Strumfi de iulie-august 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Of ce nasol cu virusii astia. Parca in Ro nu-s asa de comuni sau am trait eu pe alta planeta?!
O fi Cosmin barbat da tot e prea agresiv atata vomitat si diaree.


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

"Luna mi te inchipui cu 7 barbati in jurul tau ca ALBA CA ZAPADA CU BURTA si cei 7 pitici." Dana


Poezie(si inginerii pot scrie versuri)

Intr-o balta neagra,
Patru ochi luceste.
Ce sa fie oare?
Cred ca e doi peste.

Pe un camp cu viorele
Crestea numai ghiocei.
Si-a venit mandrele mele
Si le-a cules ei pe toti.

Creste iarba, iarba deasa
Perpendicular pe casa.
Vine calul si o paste.
Alta iarba se dezvolta.

Tara mea cu rauri multe
Si cu frunze si cu flori.
Ai in tine-o populatie
De mai multi locuitori.

Si din bolovani cu apa
S-au format inspre apus,
Muntii tai de incretire
Orientati cu varfu-n sus.

Trece lebedele-n zare.
Eu ma uit, ele dispare…

Poezie dedicata de Mada domnului inginer de karligutza



Hai va las, noapte buna

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Deci inca una si ma duc ca nu mai pot de ras:

2 iulie, Romania, canicula cum nu a mai fost de ani de zile
"Sa va zic ceva haios - e pe HBO un film despre un cataclism natural (tocmai s-a terminat de fapt) - toata planeta se raceste, totul ingheata. Eu trebuie sa plec in oras sa rezolv niste treburi si m-am trezit gandind "unde sa plec pe frigul asta???" Mi-am pus si sosete." Roxanadum


Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Timi07

Of ce nasol cu virusii astia. Parca in Ro nu-s asa de comuni sau am trait eu pe alta planeta?!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)




Ai trait pe alta planeta.

Adevarul ca pana nu mai cresc copiii nu iti dai seama insa sunt destul de periculosi. Sanatate multa lui Sophie si tine-mi pumnii sa nu ajung si eu cu Adelise la vomitat ca mi-ajunge unul.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Ai trait pe alta planeta.

Adevarul ca pana nu mai cresc copiii nu iti dai seama insa sunt destul de periculosi. Sanatate multa lui Sophie si tine-mi pumnii sa nu ajung si eu cu Adelise la vomitat ca mi-ajunge unul.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)





Nuuuu n-are voie si Adelise, zi-i ca nu-i cool de loc sa vomiti sau da-i Sprite preventiv.
Io inca ma minunez....si parca vad ca maine ii dau felul intai 7up la Sophie si felul doi Sprite pana la Guinness nu mai e mult

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

quote:
Originally posted by Luna1
Deci inca una si ma duc ca nu mai pot de ras:2 iulie, Romania, canicula cum nu a mai fost de ani de zile"Sa va zic ceva haios - e pe HBO un film despre un cataclism natural (tocmai s-a terminat de fapt) - toata planeta se raceste, totul ingheata. Eu trebuie sa plec in oras sa rezolv niste treburi si m-am trezit gandind "unde sa plec pe frigul asta???" Mi-am pus si sosete." Roxanadum Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)
Demential...www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata! Cafea sau sprite/7up?



Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Luna, Timi nici eu nu am auzit de cazuri frecvente de gastroenterocolita pe aici, deci si eu sunt de pe alta planeta. Doamne fere! Sanatate multa si dati cu 7up si cu sprite ca sa treaca mai repede (am ramas si cu cu gura cascata la remediile recomandate de medicii de acolo). Pupici pt bolnaviori

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by Timi07

Loredana_76 ce baiat cool ai, sa-ti traiasca. Super fain David.
Luna si aici in brosurile care le-am primit de la asistenta zice ca patrunjelul e ok. Tot timpul vom gasi si pareri diferite dar la cat tot scotocim dupa informatie in toate partile + instinctul nostru nu cred ca vom face greseli mari.
Carla in Irlanda e mai bine decat in Ro in tot si-n toate da e departe de ceea ce te-ai astepa de la o tara "din vest".

Eu la Sophie o sa-i fac cunostinta cu carnita si oul in martie cand mergem in Ro. O sa le iau de la bunica mea di curte si mai fresh&organic de atat nu cred ca voi gasi. Si iaurt de casa tot acolo o sa-i dau prima data.
Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)





Deci vezi, poate ca nu in tot si in toate e mai bine...Pupici! Sa nu te superi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Luna tu ai gasit pasaje amuzante la odisee, eu am dat peste capitolul in care am nascut si eu (ca ramasesem restanta) si m-a apucat plansul Dar imi aduc aminte ce euforica eram in spital dupa nastere, desi nu puteam vorbi, ca eram f ragusita de la tub. Va multumesc inca o data pt sustinere, cred ca de asta a fost asa de usor la operatie, ca mi-ati fost voi alaturi cu ganduri bune

Sa nu uit: am trecut pe blogul comun toate informatiile importante despre pusul la olita sau despre incaltamintea copiilor in primul an.

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">jurnal

Mergi la inceput