Bucurii de sept-oct 2006 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Xandrutza, ma bucur ca ai revenit, chiar vroiam sa intreb de tine!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Lexi, mii de scuze ca nu ti-am raspuns pana acum. Cred ca am uitat, vrajita de ochii printesei tale .
Sunt pe net fel si fel de programe care transforma (defapt comprima) filmulete in fisiere video mult mai mici pe care sa le poti incarca pe net si chiar pe mail. Eu am gasit o varianta demo care comprima max 5min filmate, programul se numeste ImToo Mpeg Encoder si il poti descarca www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Encoders-Converter-DIVX-Related/ImTOO-MPEG-Encoder.shtml" target="_blank">aici.




ANDRA si gargaritza (10oct2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

quote:
Originally posted by eloise
In postarea asta m-am adresat numai mamelor de Vladuti.


Da, m-am simtit discriminata...
Ti-ai gasit new old pics?




Pey daca te simti discriminata si n-ai avut treaba si m-ai intrebat, o sa-ti raspund de n-o sa fii bucuroasa, ca oricum abia astept sa vorbesc despre asta . Da, mi-am gasit, am facut o captura maricica de poze vechi, multe raritati, cele mai vechi din 1886, niste portrete foarte expresive si interesante (le poti vedea AICI daca ai rabdare... sunt 36 buc). Pe mine ma fascineaza teribil hobbiul asta, nu credeam sa ajung sa colectionez ceva la varsta maturitatii, iar inutilitatea totala a colectiei mele mi se pare incantatoare . De pe E-bay ce crezi ca vreau sa-mi cumpar? Desigur, poze vechi, si anume unele realizate prin cea mai veche tehnica fotografica, dagherotipuri (realizate intre 1839-1870 maxim). Astea sunt extrem de rare si la noi in tara sunt aproape imposibil de gasit. Ma sunt si extrem de scumpe, am vazut si la 7.500$ in licitatiile de pe E-bay. Totusi, n-o sa licitez chiar pentru acelea

Chiar, vroiam sa va intreb si pe voi daca ati cumparat ceva de pe E-bay si daca functioneaza, daca livreaza si-n Ro. Am inteles ca depinde de persoana care vinde obiectul. Teoretic se poate, sunt multe livrari worldwide. Prin Paypal a facut cineva plati? Presupun ca nu e complicat, mi-a fost lene sa citesc pe siteul lor dar sper sa ma descurc atunci cand voi castiga o licitatie



I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



quote:
Originally posted by eloise
o sa-ti raspund de n-o sa fii bucuroasa, ca oricum abia astept sa vorbesc despre asta .



Ciuda, ciuda, mamaliga cruda...chiar m-am delectat! Impresii? Oamenii de-acu' 100 de ani mi se par tare urati, zau, dintotdeauna am crezut asta. Oare doar make-upu' ii face pe contemporanii nostri placuti vederii?
Charlotte de la Viena e urata rau. Iar Aliosha's embarassing white sandals seamana perfect cu cele ale Doricai, la absolvire. Asta si asta imi plac mult. Mai ales rochia se seara, e chiar faina! All in all, mi-au placut ultimele achizitii.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, frumos hobby! Cred ca lui Aliosha i-ai pierdut urma ca nu s-a mai pozat dupa ce a aparut cu sandalele albe, fetita cute mi-a placut, iar despre gemeni cu semnul intrebarii imi dau cu parerea ca erau veri, iar tantea plinuta incorsetata cred ca nici nu mai respira cand au pozat-o.

Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, obrazniciile Mariei?
Arunca pe jos lucruri, izbeste usile, dar acum nu prea o mai lasam, deschide si izbeste usa de la masina de spalat, nici acolo nu prea o lasam ca alocatia ei e prea mica sa cumparam alta noua (la fel si la cuptorul cu microunde).

Am sa ma harnicesc si sa-i fac niste poze "calde", sa le postez si eu.


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Gata, am vazut si pozicile cu trioul din parc in Bucuresti.

Merg sa-mi imbaiez fetita.

Tineti-mi pumnii: sotzul meu a zis ca ma lasa sa tund fata cum vreau eu daca se face 3 zile consecutiv peste 10 grade afara. Pe vineri au anuntat 13, iar sambata 12, nu stiu insa cum va fi maine.


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Clatitele Cristinei

Bravo Lilina pentru premiul Revalid! Si ce dac-a fost blat? Importanti sunt banisorii! Mai stii ce ti-ai luat?

Gety, good luck! Am auzit si eu ca duminica vor fi 16!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Noi n-am avut febra,era 37 cu 3,mama nebuna ce sunt.
De dimineata copilul s-a trezit la 9 jumate ca a venit asistenta pediatrei ca i-am zis ca-i dai restul de D3 ramas,asa ca ce-i veni femei idee geniala sa-i mai faca unu si lui Matti.
La oara 13 si 20 deja dormea s-a trezit la 15 si acum doarme de la 21.45.Nu-mi vine sa cred am vazut-o si pe asta.Asa ca o sa ne sculam de acum la 9 jumatate in fiecare dimineata.

Lexi cred ca prea mare filmul de nu-ti merge pe youtube.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by eloise
Pe mine ma fascineaza teribil hobbiul asta, nu credeam sa ajung sa colectionez ceva la varsta maturitatii, iar inutilitatea totala a colectiei mele mi se pare incantatoare .


Macar tu ai un hobby mai 'telectual, dar io ce sa zic, colectionez pliculetze de zahar.

Xandrutza, cand vii downtown SV, da-mi de veste!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput