Toaletele nasilor la nunta

Toaletele nasilor la nunta | Autor: cgabriela

Link direct la acest mesaj

Cam ce toalete au nasii (nasele la nunta, nu am mai fost de mult, si nu am timp cu bebe sa stau prin fata bisericilor sa vad!
Nici prea pompos nici foarte simplu, la o nunta de 180 invitati si la cantina-restaurant!
Mersi - Ceau ! Gabi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Cand am cununat, mi-am cumparat o rochie de la Casa de moda "Ioanin" din Bucuresti. Au rochii frumoase si la preturi acceptabile. Daca esti din Bucuresti, mergi pana acolo, pentru ca ai de unde alege!

Angi si gemenii
"Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Nasele trbuie sa aiba o toaleta deosebita.
NU cred ca conteaza localul.
Acum depinde shi de ce bani dispui.
NU conteaza nr de invitati shi localul.

Bogdan - Viitor Tatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghemotoc spune:

Eu am fost nasa anul trecut si am avut o rochie rosie din satin cu bretele si un fel de trandafir din acelasi material cu rochia.Eu am vrut neaparat rochie scurta ca nu m-as fi simtit bine deloc in rochie lunga , pentru ca aveam de gand sa dansez toata seara. In schimb la anul , cand o sa cununam din nou, o sa-mi iau rochie lunga, dar tot rosie, mi se pare culoarea perfecta pentru o nasica..
Cred ca gasesti rochii dragute pentru o nunta normala ( adica nu e la Mariott sau ceva de genul asta ) la Unirea sau Cocor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

ceau!Si eu voi fi nasica in septembrie si m-am gandit la o rochita tip cea de mireasa dar visinie sau rosie pe corset!

Ione`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Mey nasicilor, lasati miresele sa fie frumoase!!!

Vreti sa va fure frun nuntash?

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Incearca pe http://www.casatorie.ro/thumbnails.php?album=11, gasesti poze cu toalete pentru nasa.
Culorile potrivite ar fi visiniu, rosu, mov, negru, negru cu alb, argintiu, auriu, exclus alb sau crem.
Dupa parerea mea, alege si in functie de silueta, daca esti zvelta, merge orice, dar esti mai plinuta evita imprimeurile si axeaza-te pe culori uni. Dupa mine, uni-ul e muuuult mai elegant decat imprimeul. Poti alege, de exemplu, un material cu textura (ca in relief), de culoare uni.
Fii atenta ca la biserica in principiu trebuie sa ai umerii acoperiti, deci renunta la umeri goi si/sau decolteuri generoase. O idee ar fi o esarfa din acelasi material cu rochia.
De asemenea, mai exista o regula nescrisa, si anume asortarea cu rochia miresei, a dsoarelor de onoare si, daca nu sunteti singura pereche de nasi, cu cealalta nasa. Regula se refera la lungimea rochiei nasei - daca mireasa are rochie lunga, nasa nu poate avea rochie scurta. Lungimea trebuie sa fie aprox. egala cu a rochiei miresei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinav spune:

Poti sa iti dau si eu un sfat: du-te la Lizeanu, la magazinul Mistral. Au o gama variata, pentru toate gusturile, de rochii de ocazie. De curand am trecut si eu pe acolo si am probat cateva - sunt deosebite!
Poate reusesti aici sa te decizi asupra toaletei!

Melina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

La Agnes Toma in Unirea gasesti ceva frumos.

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Si eu sunt nasa in septembrie si inca nu m-am hotarat ce rochie sa-mi fac. Eu ma gandesc la o rochie galbena pe corset, dar nu stiu daca sa indraznesc chiar asa...

Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

nashelor, faceti sa va stea bine ca veti fi acolo langa miri si inevitabil se uita lumea si la voi.. Numai sa aveti grija sa nu sariti calul cu impopotonarea, in fond mireasa e importanta, e ziua ei cea mare, nu va dati sufletul ca sa o eclipsati ca nu e frumos
La nunta mea,nasa a fost foarte eleganta si imbracata cu bun gust, intr-un costumas pantaloni si taior + o bluza eleganta. Ea se simte mai bine in pantaloni asa ca a fost foarte frumoasa! Si s-a distrat cum i-a placut! In schimb am fost la nunti unde avea nasa cate un cocäläu si niste voaluri pe ea, niste sclipiciuri, etc, de la soare te puteai uita,dar la ea ba.Ca sa numai zic ca pe mireasa nici nu o mai vedeai pe acolo

LAURA

Mergi la inceput