Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Multumesc fetelor...nu a fost cu intentie, s-a intamplat...cred ca nici sarcina asta nu va fi usoara, ca deja au aparut greturile, vad ca iar nu-mi prieste nimic...off, speram sa scap de raul asta.

Sarcina e mica, 4-5 saptamani.

Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

e cam neplacuta perioada asta, e-adevarat... dar trece... cand te gandesti ce va fi la final, parca nu prea mai suferi asa tare, nu?

Vlad: 12 ani si Dani: 1 an si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

vai raluca si eu am patit la fel! orice puneam in gura imi dadea stare de rau. mancam in sila mai mult, ca sa mananc si eu ceva sa nu imi fac rau mie si copilului pt ca nu e bine sa stai nemancata, ca altfel... mi-a fost la fel de rau ca la prima sarcna. as fi zacut non stop, dar rares nu ma lasa de nic o culoare. avea pe atunci atunci 1 an si 2 luna si nu mergea singur in picioare decat tinut de manuta dreapta. drept urmare ridica manuta in sus ca un steag si eu trebuia sa ma ridic di sa mergem pe unde vroia el. nu statea o clipa!!! stiti cum sunt piticii cand descopera placerea de a merge in picioare si nu in 4 labe!!! eu am avut o salivatie excesiva care nu mi-a dat pace deloc si pe care nu o puteam inghiti pt ca mi se facea greata si vomitam, motiv pt care din 2 in 2 min ma duceam la baie ca sa scuip (asta pana am gasit remediul: guma de mestecat). zilnic mestecam in jur de 15-20 orbit. cumparam din alea la borcanel de plastic pt ca pachetul normal se termin intr-o zi. la mine a tinut raul pana pe la 5 luni. aproape 1 luna dupa ce au miscat. din cauza asta, pt ca simptomele au fost aproape identice la copii, pana la ecografia de 21 saptamani cea cu morfologia fetala cand am aflat sigur sexul copilului eu am fost ferm convinsa ca este tot baiat si a doua sarcina. oricum cand te gandesti ca acolo creste o minune mica careia trebuie sa ii oferi tot ce este mai bun cu putinta merita orice efort!!! eu sunt alaturi de tine raluca, sa stii...

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

fetelor, de Tanima nu mai stie nimeni nimic? a disparut de f mult timp de pe la noi... ce s-a intamplat cu ea? nici lavinia cu gemenii nu a ma scris, nici lavyada sau alexuta... unde sunteti fetelor????

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

mirela, cu tanima am vb la tel inainte de sarbatori;era bine;probabil nu are timp sa intre pe net;

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Fetelor va citesc da nu gasesc deloc timp sa scriu.
La multi ani pe 2009!
Sunt prinsa rau, trebuie sa termin o lucrare de dizertatie, pt un master am si ceva examene dar cand ma eliberez sigur o sa scriu mai mult.
Trebuie sa o felicit pe Raluca pentru sarcina.Felicitari si sa fie sanatos bebe sa va aduca multe, multe bucurii alaturi de Riana!Te-am vazut la gradi dar nu stiam de bebe2.
Am si eu o rugaminte la tine.Voi ati facut ceva poze la serbare? Noi nu am facut decat cateva si nu toate sunt clare.Vrei sa-mi dai si mie cateva poze?
Dariana mai ai un pic si o sa nasti?Pana la urma nasti in Bucuresti sau in Franta?Nasol cu criza asta.
La ce gradi e Gwendoline?
Promit solemn ca ,mai intru da sa ma eliberez un pic!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Poze am facut la serbare dar spre rusinea mea inca nu le-am descarcat...promit sa ma ocup de asta cat de curand si-ti dau poze. Mersi pentru felicitari

Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Mersi Mirela...eu nu cred ca starea mea are legatura cu sexul copilului...asta e materialul meu, mama lui


Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Salut
multumim de griji, noi suntem binisor, mai intru pe aici din cand in cand, dar mi-e greu sa stau sa scriu
In 3-4 sapt o sa nasc, am o burta cat toate zilele. Obosesc f repede, am contractii din ce in ce mai des. Rares ma solicita destul de mult, curatenie, mancare, noroc ca o mai am pe mama ajutor si seara uneori si sotul.
Va pup, fug sa imi iau baiatul de la cresa.
Felicitari proaspetelor viitoare mamici. Sarcini usoare fara complicatii si greturi.

Mamica lui Rares (15 oct 2006) am 2 ani poze ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Nastere usoara tanima si un bebe sanatos si mancacios.

Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput