Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Mai trec eu dar va gasesc tocmai pe pagina 5.
Am vz bb de tanima si e la fel de frumoasa ca Rares, sa stii ca seamana amandoi. Bine, parca aduce ceva mai mult cu Marius.
Dariana o fi nascut? Stiu ca plecase la Bucuresti.
Mamecitta tare faza cu fetita, a incercat sa faca parintilor pe plac doar doar s-or indura sa duca jucaria inapoi.
Mirela o sa incerc sa te adaug in lista .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Tanima am adaugat in lista si bb 2 dar nu-i stiu numele, sa-mi zici sa modific.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea.
Maya nu stiu nimic de Dariana, sper sa fie bine.
Ce mai faceti? Poze cu voi?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pai la semnatura sunt cele mai recente poze ale Anei. De Dariana am aflat intre timp ca a nascut un baietel, au si venit acasa, dar o las pe ea sa ne dea detalii cand are timp sa intre pe forum. Pana atunci ii urez si aici toate cele bune si un bebe cuminte si mancacios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dariana felicitari! Un bb cuminte si mancacios, sanatos si fara colici!
Maya eu am vazut-o pe Ana. E tare frumoasa. Cat despre fustita...este o mare domnisoara. Si replicile pe care le da...Ai o fata mare nu glma!
Fetelorrrrrr Mirela, Tamina, Carmen, Ralu, Alexuta... Unde umblati?
Dc nu mai am timp sa intru va doresc un 1 Martie frumos, care sa aduca o rimavara calda si placuta in sufletele voastre!


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mari, fata se va chema miruna. Poate te ocupi tot tu sa faci si un nou capitol. Cu ocazia asta poate treci si flacaul Darianei, ca voi sunteti mai la curent cu datele ei.
Refacere rapida Dariana, muuult laptic ptr pitic si multa sananate va dorim. Tu ai mare ajutor in casa, deh ai fata mare.
Anca, noi mai trecem pe aici dar nu reusim sa scriem prea des, e mai greu cu doi puiuti, deja dupa ce il iau de la cresa pe Rares nu ma mai pot atinge de calculator.
Fetelor, chiar ar trebui sa mai animam putin subiectul acesta, prea ne-am dat la coada de tot.
Haideti spuneti ce mai faceti.
Si mamicile de tetite, de unde cumpar si eu fi-mii o rochitza. Vreau sa ii iau una ptr botez. Dar nu vreau din aceea de matase, speciale de botez, ca e cam frigut ptr asa ceva, vreau ceva mai grosut. Si ciorapei asa mititei? Dati-mi cateva locatii, dar fara mall ca acolo am vazut la niste preturi...parca e cam mult totusi 120-160 ron

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Buna fetelor!!
Mi_am facut si eu un pic de timp incep sa_mi intru in ritm!!

Da am nascut pe 20 Februarie La ora 16h 09 un baietel de 2Kg 950 si 51 cm natural fara cezariana chear daca a avut cordonul in jurul gatului ! Totul a fost perfect dimineata pe la 9 au inceput contractiile dar nu stiam ca sunt contracti o durere de burta ci de spate ma gandeam ca imi apasa pe vezica si mai ales ca eram cam constipata maa gandeam ca nu poate fi contracti. Noi fiind la buc si asteptam evenimentul din ori ce clipa si Gwendoline a ramas cu sora mea care a venit expres pt,; Asadar am plecat prin magazine la plinbare dar durerile au inceput sa persiste si din ce in ce mai dese la 20- 15 min am sunat doctorita si mi_a spus sa vin sa ma vada ,.
In masina nimic nici semn de dureri ne gande_am alarma falsa am mai pus_o si pe doctorita sa vina de acasa la clinica pe degeaba!! Dar cand ma consultat eram deja la dilatatie 4 asa ca mi_a spus ca nasc in acea zi,iupiiiiii!!!!!!

A urmat internarea si m_au dus in sala de nastere ,perfizie oxigen pt contracti pt bebe pt mine tensiunea ritmul cardiatic zicea sotu ca sunt in coma cu atatea cabluri pe mine.In fine contractiile erau din 2 in min dar nu puternice chear cu perfuzia lor nu a dat mai multe rezultate, mi_am facut si anestezia peridurala , totul a durat de la 12h30 si Pana la 15h30 cand mi_a rupt apa memranele pt ca bebe nu putea , aa de atunci am crezut ca mor 20 de minute de contracti intense iar peridurale nu mai facea efect .Vroia sa iese singur nici nu inpingeam si simteam cum iese ,cel mai bine afost la sfarsit expulsia pe care doctorita a avut o tecnica destul de buna inpingeam intre contracti iar in timpul contractiilor ma retineam am simtit mai putin durerileexpulsiei si nu a fost nevoie sa ma taie prea mult doar 3 fire am . Asta a fost tot .

Acum ma simt bine un pic cam greu noaptea dar cred ca sunt totusi norocoasa pana acum doarme noatea foarte bine se trezeste doar de doua ori si mananca si doarme repede! E cuminte !
Gwendoline a acceptat usor dar ma cam dat pe mine la oparte, prima zi nu mai vroia nici s_o ating! Acum e mai bine a inteles ca o iubim si incercam sa petrecem cat mai mult timp cu ia si s_o inplicam si pe ea la toate!
Bine va pup si mai vorbim ma duc sa mananc cat mai doarme cel mic!

Mersi pt urari !!
Am uitat sa va zic cel mai inportant il cheama KYLIAN !!

Gwendoline poze noi

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si insarcinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

felicitari, gwen!!!
ma bucur ca n-ati avut necazuri si ca e totul ok...
sa-ti traiasca baiatul si fetita sa fie cuminte si s-o ajute pe mami, e mare de-acum...

Mergi la inceput