***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

M-am induplecat sa postez si eu 2 filmulete:

LA BAIE

Si.... daca ACUM UN AN prin luna a 7-a puneam poze cu mine dansand... NU puteam sa nu postez si acest
DANS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna dragilor

Intru si eu sa ma laud
CAPSUNELUL meu a facut azi 9 luni!!!!!!!!!
Avem 9,5 kg si 74 cm.Are mama baiat mare?!!!
Inca sugem de zor desi papam cam de toate.Suntem lenesi si nu mergem de-a busilea,mai mult taras ca e fundu greu ,dar ne place sa stam in picioare si sa alergam prin casa cu mersorul.
Va pupam pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Andrada, super tare Antonio!Dansator il face mama!

Ma gandeam sa-l fac si eu dansator pe David dar.....daca o semana cu ta'su...s-a dus gandu' meu!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

Andrada A e pur si simplu adorabil...

Antonia are cateva zile de cand nu papa mancarica...face ca indineii cand vede mancarea...se face ca vomita...ce sa mai..greu tare cu ea...

TeodoralStiu ce spui in legatura cu pampersul..Antonia e maestra in ridicat si fugit cand se vede fara pampers...iar cand il vede pe celalalalt...se duce rapid in 4 labe spre marginea patului...cand o prind sa ii pun scutecul...sta intinsa ca un resort...si se rasuceste..plange cu lacrimi si pur si simplu NU POT sa o linistesc decat dak renunt sa`i pun scutecul....bine macar ca nu face asa de fiecare data

corap,Ancamari La multi ani si to ce va doriti!

mai voiam sa scriu ceva ..dar am uitat....dak`mi aduc aminte revin si editez!



Maria Antonia de Mone&Ionutz
(31 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by An@

Madi, sigur ca mi-ar face placere sa ne vedem prin parc. abea astept primavara sa se mai incalzeasca sa stam mai mult afara. Daca ne vedeai sambata si duminica cu ce viteza am dat ocol lacului ...zicea-i ca sunt la proba de viteza-carucioare eram inghetata complet, dar Ana nu avea nici o treaba, a dormit tot turul.
(Reteta de "sarmale": piept de pui/curcan tocat, cu ceapa - tocata si aia, ca sa nu se simta la dinti, orez, galbenus de ou. Sa infasori in 2 foi de salata, ca sunt mai subtiri ca cele de varza si se rup la fiert. Aceeasi compozitie eu o folosesc si la ciorba de perisoare si cand fac ardei/dovlecei umpluti. Daca noi astea le mancam cu smantana, Anei ii pun o lingurita de iaurt. Nu ti-am dat cantitati, ca depinde cata carne ai. Eu oricum pun dupa ochi.)

mami de Ana (22 mai 2007)



An@ multumesc mult pentru reteta. Dar mai am o intrebare: in ce fel de sos le fierbi? Apa simpla sau cu sos de rosii etc?!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI

Corap

Ancamari

Oana sunt cu sufletul alaturi de Sonia si astept vesti bune de la voi!



Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Minca-l-as tot pe Antonio cu bentita lui cu tot!!!

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Salut!
Andrada, ce scump e Antonio. Si ce par lung are. Noi am tuns-o pe Eliza, chiar daca eu eram putin ingrijorata ca e fetita si nu o sa-i stea frumos dar e o scumpa. Am sa-i fac poze si va arat. La noi nu se taie motul asa ca am putut sa o tund. Nu ca i s-ar indesa dar il avea asa inegal, cateva suvite lungi, altele mici de tot, acum e uniform.
Pepsi, multumesc mult de explicatii. Sa stii ca asa a si fost.Greva pentru 30 de ore .Adevarul e ca acum nu mai e asa fascinata de san cum era inainte dar de cate ori o pun sa suga accepta. Si se vede si dintisorul care ne necajea. Partea buna din toata chestia asta e ca nu se mai trezeste noapte decat o data sa pape. Multi pupici!!!!!!!!!
Liviana, mie imi convine oricare model. Sa mai trimit o data adresa??
Kay, ne gandim si noi la Soniuta. Dumnezeu sa aiba grija de ea.
Monitza, la noi problemele cu pampersul au inceput dupa ultimul vaccin. Cand o prind de picioare sa i-l pun crede ca ii face iar cineva vreo injectie si incepe sa planga cu niste lacrimi zici ca cine stie ce a patit. Daca o vcede cineva crede ca plange de ore intregi cat se inroseste .
CORAP LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Ancamari si Corap
Sa va aduca puii cat mai multe bucurii ca doar toata viata ni se invarte in jurul lor.
Eu v-am citit in fiecare zi dar am fost intoarsa pe dos de tot schimbul asta de replici ca nu m-am simtit in stare sa zic nimic.
Ma rog pentru Sosonel sa mai fie puternica inca o data.
Noi suntem tot cu muci dar azi ma duc la medic sa-mi dea trimitere pt aerosoli.
Am vazut filmuletele lui Antonio si vreau sa o cert pe Andrada ca ni-l arata atat de rar in actiune si nici nu are poze in semnatura
Rares are de o saptamana inca un dintisor deci avem 3.Se ridica in picioare singur in patut de cateva zile merge de-a busilea de o saptamana,mananca supica cu orez (neblenduit orezul)
Am si eu o o problema cu laptele praf.Inca nu-l accepta.i-am dat intai nr 1 (Milumil ca Humana nu a vrut) pe care il tolera cat de cat dar acum i-am luat nr 3 si nu l-a vrut de dimineata.O sa mai incerc.
Eu ii mai dau san noaptea dar tin si regim dar nu ma infometez asa ca sper sa nu fie cazul pe care-l descria Pepsi.
O sa pun si cateva poze noi facute zilele trecute sa vedeti cat am crescut.
Pupici

POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Corap, Ancamari, La Multi Ani! Sa fiti mamici si sotii fericite toata viata!
Andrada, ce scump e Antonio si ce mare s-a facut!
Despre tricou: Vad ca majoritatea preferati varianta cu ratusca si fara sigla DC. Am trimis aceasta varianta la adresa de email comun pt mamicile care vor sa isi imprime singure tricoul.

Postez aici lista cu mamici doritoare de tricouri dar care nu au trimis email cu datele personale. Daca vreti sa va comand eu, va rog dati-mi email:
an@
doxinu
alina25
chiquitita
arcadia
piticasigogosica
Ninutza
petit_ange
moko
Monytza
angelabv
Alyna24
roxicucu
tamaraspt
ckristina
ramona7
corap

Pana acum am primit datele complete de la 18 mamici! Propun ca DEADLINE pt inscriere data de 3 martie! Pentru onorarea comenzii sunt necesare min 3 saptamani.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput