MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

salutare,
multumesc si pupic draga <andanii> pentru ca m-ai trecut pe lista;
acu la mine or sosit rushii si aseara pe langa cimperci am pus si 2 ochiuri
dar acu' de dimineata am baut : sucul de la 1/2lamaie+1/2grepfruit si am mancat cam cateva 300 grame capsuni
pe la pranz ma gandesc sa manac kiwi;nu prea stiu exact, daca manac doar fructe e monti?, acu zic ca daca is cu musafiri pot sa manac dupa pofte... iar pe sera ma gandesc sa iau o salata cu rosii
va tiu la curent
deocamdata nu m-am mai cantarit ca sunt tare balonata, si mi-e frica, dar imediat ce-mi trece va zic tot.
paaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

quote:
Originally posted by coolutz


zacusca cu paine graham e monti?

,
andrea si andrei(6april2007)



painea graham nu e monti , sigur contine faina alba

painea integrala e monti care este facuta din faina integrala si tarate

painea care e voie papata cu grasimi este cea facuta din faina integrala 50% si tarate 50% ... zacusca are grasimi putine nu?

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna
Am si eu o intrebare. Miercuri noapte m-am cazat la un hotel. Dimineata am vrut sa luam micul dejun acolo. M-am trezit intr-un salon plin de diverse mancaruri. Am luat putina branza cu salata si un ceai neindulcit. Nu am stiut ce sa mananc. Ce ma sfatuiti sa mananc in situatiile de genul asta. Calatoresc destul de des si sunt nevoita sa dorm la hotel.
Merci frumos
PS: azi dimineata aveam 72.7 kg iar prietenul 117.7 kg.

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

anne tot ce gasesti monti , daca mananci branza, cremvusit, salam nu le mananci cu paine , deci mananci tot fara paine , cereale , ma gandesc ca e bufet suedez cu de toate
.... alegi si tu ce e bun ca si combinatii

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

bineinteles ca fara paine.... nu mancam decat rar cate o felie de paine integrala. Cereale nu aveau.

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

salutare fetele,
ce stiti de crema(pasta) de masline?
ca eu de aia am mancat azi la pranz, cu paine hipocalorica de secara(totul in ea este integral), cu rosii + marar + patrunjel + masline verzi?
cam atat.
va pup si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

crisaa maslinele se mananca cu precautie , cam 5 negre sau 10 verzi .... da maxim 20 , ma gandesc la pasta aia de masline cate masline or fi , e cam calorica zic eu .... desi au indecele destul de mic IG = 15 la masline, totusi sunt de mancat cu precautie

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

andanii, despre uleiul de maslin ce se zice?eu cu el gatesc....

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Imi vine sa ma pup azi!
Am mancat asa:
suc de portocale si o para
ciuperci fripte
o mana de fistic si cateva felii de gulie
fasole batuta cu salata verde,rosii si castraveti
As manca o prajituraaaaa,ma ia cu lesin!Da nu,am zis!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

coolutz, mi-ai anticipat intrebarea. Si eu folosesc ulei de masline, dar doar la salate. Insa mai vreau sa stiu ceva. Saptamana trecuta am luat o sticla noua insa nu imi place deloc....sincer miroase a cauciuc. Este de la Amphora Premium , extravirgin. Problema este ca tot timpul il cumpar din alta parte ( Constanta, Bucuresti, Ploiesti) pentru ca in Buzau nu am de unde sa aleg. Voi ce folositi? Poate imi recomandati ceva si il gasesc si in Buzau.
Aseara nu ne-am abtinut si am mancat cate o punga de popcorn pt ca ne-am uitat la film. Drept urmare dimineata aveam 72.9.
De dimineata am mancat putina branza cu rosii, pt pranz am pregatit ciuperci cu pui fiert iar cina consta intr-o portocala. Este ok?

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput