Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pisicutzo, imi pare bine ca te citim!!! Nu ai mai scris de mult tare! Felicitari!!!! Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos! Asa martisor mai zic si eu!
Iuliana, sa-ti gasesti ocupatie!?! Adica, dupa ce faci totul luna si bunataturile alea de papat, inca mai ai timp liber? Asta da eficienta! De fapt aici e problema mea: eficienta! Mi-ar trebui niste cursuri de asa ceva, pe cuvint! Platesc bine! Asta ca tot nu mi-a intrat bursa in cont. Sper ca e doar o intirziere si nu din cauza grevei, ca-i string de git, am o gramada de platit cu ea.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

multumesc, Nelia.

deocamdata ma simt groaznic, am ameteli, in acelasi timp imi vine sa vomit si mi-e foame de mor. Nu ma potolesc pana nu iau ceva in gura, asa ca ma gandesc cu groaza cate kile o sa iau de data asta.

imi place tare numele baietelului tau - am un strabunic pe care il chema Lixandru si ma gandeam ca daca am un baietel asa as vrea sa-i pun numele. Dupa calendarul chinezesc sunt sanse 50-50 sa fie F sau M asa ca asteptam...

fetele, mi-e ciuda. Am prietene care tot incearca sa faca copii si nu pot, una a facut IV si i-a prins si era in culmea fericirii. Citesc eu pe aici ca intre 35-40 de ani sansele sa ramai gravida sunt pe sfert de cum erau la 20 de ani...si ma gandesc si eu la o perioada de incalzire - 6-8 luni acolo... de unde. Am zis ca de la 1 Ianuarie trecem la fapte si... pac. nici nu am avut timp a ma obisnuiesc cu idea. nici nu va zic ce mandru a barbati-miu de el, cica asta e opera lui.

... si albastricile lui mami 08.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Pisikutza, felicitarile mele!!! Frumusel martisor! sa fie de ce culoare vrei tu Sarcina usoara!

Drept sa spun si la mine a fost aproape din prima cand am facut-o in perioada fertila. In august am ratat la mustata dar in septembrie s-a prins. Asa ziceam si eu, sa vezi ca stau acum nu stiu cat si ma descurajez.
Nu stiu cum a fost la tine prima sarcina, dar la mine asta de acum e mult diferita de prima, chiar daca sunt amandoi baieti, asa ca am dat vorbele babelor peste cap.
Si eu am avut greturi la greu si le dadeam in cap daca mancam ceva, dar am reusit pina acum sa iau mai putin in greutate decat la Andrei.



Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Felicitari Pisik.Si sarcina usoara.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Ajutati-ma daca sunteti online. Tony are febra 40.2. Are halucinatii. I-am dat antitermic si a ajuns intr-un final la 40. Am pus coomprese, l-am dezbracat, i-am pus sosete cu apa cu otet... Ce naiba sa mai fac? E 3 noaptea si la urgente e criminal, ceva de genul 6 ore de asteptat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Olga in cadita cu apa sa scada temperatura.


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Olga, stiu ca agocalminul da rezultate rapide in scaderea febrei, dc ai fiole "pentru scaderea febrei 10 picaturi de algocalmin administrate de patru ori pe zi timp de 3 zile, chiar daca febra ii scade dupa primele ore"(asta am gasit pe net), mai bune sunt supozitoarele novocalmin ptr copii, dar nu cred ca ai asa ceva.

Cand a avut Alex febra mare dr mi-a spus sa intru cu ea sub dus, sa stam acolo chiar si 20 min, dar apa sa nu fie f rece, cu cateva grade sub temp corpului, scazuta treptat.Sau impachetari in cearceafuri/prosoape ude. Sanatate multa

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Olga, cum mai sunteti? Nu pot adauga altceva decat au spus fetele: impachetari/dusuri si cateva picaturi de alglcalmin (eu stiu ca se da 1 pic/kg), daca aveti. De curand am trecut cu Maria prin asta: nu ii scadea febra sub 40 si delira (vorbea si canta). Eu i-am facut impachetari cu prosoape ude si i-am dat algocalmin. Cred ca doua ore nu am reusit sa ii scad febra, dar apoi s-a stabilizat pe la 38. Noi eram inzapeziti si nu aveam cum sa ajungem la spital.

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pisik, felicitari si sarcina usoara!

Eu am tot vrut sa va mai scriu cate o vorba, dar in ultimul timp am o dispozitie de joi care nu se prea potriveste cu inceputul primaverii.

Copiii sunt bine. Stefan este foarte schimbat. Se mai bate cu Maria, ii mai scapa cate un "proasto", dar in general e mult mai cooperant si s-a linistit. Sa nu il deochi. Bine, de dormit noaptea, tot nu doarme .

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Felicitari Pisik!! O sarcina usoara iti doresc!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput