Comori de nov-dec 04(171)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Astazi am umblat prin magazine dupa diverse chestii ce ne mai trebuie la noua casa. La un moment dat eram atat de suparata ca nu-mi ieseau socotelile de acasa incat n-am mai putut masca f bine chestia asta. Robert ma intreaba:"mami de tze esti foalte supalata?" "Pentru ca-mi vine sa ma duc in padure" ma trezesc eu vorbind "De tze in padule,ca acolo nu sunt magazine"

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Fetelor, dragutelor suntem aici in umbra, noi nu v-am parasit asa usor.....va pupam pe toate si sper de saptamana viitoare sa am timp mai mult ca vine mama la noi sa aiba grija de Ada vreo 3 luni pana merge iarasi la gradi....

Eu sunt suparata ca se incheie un capitol din viata fetitelor mele, cel in care au fost la gradi romaneasca aici in Canada si unde Alexia mai ales a invatat atatea lucruri minunate si ii datorez ffff mult tipei care a invatat-o....nici nu stiti ce bine i-a prins la Alexia gradinita asta si cu cate cunostinte s-a ales....am fost inca de la inceput super incantata de gradi ( tipa cu gradinita se muta in alt orasel) si ma gandesc la Aduta ca ea n-a avut norocul de a sta mai mult acolo si daca eu nu ma ocup de ea atunci nu o sa asimileze atatea ca si Alexia... am atatea amintiri frumoase legate de gradi si parca totul a trecut prea repede....de fapt clipele zboara mult prea repede si nu apucam sa facem tot ce ne dorim...
Acum Alexia o sa mearga la o MOntessori School din 25 Feb si ma gandesc cat de repede si cum o sa se adapteze acolo tinand cont ca trebuie sa invete si engleza. Oricum ea mai stie ceva engleza si copii invata limba repede , probabil prima sapt o sa-i fie mai greu....as fi dat-o si pe Ada tot din Feb dar pt ea nu sunt locuri decat din iunie, asa ca pana atunci o sa stea cu bunica.

Am o rugaminte la voi, de fapt am nevoie de niste idei....ca as vrea sa-i iau la tipa de la gradi ceva care sa-i ramana amintire de la fetele mele, ceva in afara de poze....ma gandeam la ceva tablouas cu animalute, catei, pisici..pe care sa-l puna la noua gradinita....asa ca daca aveti si voi ceva idei sunt binevenite....

va pupam pe toate cu mic cu mare si va doresc un week-end super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

va pup pe toate... de cd am intrat ultima oara nu am mai avut timp sa intru... nu am mai citti nici macar un rand... DAr ma gandesc la voi... Sunt f ocupata si toate vin peste mine ca.... ...
Va pup si pe cat posibil incerc sa mai intru...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07,august 07, sept-oct 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

'Neata! Io-s la cafea/suc cu mancare pe foc, curatenie, dar fara baieti acasa, sunt pe afara, la plimbare!
AM vazut ca e Paxi on-line pe mess, inca nu o deranjez cu intrebari, desi sunt foarte curioasa ce mai fac copilasii, cum s-au distrat, mai bine o las pe ea sa intre cand are un picut de timp! te asteptam Paxela sa ne povestesti de vacanta voastra in 4!!!
Paul a facut pipi pe el azi-noapte, m-am dus la ora 1 si era ud leoarca, tati ii schimba lenjeria si eu pe Paui, cu pampers! si a dormit pana la ora 8 dim!! uraaa!!! a facut si cateva pozici la gradinita pt 1 martie, 8 martie, de Paste.....poza e la fel, doar fundalul difera! POZE DE LA GRADI!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Cici eu i-as lua un set pix-creion mai elegant pt ca e cadru didactic si foloseste iar cu ocazia asta de cate ori le va folosi isi va aduce aminte de voi.

Miha unde va mutati?intr-un apartament mai mare sau la casuta?

Onitzo faine pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ceva specific romanesc sa-l puna in casa?(daca tot vine mama ta paote iti aduce un artizanat, o farfurie ...etc) am vazut ca romanii plecari pastreaza undeva in casutza lor un coltisor cu astfel de lucruri
onitza, frumoase pozele


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

BITS, MONICA ...multumesc.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Noi toti am facut cheg azi: io cu blenduitul, tatal cu pregatit cuptiorul si al mic cu linsul! mi se pare corect!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna seara!

N-am dat bir cu fugitii, Bitsu ca si-a adus aminte si de noi. Am avut doo saptamani cam agitate, l-am avut pe tata in spital, cu ulcer hemoragic gigantic si cu glicemie aproape de coma diabetica, cu hemoglobina zero...uffff, a fost nasol tare. A stat la reanimare de ziceam ca nu-i mai dau drumul, cu transfuzii non stop, apoi cand l-au externat a inceput sangerarea iar, l-am internat in alta parte, de acolo l-am externat ieri, e mai bine si nadajduim sa scape fara operatie. De aceea n-am mai avut timp sa intru, si la serviciu, apoi fuga la spital, acasa cu treaba...joi am facut si eu o cadere de calciu nu tocmai placuta (ca si in toamna trecuta) acum is pe tratament intensiv si sper sa ne linistim. Important e ca Vladut e bine si chiar daca intreba mereu unde mergem, cand veneam de la spital nu uita sa intrebe daca "bubu s-a facut sanatos?". Si sa-l fi vazut cum seara dupa rugaciune, singur, fara sa-l invete nimeni spunea "da-mi doamne sanatate, si lui mami si lui tati si lui bubu si lui bubi", abia imi stapaneam lacrimile. Sunt atat de maturi...
A avut si o mica aventura, a cazut din leagan si a avut ditai bubuloiu la gurita, acum a scapat de cojita si a decretat ca nu mai vrea la leagan. L-am si pozat, asa ca o sa vi-l arat.
Cam asta despre noi, numai bine va dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AIME dorim si noi lui BUBU insanatosire grabnica, dar si tie sanatate multa! ce perioada ati avut! bine ca e Vladut sanatos si taaaare intelept, dragul de el, m-am inmuiat cand am citit cum se ruga el pt Bubu!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput