* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

printesa Bia de Noemi! Sa cresti mare si mumoasa! Sa ai parte numai de bucurii si sa nu mai ai probleme cu piciorusul! Pupici de la Cri!

Fetele ieri am fost la eco si mi-am vazut bebelina. Mi-a facut dr si poze cu profilul si cu manuta. Analizele sunt toate bune si desi abia maine fac 29 de saptamani bebelina arata de 31...Acum mi-a spus ca pe 11 mai o sa nasc! Probabil va fi in perioada 15-20 mai...In aprilie o sa mai merg de 2 ori la control si a treia oara cand o sa ma vad cu dr o sa fie pentru nastere.

Delia si eu invatam mai bine noaptea cand dormea elementul disturbator Bafta maxima! O sa vezi ca o sa fie bine! E greu, dar eu cred ca merita sa si studiezi.

Catrinelu am venit luni de la Bucuresti...sper fericirea lui Cri, care e innebunit sa mearga cu trenu`!

Catrinutza eu nu taurasa vroiam, dar ce sa mai fac...asta e! Ma gandeam ca fac o geamana ca ei sunt mai maleabili...pe cand cu taurii nu-ti merge...nici macar in calitate de berbec!
Las-o pe sefa in plata Domnului...si a mea era in spumele marii cand eram insarcinata...Asta e! Abia astept sa aflu ce o sa aiba Mariucu` surior sau fratioara.

Carmen si Cris locuieste zilnic in dulap...sta acolo ca pupaza cate o 1/2 de ora si eu mor de frica sa nu cada mantocaria cu el cu tot...ca montajul e facut de sot...si e asa bun ca tot mai ramanem cu cate un maner in mana

Va pup! Va doresc o zi minunata!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

LA MULTI ANI Bia de Noe si Matei de MP. Sa aveti parte numai de fericire si bucurii in toti anii multi care vor urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

La multi ani BIA si MATEI,sa fiti iubiti si fericiti si plini de noroc si voie buna!NOE ASTEPTAM POZICI CU SARBATORITA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

BIA(NOE)
MATEI(MP)


Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

La multi ani Biaaaaa!! Multa sanatate si fericire... si tot ce-ti doresti! Uaaa, NOE, ai domnisoara mare de-acuma!!

MIHASERU, Cris sta cate jumate de ora in dulap? Pai sa-i fac si eu loc oanei, poate i-o place, m-as bucura sa am jumate de ora free...hm....
Uitasem sa-ti raspund cu dintzii. Nu, nu ii dau fluor acuma, i-am dat mai demult Fluor Vigantoletten, dar nu ii mai dau de vreun an. La dentist nu am fost... mi.e cam groaza. O spal pe dinti cu Nenedent. Dar e mare taraboi cu spalatul pe dinti, ca evident nu vrea decat singura, sau maximum s-o spele Gilligan (unul din catzeii de plus, e din ala in care-ti poti baga mana, ac pt teatru de papusi... adica tot io o spal, dar cu catzelu' tras pe mana

ANDREEA, zi-mi si mie despre Bute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Apar si eu dupa o lunga absenta, spre rusina mea. De citit v-am citit dar timpul nu mi-a permis sa va scriu.
As dori sa incept cu felicitarile catre toate doamnele si domnisoarele de pe cu ocazia zilelor de 1 si 8 Martiesi opentru voi.
Urmatorele urari sunt pentru ghioceii ce au implinit deja doi anisori. La multi ani! pentru:
2 MARTIE - ANDREI (DOINA CEL)
3 MARTIE - MARIA (NSHIRO)
3 MARTIE - ANDREI (IRINA 71)
3 MARTIE - MARIA-CORNELIA (IRIS 77)
3 MARTIE - STEFANEL (ALINUTZA3)
6 MARTIE - MATEI ALEXANDRU (TECLA)
7 MARTIE - ALESSIA MARIA (LUMYSTI)
7 MARTIE - VIVIAN (ILE 77)
8 MARTIE - DAVID ALEXANDRU (DANANITA)
9 MARTIE - MARIO VALENTIN (EMA72)
9 MARTIE - ANDREI IOAN (AILEANA)
11 MARTIE - BOGDAN (DIANA1968)
11 MARTIE - MATEI (TILI)
13 MARTIE - ALESIA IOANA (BITAB)
14 MARTIE - BIA (NOE)
si uram de pe acum, pentru a nu mai ramane restanti" La multi ani!" celor care sarbatoresc in weekend implinirea varstei de doi ani
15 MARTIE - ANA (AALINA2003)
16 MARTIE - NIKOLAS (POLIXENI)
16 MARTIE - LARA (ELVIE)
Despre noi nu va pot spune mare lucru, pe Alex il caracterizeaza in acesta perioada egoismul, prefera sa plece din parc decat sa lase si alti copii sa se joace cu jucariile lui. Se lucreaza la trasatura lui de caracter dobandita in timpul iernii acasa cu bunicii, sper ca vom avea rezultate cat mai curand.Pampers folosim doar cand iesim afara si la culcare. Nu stiu dc am sa reusesc sa-i scot pampersul noaptea. Face atat de mult pipi noaptea...mi-ar fi mila de el sa-l trezesc noaptea sa-l duc la baie.
Poezii invata din ce in ce mai multe, are pozii pe care le stie si fara ajutor. Suntem baieti mari!
Apropo, NSHIRO, Alex este indragostit de Maria. Aseara ma minunam eu de printesa ta si Alex langa mine. Dupa terminarea filmulet incepe Alex sa se maraie: " Mai pune mami pe fetita, mai pune!" Cred ca a vazut toate filmuletele de vreo 3-4 ori.
Mihaser, felicitari ptr bebelina dezvoltata!
Catrinuta, ce simtiri ai tu referitor la bb? Fata sau baiat?
Imi pare rau ca nu pot scrie mai mult, dar tb sa ma pregatesc de plecare. Urmeaza weekendul si nu vreau sa stau azi peste prgram nici-un minut. Am acasa una bucata baietel ce ma asteapta sa ne jucam.
Va pup!
Petrecere frumoasa tuturor sarbatoritilor!





Gabi si Alexandru-Ionut
19.04.2006
http://www.flickr.com/gp/21142377@N06/24fZYR
http://community.webshots.com/user/gabi_fer
"Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

multumesc mult -cu mandat din partea Biei- pentru urarile de La multi ani! de aici, pe mail si la telefon(nu dau nume, ca se stiu vinovatele)
prima parte a zilei am petrecut-o cu primele cadouri (deocamdata nr 1 e un tobogan de la little tikes cu aterizare pe...baloane -cateva zeci umflate de mine azi noapte-, o tricicleta nesuferita -pt mine,ca am de impins-, cartile, puzzle-urile si restul nu sunt asa de interesante), apoi prin jolie ville la locul de joaca (unde era sa ramana blocata suuus de tot in labirintul cu scari, bile si tobogane dar l-am trimis pe Dr dupa ea, pe furis, sa nu il vada supraveghetoarele, apoi 2 ore pana in centru ( nu stiu ce se intampla pe sos pipera...), pe la torturi (pe care inca nu le-a vazut) si zuruck acasa- acum doarme de vreo 2 ore cu Dr...iar eu fac..ce pot(papa, curat, alte cadouri, telefoane, etc...)
continuam in seara asta, si maine...


Andreea, tu ma suni cu un nr de orange?daca da, da-mi un sms ceva sa stiu ca esti tu pentru ca exista o persoana (nu de aici!) careia nu vreau sa ii rasp la telefon si deci nu raspund la nr necunoscute... (e vorba de maica-mea, din pacate..., dar asta e alta poveste si nu vreau sa stric ziua de azi)


cam atat, ca ma lasa bateria la mac, mi-a furat sotul incarcatorul pt ca pe el il lasa memoria si al lui e uitat la birou....


nu in ultimul rand, LA MULTI ANI si multa iubire lui Matei, la care, fara indoiala, ma voi gandi la fiecare aniversare a Biei



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

La multi ani Bia si Matei
Noe ziua a inceput pt voi cu cadouri interesante , va doresc multe inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


Revin cu urarea pentru Matei:
La multi ani si sa cresti mare! Multa fericire alaturi de Vladut, mami si tati!

Catrinelu` super tare faza cu catelul!...Cristi accepta sa-l spalam noi si de n ori pe zi! Baiatu` a deprins repede obiceiul cu spalatul pe ditii.

Gabi apropos de bunici...si mama ma enerveaza...tot ii da da biberon lui Cristi...desi eu i l-am scos din meniu de luni de zile...Am aruncat toate tetinele, dar tot mai gaseste...Ma enerveaza ingrozitor!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

LA MULTI ANI, ANNE-BIANCA! sa fii mereu asa de iubita cum te iubesc parintii tai .... sa fii sanatoasa,vesela si jucausa ca si primavara!Bia de canada te pupeaza cu foc.
Dragele mele Catrinel, Delia si Mihaser.... as vrea sa mi se traga doar de la vreme! Dar nu e asa, a mai adanc decat vremea, e mai trist decat ziua ploiasa.Va trece insa.Durerea de acum e unei inimi date prin razatoare, pe care de oriunde as tine-o tot mai ramane cate o "gaurica" sa sangereze.Sa nu stric insa primavara ghiocelior nostri cu lucruri amare.
Nshiro Maria e adorabila.Insa nu pot sa vad filmuletele.Nu se incarca pagina deloc.
catrinel Oana e scumpa rau de tot.De cate ori ma uit la pozele voastre ma incearca o maaare nostalgie.Tu semeni ff bine cu o buna prietena de a mea din Iasi,si nu stiu daca in mod precis la trasaturi, dar la fason sinteti leite.So, un fel de inimioara in plus de la noi
In rest fetele ma iertati,nu sint in stare de mai mult, dar mi-e drag de voi toate.
Stefanna

Mergi la inceput