea ca timp sa ma spoiesc am!
si eu te cred ca-s cearcanele ascunse sub machiaj ca asa fac si eu.


trage vlad de mine

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Joy draga, scuze, da' am uitat sa-ti raspund - dupa doua cure ce Ca (respectiv Osteocare,care contine si D si Magneziu) nu ii mai cade asa de speriat, adica cateva fire, care pot trece neobservate, nu mai raman multe fire de par pe cada si nici in perie cand o piaptan! Doamne ajuta sa fie bine! Oricum analizele ii iesisera bine, doar o usoara carenta de Fe.




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Rapid ca azi mai am o tura de alergat

Anda ti-am scris si pe mess...vreau vitaminele...dar daca tot le-ai inceput, le putem face pe din doua

Joy si eu am avut si mai am inca probleme cu constipatia Mirunei, dar din ce am vb cu diversii doctori pe la care am fost e mai rau sa-l lasi si sa se chinuie asa de rau, decat sa-i bagi un supozitor si sa rezolvi problema. Poate face fisuri anale, poate capata o aversiune sau frica fata de procesul in sine si atunci implicatiile sunt altele. Pana cand reusesti sa-l reglezi din alimentatie...fibre, supe, etc...eu ti-as sugera sa nu-l mai lasi mai mult de 1 zi fara sa faca kk. Ca vezi cat se chinuie saracutul.

mai faceti profilaxia rahitismului la copii?. Ca mie pediatra mi-a dat in continuare Vigantol, pana la 3 ani in combinatie cu Cal-C-Vita, si apoi pana la 7 ani doar in lunile cu "r"

Fug la trebi....intru mai incolo

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADAU, de aia i-am pus suopzitor, sa nu-l mai las sa se chinuie. deja are fisuri ca ieri a facut cu sange...

si acum este pe olita de 15 minute si nu poate sa faca. si ieri a facut singur, dar azi se pare ca nu.

si nu-i pun supozitor decat dupa ce cere olita de 3-4 ori. deci zice kk, se aseaza si nu poate sa faca.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

joy, oooofff, ce mila imi e de vlad! stiu ca esti prinsa peste cap cu ambii copii, dar neaparat trebuie sa ajungi la dr. cu vladut.
despre laptele lui alex, eu zic ca trebuie sa insisti cu diverse metode de pacalire. nu vrea deloc lapte praf? as avea o idee, dar n-am inteles dk nu vrea deloc lapte praf, cred ca am pierdut cateva postari

madau, e, cum sa le facem pe jumatate:)), e un borcan inceput, ca sunt vitaminele pe care le avea biata bic la ea cand a incercat-o mila de tine:) si nu le-a mai luat ca sa ti le lase tie.

profilaxia cu vigantol si noi o continuam pana la 3 ani.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Sunt happy, ca am luat 10 la examenul la care am avut cm mari emotii!

Aici iacata o dedicatie pentru mamicile si copilasii colectiei: www.dropshots.com/slg#date/2008-02-15/09:27:47" target="_blank">CATELUS CU PARUL CRET

Madau, ma bucur cai ai stare psihica buna!

Lavi, Roxi, in principiu Turcia. De 4 zile tot prospectez. Dar astept Targul de Turism - de la sf lui martie. Mi-e fff greu sa ma decid la un hotel ca-s super dificila si fitzoasa la criterii - pe plaja, vegetatie muuuulta si infinite posibilitati de joaca ptr copil. Daca gasesc TOATE astea la un club, sigur depaseste bugetul alocat, asa ca o iau de la capat cu research-ul si tot asa...

Joy- ci ceva ceaiuri sau buline homeopate nu incerci?



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput