Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Magda, acum vad ca aproape te-am plagiat (fara intentie)

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai fetelor, nu mai apuc sa va raspund din urma, deja am scris romane.

Diwana, eu am umidificator cu abur rece de la Chicco.

Magda, multumesc de parerea despre bona. Eu eram dispusa sa dau banii, ai dreptate. Sotul meu vrea sa negocieze, dar pana la urma si el a zis ca vom da banii daca nu accepta mai putin.

Cecilia, eu zic ca e bine sa nu stai cu parintii, cu cat stai mai mult apar dscutii oricat ne-am iubi unii pe altii si oricat de maturi am fi. Ai mei oricum nu voiau sa stea cu noi, ei au avut o experienta nu tocmai placuta locuind cu bunica si stiu ce inseamna sa ne sufocam unii pe altii.

Andreea, scumpicul cu presimtiri. Ce haios patutul plin de bebelusi! Inteleg retinerea de a il lasa cu bunicii, e de inteles. Nici eu nu ma plang de viata sociala in sine, dar uneori mai am nevoie sa si respir. Si noi avem 2. Asta apropos de ce spuneam mai devreme, un bebelus nu este obositor deloc comparativ cu ceea ce urmeaza. Sa vezi cum e sa vrea mereu ceva, sa misune peste tot, sa faca nazdravanii. Este o bucurie, dar si extrem de solicitant.

Diwana, doamne fereste, nu spun ca e alergica tusea. Ma gandeam si la varianta asta. Dar sincer cred ca e de la aerul uscat si nasul cu muci uscati. Noi dupa problemele lui Andrei nu mai tinem asa cald in casa. Cat despre bone, bine ca mai ai pana la 2 ani. Dupa aceea poti opta pentru gradi si gata. Desi se cam imbolnavesc la inceput. Noi il vom da pe Andrei la gradi la 2 ani, daca nu cumva chiar mai inainte, asa cum am facut si cu Alex.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

wow, Betty, ce-a mai crescut viteazul tau in ultima luna ! e un picut mai neobisnuit , ca se cam potolesc din crescut spre 6 luni. si mama ta mai zicea ca-l chinui cu alaptarea. chiar ma gindeam la tine ca ai avut singe in instalatie sa rezisti pe baricade cu primele, luni de nesomn. tin minte ca nu prea aveai timp sa intri si ne spuneai ce greu iti e. Bravo! te admir , pe tine si pe toate celelalte fete care au facut asa.
eu n-am avut atita tarie, din pacate.
succes cu diversificarea.

Luy, ce sa mai zic de aventura voastra meteo -rutiera...bine ca nu statea colega in drumul taberei, ca la cum (nu) se circula acolo faceai 3 ore pina acasa.

Sim, ca acu am citit, imi zice soacra mea ca si Ana-Maria se trezeste la 3 acum, in locde 7 dimineata. ce-o fi? nu i-o mai fi ajungind mincarea? Ca agitata nu e, dintii nu-i dau...

Ayumi, pe linga tine, restul pare floare la ureche. nici nu vreau sa ma gindesc ce greu iti e cu 2. Multummim de vesti, ca de citit raspunsurile nu stiu daca mai ai timp.felicitari pentru amindoi voinicii. Sunt frumosi de numa-numa.

Ricea
, felicitari, si pentru cea mica si pentru cel mare.

Andries, bafta cu reintoarcerea la job. Ma gindesc cam cit de poeta voi fi si eu peste o luna. dar la mine e ca mersul pe bicicleta, nu s uita, atita doar ca nu m-am mai pus la curent cu noutatile, dar nu-i un cap de tara.M-ai complexat cu PAG si cu doi copii...si mai si activezi pe aici. clar domle', eu nu sunt din materialu' asta.


aniast,
acum citesc ce ai scris tu despre andries si vada ca e exact la fel cu ce ma scris eu de multe ori mi se intimpla chestia asta cind raspund din urma la un capitol, sa constat ca " toate-s vechi si noua toate". am citit si despre performantele lui Vladimir, e tare.

Roxana, ca sa te mai inveselesc, asta daca mi e cazul, tatal tau e rac cumva ? ( ca stiu ca nu crezi in astea). al meu e.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Magda, mai rau ... e Taur.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Danielle ma bucur ca esti bine si tu si Ebonne.

Ayumi ma bucur ca ai mai postat. Trebuie sa fie obositor intr-adevar. Nu poti sa evadezi macar o ora sa-i lasi cu cineva?

Si apropo de intors la servici..eu mai am 2 saptamani...m-a sunat seful azi sa-mi dea ceva de lucru, asa de incalzire.

Rox imi pare rau ca ti-ai stricat ziua. asa sunt parintii pe masura ce imbatranesc devin mai sensibili si mai carcotasi. Cine stie cum om ajunge si noi la varsta lor???

Felicitari Afibebe pentru iepuras!!!

Daaa vreau sa stiu si eu cum e cu spalatul in gurita! Io ma gandesc cum il voi spal pe dintisor....asa cica trebuie dupa ce ii ies...banuiesc doar cu periuta ca pasta o inghite, nu? Deh, intre timp am prins ideea de la Yaia

Luy pentru talentul tau secret de a-mi face inima sa tresalte!

UauuuRicea felicitari pentru pusti!!!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Desi am dormit azi vreo ora jumatate la pranz, tot sunt obosita. Ma duc la nani. Pupici si noapte buna! Pe maine.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Isabeluta, eu sigur voi fi mult mai rau si mai carcotasa.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Magda, Rox, adica ce-aveti voi cu racii?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Mda, s-ar putea sa fie de la aerul uscat, sper sa fie asta cauza. In apartamentul alor mei e super cald si insorit. Nici macar nu dam drumul la centrala, merge doar un calorifer in bucatarie si unul micut in baie, atat de cald e aici. Insa nu inteleg de ce o zi pare mai bine si urmatoarea zi mult mai rau, sau de ce inainte tusea de pe la 11 dimineata pana pe la 13, apoi i s-a mutat tusea dupa-masa, si de vreo saptamana tuseste pe durata intregii zile. Acuma chiar pare alergie dar daca ar fi asa ceva i s-ar mai auzi secretia in gat? Intreb si io, ca zau nu ma pricep la boli, la mine in familie n-a fost vb. niciodata de ceva grav sau complicat.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

isabeluta, ai fost la Ploiesti si n-ai marcat momentul cu o intalnire la un suculet?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput