dor de pui

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

quote:
Originally posted by sterge

mariana:

esti invatatoare !?!?!?





Mai uita-te o data la ocupatie...cred ca nu ai vazut bine...
Oricum, eu cred c-am s-o STERG de pe aici, pentru ca am intrat intr-un anturaj nepotrivit si oricum , nu voi reusi sa indrept eu raul facut de altii.
Imi pare rau ca am pierdut timpul cu voi...iar cei care mi-au dat avertisment ar fi trebuit sa opreasca la timp pe cine trebuia!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

criza de care vorbesti e pe cale de a se dilua. am spus criza, nu durerea irationala. nu revolta pe cineva care a facut ce a facut.

dar m-au ajutat mult, repet, cei de aici.

in rest, o familie sparta ramane sparta. cioburile raman cioburi, plata o face exact cine nu merita. yun copil de care nu le pasa. nu il iubesc pe el, ci se iubesc pe ei insisi. socrii au jucarie la batranete iar mama poate sa colinde vandra si aiurea, palsand baiatul in sarcina cui o fi pe acasa.

despre impacare citeam aici ...

e mult prea lung drumul inapoi, e prea mult noroi prin care am fost tarat. mult prea multe rautati inutile, mizerii gratuite, porcarii care mi se adresau mie dar pe care le plateste copilul, mult prea multa incosntienta si iresponsabilitate.

in loc sa aprecieze ca baiatul are un tata care doreste sa se ocupe de el, in loc sa sesizeze ca fac excpetie de la regula cf careia "barbatii nu se uita inapoi in timp ce femeile nu provesc inainte" - scuze, nu am inventat-o eu, dansii se antreneaza intr-un joc al urii, nevazand ca intra intr-un hau negru fara capat.

am incercat insa si asta, am cerut insa un singur lucru: garantia ca asa ceva nu se va mai petrece, ca acest baiat nu va fi valiza ei de pantofi in continuare. nu am primit-o.

am intrebat-o, inainte de a o chema acasa cu rugaminti luni in sir, daca isi da seama ce a facut si daca e in stare sa regrete, caci numai penitenta este garantia ca ai inteles ce greseala ai facut, dar mai ales garantia ca nu o vei repeta.
nu a putut. atunci i-am urat drum bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ah ....
si da
au starnit cele mai negative sentimente din partea mea. da, i-am urat. acum nu stiu ... poate ca inca da, dar incerc sa lupt cu asta. nu e o joaca.

si nu le neg, le afirm in contiunare. nu pretind ca e bine ,doar afirm ca nu am puterea de a urma invatatura Bibliei si nu pot intoarce celalalt obraz.

pentru ca nu e al meu !
am zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

quote:
Originally posted by sterge

"Poti sa iubesti mai multi in acelasi timp."

da, poti sa ii iubesti pe TOTI in acelasi timp.
tot regimentul 10 cavalerie, fireste. :-))

esti o sursa nesecata de umor involuntar, incepi sa imi inveselesti diminetile.
multumesc !

nu poti, fireste - daca stii sa definesti notiunea de iubire, sa iubesti decat un om. apoi, dar numai dupa ce ai incheiat relatia cu el, poti poate iubi altul.

in general, desi nu sunt de acord cu relatiile extraconjugale, am avut o data o asemenea experienta si a fost ingrozitor dupa aceea, remuscari, culpe, pur si simplu nu merita o noaptede placere pentru ani de remuscari, vroiam insa sa spun ca daca cineva ajunge sa fie inselat, trebuie sa isi caute adanc in propria ograda, caci cel care cauta in afara casei gaseste ceea ce i-a lipsit acasa, fie "secs", fieafectiune, fie intelegere, fie respect ori comuniune de orice fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

anisiap,
unui barbat care si-a inselat sotia, nu trebuie sa i se interzica sa isi mai vada copilul (ce vina are copilul?)
unei femei care si-a inselat sotul, nu trebuie sa i se interzica sa isi mai vada copilul (ce vina are copilul?)
Copilul are nevoie de ei! Nu conteaza ca se inseala unu' pe altu'. Daca il iubesc pe el, pe copil, ca pe ochii din cap, asta este suficient.
Problemele dintre parinti se rezolva intre parinti! Copilul nu trebuie bagat la mijloc si fericirea copilului trebuie pusa pe primul plan.

hai sa luam copiii tuturor barbatilor care au avut o aventura de o noapte....


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

quote:
Originally posted by denizel

anisiap,
unui barbat care si-a inselat sotia, nu trebuie sa i se interzica sa isi mai vada copilul (ce vina are copilul?)
unei femei care si-a inselat sotul, nu trebuie sa i se interzica sa isi mai vada copilul (ce vina are copilul?)
Copilul are nevoie de ei! Nu conteaza ca se inseala unu' pe altu'. Daca il iubesc pe el, pe copil, ca pe ochii din cap, asta este suficient.
Problemele dintre parinti se rezolva intre parinti! Copilul nu trebuie bagat la mijloc si fericirea copilului trebuie pusa pe primul plan.

hai sa luam copiii tuturor barbatilor care au avut o aventura de o noapte....


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.




era doar ca sa subliniez inca odata cuvintele lui pe care ma acuza ca le as fi inventat
nu mai imi bat capul cu subiectul asta oricum e fara rost cel mai bine ar fi sa taie copilu in doua sa se bucure amandoi de el


imi pare rau ca s-a inteles gresit tot ce am scris eu dar fiecare isi rezolva problemele dupa capul lui
multumesc moderatorilor pt avertisment imi doream unul de mult numai ca nu e culoarea mea preferata si asta e cauza insomniilor mele vreau unul rosu bine ca s au trezit macar sa vad ca exista inca odata mii de multumiri
sterge mult noroc ca ai nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

quote:
Originally posted by anisiap

multumesc moderatorilor pt avertisment imi doream unul de mult numai ca nu e culoarea mea preferata si asta e cauza insomniilor mele vreau unul rosu bine ca s au trezit macar sa vad ca exista inca odata mii de multumiri
S-a rezolvat.




Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

quote:
Originally posted by qsar

quote:
Originally posted by anisiap

multumesc moderatorilor pt avertisment imi doream unul de mult numai ca nu e culoarea mea preferata si asta e cauza insomniilor mele vreau unul rosu bine ca s au trezit macar sa vad ca exista inca odata mii de multumiri
S-a rezolvat.




Honi soit qui mal y pense...



MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Contrapunct spune:

Acum pare greu de crezut, dar, dupa o vreme, mai multa, mai putina, te vei simti mai bine. Spui ca a inceput sa treaca deja criza. E bine, e un inceput.
Probabil in aceeasi etapa post-criza se afla si mama copilului. Poate si pentru ea apele au inceput sa se limpezeasca(indiferent daca tot ea le-a tulburat sau nu)si atunci isi va reevalua atitudinea fata de tine.
Tatii ca tine, atat de devotati propriilor copii, sunt atat de rari, incat doar orbirea din nastere te-ar impiedica sa ii vezi.
Indiferent ce a fost intre voi, dupa ce furia (pentru ca este de presupus ca simte pentru tine cam ce simti si tu pentru ea) ii va trece, poate veti gasi limbajul care va va permite sa comunicati despre singurul subiect ramas comun: copilul.
Sper ca in calatoria pe care o vei face in acest sfarsit de saptamana sa faceti primul pas spre asta.
Iti urez sa ai puterea de a fi calm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Qsar, ca la gradinitza! Jenant!

Mergi la inceput