Strumfi de iulie-august 2007 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu de cate ori am pus unt in piure s-a cam strambat si nu prea a mancat asa ca am renuntat deocamdata. Nu cred ca e asa mare tragedie.

Am ajuns la concluzia ca Deni a mea s-a cam plictisit de jucariile ei si acum prefera o cutie goala de vitamine, sau un telefon stricat . La jucarii nici nu se mai uita. Trebuie sa innoim stocul ca deja e greu sa o multumesti.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

M-am facut fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by ioanaiub

ne primiti si pe noi aici? sunt mamica unei "strumfite" de 7 luni, nascuta pe 12 iulie 2007, ora 12,35, 3,500 kg, 52 cm si Apgar 10

mancam si noi diversificat, inca nu avem dintisori si sunt o fetita tare cuminte si draguta

http://s244.photobucket.com/albums/gg22/ioanaiub/?action=view



Bine ai venit ioanaiub . Intr-adevar, Mara ta e o scumpica .


Gabi, mami de Davidush . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Whether you think you CAN or you CAN'T,
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">_JURNAL DE STRUMF_ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . either way you are right.(Henry Ford)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

multumesc Gabi ... baiatelul tau e tare dulcic
am si eu un baietel David


http://s244.photobucket.com/albums/gg22/ioanaiub/?action=view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Bine ai venit, ioanaiub! Sa-ti traisca scumpetea!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ioanaiub, bine ai venit! Si eu sunt relativ noua, dar fetele m-au primit cu toata caldura. O sa te simti bine. Ai sa vezi! Ai copii frumosi, sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ioanaiub bine ai venit. de pe ce meleaguri vi la noi :)?????????am vaz poze din Maramures......

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Ioanaiub bine ai venit! Ai niste copii foarte reusiti!

Burtika, si verisoara mea lucreaza la Dacia; a nascut anul trecut in ianuarie si o sa se intoarca in curand la munca.

Fetelor, nu stiu ce sa fac cu baiatul meu. Ieri noapte m-a terminat. Cum ii iese tzatza din gura cum se trezeste si face scandal. Parca numai asta am facut toata noaptea, i-am indesat sanul in gura. AM incercat sa-l pacalesc cu suzeta dar nu a mers de nici o culoare. I-am dat si degetul la supt si nu a reactionat bine de loc- m-a muscat. Azi am oservat ca sunt putin taiata la deget, dar nu imi dau seama daca de la el sau am reusit eu altfel.

Am vrut si eu sa-l educ sa doarma macar fara san dar am cedat repede. Cum il aud ca plange ma simt vinovata, am sentimentul ca tradez increderea lui in mine. Oare asa se pun bazele rasfatului de mai incolo? Azi dimineata iar m-am ratoit la sotul meu. I-am zis ca e nesimtit ca dupa ce ca doarme tun toata noaptea fara sa se treeasca de 10 ori mai e si mosmondit dimineata si ii ia o gramada sa se trezeasca in loc sa fie fresh si sa ma lase si pe mine sa dorm o ora.

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

ioanaiub bine ai venit cu Mara si David


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna ziua buna ziua,

Multumesc mult fetelor care mi-au urat o zi buna la birou astazi, intr-adevar a fost buna, a fost bine, am simtit de parca nici nu as fi plecat profesional vorbind, plus ca toata lumea era dupa mine sa ma felicite de una de alta, ca am mai slabit...ce sa zic, nu m-am inscris in grupul vostru de slabit, dar pe sestache asa. de la Craciun pana acum am dat jos 5 kg. Acum mai am unul si voi fi inapoi cum eram inainte de a ramane gravida. Ceea ce nu inseamna ca eram in cea mai buna forma. Inca 4-5 kg si sunt f bine, chiar slaba. Acum am 68 kg la 1,75 inaltime si as vrea cel putin 64 kg.

Carla, multumesc pt pontul cu magazinul Jumbo, m-am tot gandit sa scriu sa iti spun, mergem cu siguranta in Corfu vara asta. Mi-a spus si matusa mea care sta mai tot timpul ni Grecia ca magazinul e super, are locatii peste tot, si in Atena si peste tot, ca iti umpli cu 100 E un carucior c ade Carrefour cu de toate, jucarii destepte si haine pentru bebe. Acolo e de noi, chiar daca eu nu prea shoppinguiesc prin strainatate, mai mult vreau sa vad, sa ies, sa ma plimb ni diverse locuri - mai ales de cand cu reprezentantele magazinelor mari si la noi...ce-i drept alte preturi si daca prind si o reducere e super.

Si eu pun un pic de ulei de masline in piureul de legume la sfarsit cand mixez legumele si il mananca mult mai cu spor.

Va pup si revin




Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

La multi ani sarbatoritilor saptamanii!
Ioanaiub bine ati venit frumosilor!

N-am mai apucat sa intru sa vad ce faceti. La servici sunt foarte ocupata, de 3 ori pe saptamana sunt doar eu cu fata ca tata se studiaza si cand il prind pe acasa mai facem curat,manacare care ce apucam.
Sophie a inceput cresa si nu e foarte incantata. Nu se demite cu toti "mucosii" (majoritatea copilasilor sunt raciti saracutii) ea vrea doar tinuta in brate, nu conteaza de cine important e sa fie purtata in brate. Merge la oricine se ofera sa o plimbe. Nu sta pe jos a ceilalti copii, eventual cateva minute intr-un scaunel din ala pt bebei care nu stau foarte bine in fundulet. Am progresat de la stat o ora la cresa pana la 4 ore. A doua zi a fost cea mai cumplita ca plangea, a refuzat mancarea, ae fi stat nemancata pana seara cred... Normal ca a fugit mama sa alapteze fata, a luat-o de la cresa si a pasato la tata(el a a putut sa se invoiasca o ora pana am terminat eu serviciul). Acasa a mancat piure de avocado fara nici un protest, a baut 60ml lapte din biteron (e noul record pt noi). Cred ca era un mesaj uite ca pap tot numa nu mai duceti la cresa. Seara e ca o maimutica atarnata de gatul meu. A inceput sa se tarasca. Ii intind o patura pe jos si daca eu stau intr-un capat vine la mine si ma trage de haine sa o iau in brate sau sa ma joc/dragalesc cu ea. Sunt sigura ca se va obisnui si chiar o sa-i placa la cresa, mai e pana atunci dar sanse sunt.Problema e ca eu sunt dezamagita de cresa.
De Valentine's Day am primit o feliciatare de la Soph cu amprenta manutei si piciorusului ei pe care scria:mami&tati va iubesc din varful degetelot de la mani pana in varful degeteloe la picioare. Clar o sa plangem unu mai ca celalalt cand ne-o fi plecata fata de acasa sau cand s-o abate furtuna adolescentei peste noi si-o sa ne uitam la amprente. Da nu-i bai, asa-i normal....sanatosi sa fim.
V-am pupat, sper sa apuc sa citesc ce-ati mai facut saptamana asta.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput