MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna.
andanii, stiam ca toata ziua o sa ne fluturam prin oras. Micul dejun l-am luat pe la 8, toata ziua am baut apa plata si am rontait mere iar pranzul am apucat sa-l luam abia pe la 5. Asa ca la cina banuiam ca nu o sa ne fie asa foame si am mancat 1/2 grefa si un iaurt 0,1.
Dimineata aveam 72,4 kg
Azi am fost la shopping iar prietenul a luat creveti. Nu stiam exact ce sa-i spun: daca sunt sau nu ok.Ce stiti despre creveti? Daca imi dati unda verde o sa caut sa vad cum se gatesc. Am cautat si ulei de maslie si nu am gasit decat in piata ... dar arata groaznic.



sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Fetelor dragi eu am luat linte si va intreb cum sa o pregatesc.
Asta pt saptamana viitoare.
Saptamana asta am facut paine in casa din faina integrala dar azi cred ca fac jumi-juma cu tarate sa vd cum iese.
Eu dau greu jos.Intr-o saptamana am dat un kg in conditiile in care nu mananc ca voi.Abia astept sa scad sub 70 sa incep monti.
Va pup
Daca aveti chef sa-mi raspundeti si mie va multumesc.
Andanii o sa te rog sa ma treci un pic mai tarziu in listuta.

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ziua buna!
Carstea,poti sa faci supa de linte,macare de linte,cauta pe culinar si gasesti retete,daca nu zi-mi si caut eu!
Bun venit noilor montignace!
Inuta,felicitari,sa-ti traiasca minunea!
Ieri am tinut bine,am fost la petrecere,am rupt turta finutei mele,dar nu m-am spurcat decat cu o felie miiiica de diplomat,in rest friptura cu muraturi,aperitive fara paine,etc!
Azi din pacate am mancat o felie de paine cu telina cu maioneza si citiva biscuiti!
Acum ma duc sa gatesc si o sa mananc normal!
O zi buna la toata lumea!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna, fete cucuiete!

sa stiti ca desi nu am scris in ultimele zile nu inseamna ca nu am mancat monti. ba chiar a reusit cineva sa ma enerveze asa ca am si mai mult avant (mi-a zis ceva de genul ca ea e subtire ca o lalea, spre deosebire de mine...ceea ce e perfect adevarat, dar m-am tot intrebat pe mine cine ma opreste sa fiu si eu la fel????). asa ca iata-ma iar la raport.

ieri: mic dejun: paine integrala cu branza dietetica si gem cu fructoza, cafea
pranz: macarica din carnat si carne slaba de porc cu sos de rosii, fasole verde si mujdei; tort facut dupa reteta de tort pufos si cremos de pe culinar.ro (bestial, usor de facut si mai ales cu blat fara faina)
cina: morcovi, mere, mandarine

azi: la fel ca ieri, doar ca dimineata am mancat doua ochiuri si telemea. si intre mese morcovi de rontait.

maine ma duc sa-mi caut dvd cu pilates, sanse sa ajung la sala nu am asa ca trebuie sa fac ceva acasa.

inuta, ce bine ca ai venit! sanatate multa si nu te stresa, lasa-ti timp sa te obisnuiesti cu noua situatie si abia apoi sa-ti faci ganduri legate de silueta! sa va sara colicii uratii!

carstea, eu am inteles ca lintea se gateste cam ca si fasolea uscata, doar ca are indicele glicemic mult mai mic si deci nu ingrasa asa mult ca prima. parca sanse gatea linte si naut (si eu mi-am luat linte sa gatesc saptamana viitoare!).

pupici tuturor si pe saptamana viitoare.



mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua fete dragi!

Iata ca am revenit si eu din vacanta. Si sunt super bucuroasa ca nu numai nu m-am ingrasat, dar am si slabit. Abia astept ziua de joi pentru raport.
Inuta-bine ai revenit! Sa-ti traiasca bebelusul si sa fie sanatos! Tie iti urez multa bafta...
Eu o sa scriu meniul meu de azi de abia diseara.

VA pup mult si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

RALU , FELICITARIL MELE , vezi ca se poate ?

meniul meu de sambata si dum nu il scriu pentru ca a fost destul de dezordonat , am umblat prin oras mult , am mancat ce am apucat , asa ca .... o sa scriu maine ce am papat azi

miniuta eu gatesc lintea ca si fasolea uscata , mancate, ciorba, salata, gratinata ... oricum e f buna si se poate combina cu grasimi fara probleme

carstea te trec cand doresti , poate pana joi te hotarasti sa modific deodata pe toata lumea

anne super 72.4 , felicitari ... sunt ok crevetii , da nu exagrat de multi

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mama da ce activitate aici lesin , nu scrieti asa de mult ca se umplu paginile prea repede ... pe unde umblati draga ... nu mai e nimeni cu mine pe aici .......... sau e soare si sunteti la terase

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

trebuie sa ma confesez: ieri am mancat un ecler cu multa frisca. Efectul s-a vazut de dimineata cand cantarul arata 73 kg .
De dimineata am mancat omleta (i-am propus prietenului sa o inlocuim cu oua fierte dar nu-i plac) masa de pranz inexistenta (nu am avut timp nici sa respir dar am rontait 2 mere si m-am umplut cu apa) asa ca diseara am zis sa mancam o ciorbita de pui fara cartofi si morcovi dar cu taitei (imi imaginez ca nu sunt indicati) si pt ca sunt ok crevetii, avem de gand sa-i consumam tot diseara. Sper ca maine sa fiu sub 73 kg iar Lucian sub 117.
andanii am cumparat ieri niste mazare. Cum ma sfatuiesti sa o fac astfel incat sa nu ma umflu?
pup

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Buna fetelor

Inuta felicitari mamico!!!Sa ti traiasca puiul si sa fie sanatos, te asteptam cu vesti si pozici

Eu in weekend m am dat in barci ca de obicei, nu prea rau dar nici prea bine, n am meniuri demne de urmat.

Meniu azi

Grapefruit si paine prajita
un copan si rosii
ton si salata de telina si morcov

Pupi

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mazarea proaspata verde eu o fac asa : fiarta cu putina apa sau fara innabusita , pus deasupra frunze de patrunjel s marar , eu o combin si cu morcovi si eventual ciuperci .... sau pur si simplu simpla ... fara sos de faina cu lapte , eventual poti manca cu iaurt mai slab

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput