Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela un LA MULTI ANI intarziat, dar iti dorim din inima sanatate, fericire si indeplinirea tuturor dorintelor! Sper din suflet ca Rares e bine si ii doresc sa ii treaca buba cat mai repede si sa fie cumintel
A venit fetita? Cum o cheama? Asteptam urgent vesti!
Fetelor multumesc mult pentru sfaturi! Ne straduim si noi cum putem, asa ca la 1,5 ani am ajuns in sfarsit la 10 kg. Erica mananca cu placere fructe, dar nu cumva pana seara. dupa ora 20 mai merge cate ceva, inainte...doar dc se bea cu bibe.
Cat despre cumintenie...suntem un baietoi nebun: alergat, sarit , aruncat...energie fara limite.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505513988/" target="_blank"> 2,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505515030/" target="_blank">botez,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504731133/" target="_blank">3-6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Ank nu esti multumita ca mananca fructe?
Codrin nu prea mananca si tare ma supara...rar banane, mar...capsuni si mai rar, portocale suc..cirese sa nu vada....imi vine sa-l bat...

Lorellay 14+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
anca multumesc din suflat pt urari. sa va da Domnul multa sanatate si voua si rabdare multa cu erica. asa sunt copiii. au perioade de rasfat. se mai schimba cu timpul, nu-ti face griji...
noi suntem la buc de mai bine de 1 saptamana. asteptam nerabdatori sa vina Rebeca pe lume. asa am hotarat ca o va chema. ne-am plictisit de moarte de aglomeratia de aici, de supermarketurile pe care le colindam zilnic in lipsa de activitate, le-am invatat pe dinafara produsele si preturile. asteptam sa nasc din clipa in clipa, dar se lasa rugata se pare. am intrat deja in saptamana 39, iar eu ma asteptam ca pe la 38 sa nasc, asa presimteam eu deh...
lui rares i-am dat gipsul jos, a mai stat cateva zile cu fasa de tifon bandajat, speram ca e bine acum. nu am mai facut alta radiografie pt ca dr care l-a controlat a zis ca nu e nevoie ca s-a lipit bine. oricum se oparise saracutul de el pe sub gipsul ala sub brat si la incheietura cotului, pe partea interioara. l-am uns mereu cu crema baneocin si acum este aproape vindecat.
va pup pe toate si tinem legatura.

Mirela + Rares (19 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mirela nastere usoara. Draguta de tine cum iti faci tu mereu timp sa ne dai vesti despre tine. Neaparat dupa ce nasti sa ne pui poze cu micuta. Ii urez micii gemenute Rebeca inca de pe acum sa aibe o viata frumoasa si voua sa va bucurati de cei doi copilasi si sa va lumineze fiecare zi.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Cristina iti promit ca intr-o zi cu soare va facem o vizita. E musai sa iti vedem domnisoara. Sper ca Rares va avea grija de ea nu cum are de gagicile din cartier, ca le neglijeaza la maxim. Imi propun saptamanal ca sa va sun dar uit mereu, desi am atatea telefoane, nu ma prea pot apropia de ele cat nu doarme Rares, iar el de dormit doarme atat de putin incat nu am timp de nimic.
Iar in ce priveste vizita, ne-ai invitat tu si nu am venit????!!!!

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mamicute, unde ati disparut!!!!
La multi ani draga Bianca, iacata si www.felicitari.starclub.ro/ecard307.html" target="_blank">o floricica de la Rares. Sa cresti mare si frumoasa si norocoasa. Si daca nu stii inca sa stii ca ai o mamica pe cinste!!!

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea! Ce mai faceti?
Mirelaaaaaaaaaa...La voi care mai e treaba?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505513988/" target="_blank"> 2,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600505515030/" target="_blank">botez,www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504731133/" target="_blank">3-6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! in sfarsit mi-am facut un pic de timp ca sa va scriu, nu de alta dar sunt sigura ca asteptati cu toate vesti. ei bine am nascut-o pe Rebeca pe 4 iun la ora 18 (dupa aproape 3 saptamani de stat in buc in care ma plictisisem de-a dreptul atat de aglomeratie si zgomot, cat mai ales de caldura insuportabila care a fost in perioada aceea). deci pe la 15.30, in timp ce dormeam, m-a luat o durere crunta de burta (desi stateam, pe partea pe care dormeam in general cel mai bine), asa ca m-am dus pana la toaleta, dupa care am revenit in pat pt ca ma simteam obosita si mai vroiam sa dorm un pic. dupa nici 10 min aceeasi durere sfasietoare nu imi dadea pace. m-am ridicat din pat, m-am dus in living tiptil si mi-am anuntat sotul "auzi, eu cred ca nasc ca ma doare burta ingrozitor" la care sotul "asta este, nasti in sfarsit ca de cand tot asteptam... suna-l repede pe dr sa ii zici". inainte de a-l suna pe dr m-am hotarat sa fac un dus si sa iau un no-spa cu gandul ca poate trece si nu vreau sa il deranjez de pomana. la 15.50, am sunat-o pe sora-mea sa o anunt sa vina urgent direct acasa sa stea cu rares care inca dormea ca eu ma duc la spital sa nasc. pe la 16.30 abia am plecat de acasa la 17 eram la spital. primul control de rutina (de fapt dublu) mi l-a facut dr de garda+un dr rezident si au stabilit ca am dilatatie 5-6 cm, am mai sunat o data dr meu care a vb si cu dr de garda, m-au trimis sa ma schimb si mi-au completat fisa, m-au dus in sala de travaliu unde mi-au pus o perfuzie, in 30min a venit si dr meu iar la 18 nascusem deja. am stat in spital doar 2 zile pt ca pe mine ma deprima spitalul si oricum in weekend nu erau dr, asa ca vineri am venit la pit si fara fire scoase (mi le-a scos duminica o asistenta la judetean) si fara vaccinul BCG pe rebeca pe care l-am facut luni tot la judetean. cam asta ar fi in mare povestea. acum ne adaptam cu totii la "galagie"...

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

tatiana,multumim de urare;uite si un de la bia; ai gasit cheile?

mirela, felicitari!rebeca,bun venit, sa fii sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor si fratiorului.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Felicitari mirela....sa fiti sanatosi si sa va bucurati impruna de asa familie....

Sorana 16+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput