***Shoppaholicele Redouto-masochiste (82)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Am primit urmatorul mail:ce inseamna ca nu prea ma prind?Adik ce ar trebui sa fac?
Chère Madame,Je pensais pouvoir vous envoyer très rapidement l'article manquant de votre commande 029 1042996.Je ne peux finalement pas vous l'adresser.Je vous présente toutes mes excuses pour ce contretemps.De ce fait, je vous rembourse la somme de 4,20 € par note d'avoir.Si vous souhaitez reporter votre choix sur d'autres articles,Rendez-vous sur www.Laredoute.Fr ou encore appelez le 0 892 350 350 (0,34 EUR/mn tarif indicatif + surcoût éventuel de l'opérateur).Merci de votre confiance.Cordialement,Guillaume SURMONTRelation Client

Ink n-am aviz din 29 sau 30.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

ce naiba mai e "note d-avoir" asta?
voucher on-line am inteles ce e,dar "note d-avoir"?Am si eu in suivi cateva si nu mi-e clar cu ce se mananca.

Am primit si eu ieri 6 colete : din 22,23,25,30 ianuarie si 9,10 februarie.Vad ca au inceput sa proceseze comezile de la coada la cap,adica de la sfarsitul reducerilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Cum pot folosi acei 4.20 E?Ca ii am in "remboursaments"
Oare mi-au luat banii astia?Ca eu asa pricepui!

Scuze ca va intreb dar stau prost la cap franceza!Si poate voi ati mai patit de-astea!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Si eu am note d'avoir pe 19 euro si, desi inteleg ce scrie in mailul primit de voi (eu nu am primit inca), nu inteleg cum putem cumpara altceva de banii aia (trasi deja din cont). Ar trebui sa avem un cod ceva al notei d'avoir astfel incat in momentul cand facem alta comanda sa scada suma respectiva din total. Telefon ar fi si culmea sa dam, cel putin unde e vorba de 4 euro, mai mult costa telefonul

Nici eu nu stiu ce articole exact nu au avut sa-mi puna, dar pot intui din sume (doar aproximativ).

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Alyna ai avut produse care n-au mai fost in stoc desi ti le-au facturat. Ai primit in schimb scuzele lor si un "Note d`avoir" cu valoare produselor pe care nu ti le-au putut treimite
Yasmine "note d`avoir" se poate utiliza la plata comenzii on -line. Cand ajungi la modalitati de plata bifezi prima varianta "Je paie en ligne, avec des avoirs ou des bons d'achats" scrii in casuta nr. pe care l-ai primit pe mail iar diferenta o platesti cu cardul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am fost la posta, nici urma de colet...nici cel din 29, nici cel din 8

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

probabil urmeaza sa primim pe mail niste coduri/numere pt aceste note d'avoir,ca sa le putem folosi on-line,altfel nu prea vad ce am putea face cu ele.

Numai sa nu ne trezim cu cec-uri!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Eu am primit dimineata un mail cu numarul notei d`avoir (nu stiu cum se traduce exact) format din 9 cifre. Iti trebuie acest numar ca sa poti plati comanda sau o parte din ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Cred ca note d-avoire e de fapt voucherul online. Asa se intelege din explicatiile lor:

<<In some cases, automatically it is a refund cheque. In this case you can send it back requesting to put it at your file and to inform you at your e-mail address. Once we receive it, you could forward your new basket by indicating to deduct the amount of the refund cheque with your client number. So, I am reimbursing by a voucher. Online, you could use it in step payment in "Note d'avoir ou bon d'achat" just above payment by credit card but you will need the number of the voucher. I could give you it only on monday because it has not been emitted yet. So, Contact me on monday, I will give you this number.
You will receive the voucher by post mail too but once you used it online you could destroy it because our refunds file will be updated.>>

Explicatiile astea le-am primit chiar azi ref. la comanda mea din 11 ian. care n-a mai ajuns.

Incep sa ma ingrijorez si pentru alte colete, mai am din 29 ian, 6 feb, 7 feb (3 buc) plus altele date dupa 9 feb dar pentru astea inca nu-mi fac griji. Ultimul l-am dat chiar azi ca am primit codul ala cu -32/65 si merge si pe preturi verzi dar e perso, nu merge decat pe contul pe care l-am primit.


http://andrei.seek-on.com/ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BettyBoop spune:

Am primit si eu mail la intrebarea despre comenzile din 11 si 12 ian si ma trimit astia sa intreb la posta. Eu, fata cuminte, m-am dus, cu toate ca stiam ca n-are rost. Si la o discutie lejera cu diriginta aflai ca traseul coletelor e cam sinuos, trece prin multe maini, si pe final ajung la Timisoara, de unde se trimit catre Arad. Asa ca, fetili de la Timisoara, se aude? Dati drumu' la colete ca vin peste voi!
In alta ordine de idei, in mail zicea asa: If the parcel is not there, then reply and remind your instructions. La ce se refera? Mersi de ajutor.

Mami de bondar Andi Florian 16 aprilie 2006

Mergi la inceput