Strumfi de iulie-august 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Toata lumea danseaza cu mine,
Toata lumea danseaza cu noi...

C-am asa se distreaza Ilinca alaturi de surioara ei.

Multumim de urari!

Despre Ilinca la 7 luni: e cel mai minunat copil din lume si in afara de asta, are cel mai frumos zambet cu care ma incanta toata ziua. Eu sunt marea ei dragoste si nu ma pierde din ochi, de aceea nici nu-i place sa stea pe burta. Face mari eforturi sa stea semeata in fundulet, pentru ca vede ca ma bucur mult cand ii reuseste. Zice "mama", are un inceput de dinte, nu merge in patru labe, nici nu are de ce pentru ca o duc eu in brate in toata lumea.
In rest? Nu pot decat sa-i multumesc lui Dumnezeu ca am doua fete. Fetele mele pretioase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

quote:
Originally posted by cafera

Toata lumea danseaza cu mine,
Toata lumea danseaza cu noi...

C-am asa se distreaza Ilinca alaturi de surioara ei.

Multumim de urari!

Despre Ilinca la 7 luni: e cel mai minunat copil din lume si in afara de asta, are cel mai frumos zambet cu care ma incanta toata ziua. Eu sunt marea ei dragoste si nu ma pierde din ochi, de aceea nici nu-i place sa stea pe burta. Face mari eforturi sa stea semeata in fundulet, pentru ca vede ca ma bucur mult cand ii reuseste. Zice "mama", are un inceput de dinte, nu merge in patru labe, nici nu are de ce pentru ca o duc eu in brate in toata lumea.
In rest? Nu pot decat sa-i multumesc lui Dumnezeu ca am doua fete. Fetele mele pretioase!

Mamica de printese



Felicitari pentru fete si La Multi Ani Ilincai !

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Multumesc Diana!

Iti scrisesem cate ceva in capitolul trecut.
Am vrut sa-ti trimit un PM, dar mi s-a sters. Imi pare rau, deorece iti scrisesem cum da coltul ierbii ACASA. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Diana, cum sa nu le scot in mall? Eu am zis doar ce a recomandat pediatra - la miruna nu am respectat nimic, am dat-o la gradi la 1 an si 2 luni.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Diana, cum sa nu le scot in mall? Eu am zis doar ce a recomandat pediatra - la miruna nu am respectat nimic, am dat-o la gradi la 1 an si 2 luni.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei




Pai chiar asa. Ai vazut tu in ziua de azi fete care sa nu mearga la mall.
Am fost cu Daria de mica in mall. Azi am fost in parc si am dus-o langa copii sa se uite. Asa de mult ii plac copii. Si pe deasupra am pus-o si in balansoar - bineinteles sustinuta de mine. Radea cu hohote, asa de mult ii placea. Mi-a fost si mila sa o iau de acolo.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

LA MULTI ANI ILINCA. Sa cresti mare si frumoasa si desteapta. Si sa ai si noroc in viata.

Anya, Jadi asa ma ofticati cand va vedeti asa in grup. Am fost si eu in Bucuresti o saptamana. Credeam ca o sa ajung sa va vad insa nici o sansa fiindca am avut o gramada de treaba si seara fugeam sa vin acasa mai repede la DAria. Initial am vrut sa o luam cu noi insa dandanaua era prea mare. Va pup

Vroiam sa va zic ca saptamana asta cat am fost mai mult pe drumuri, Daria incepuse sa nu mai manance deloc. Eu ziceam ca de la dinti insa dupa ce am ramas iar amandoua acasa a reinceput sa manance ca inainte. Cu fite, cu strambaturi insa de voie de nevoie manca si o fructa si o leguma acolo. Concluzia: cred ca fetei ii era dor de mine. Ma face tare fericita.


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

quote:
Originally posted by cafera

Multumesc Diana!

Iti scrisesem cate ceva in capitolul trecut.
Am vrut sa-ti trimit un PM, dar mi s-a sters. Imi pare rau, deorece iti scrisesem cum da coltul ierbii ACASA. Va pup!

Mamica de printese


Da, citisem ca s-a pierdut PM-ul. Nu-i asa de grav, poate urmatorul.
Am vorbit cu mama si mi-a zis ca-s 20 de grade. Nu pot sa nu zic ca tanjesc un pic dupa primavara, dar 20 de grade la sfarsitul lui februarie ... nu prea-i bine, ea nu a fost bolnava toata iarna si acum a lovit-o rau de tot o raceala, asa ca aveti grija !
A, si la noi ninge iar, dar asta nu mai e noutate ...

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Faza cu neprimitul copiilor bolnavi mi se pare super in teorie insa in practica orice boala are o perioada de incubare cand poate fi contagioasa si nu stie nimeni ca acel copil o are.

Ioana nu cred ca exista cresa/gradinita care a gasit o solutie. Aici costa enorm intre 600-1000 lire pe luna, au tot ce le trebuie si tot umbla virusii. E clar in primul an de indroducere regulata in colectivitate (era sa scriu colectivizare, deh urmele trecutului) copilul va aduna cam tot ce prinde.

Cafera la multe luni Ilincai. Pupici fetelor.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Timi tu cum nu te-ai panicat? Caci eu sincer incep sa ma panichez gandindu-ma ca se incheie a treia zi can Adelise nu a mancat nimic ci doar apa chioara, bine electroliti. Imi vine sa ma duc undeva dar nu stiu unde.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Alina multumesc pentru pozicile de la album.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput