dor de pui

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelie-chan spune:

.... Citesc de ceva vreme la subiectul asta, 19 pagini nu-i putin, asa ca m-am gandit sa deschid eu un subiect cu tema
....HAI LA CEARTA,HAI SA NE JIGNIM,sa vedem care-i mai tare


Ce zice-ti, scrieti la subiect daca-l deschid????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ar fi perfect, ar magnetiza mahalagioaicele de aici si am putea respira aer curat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Sterge,

exa ta n-o fi pe forum, dar tu esti - nu era UN destinatar, erau doi.
Cit timp nu poti sa pricepi ca SI tu trebuie sa vrei sa colaborezi cu ea sa va cresteti copilul, si asta inseamna sa renunti la resentimente, pina la urma meriti ce ti se intimpla.

Acum, sincer vorbind, ma intreb ce i-o fi venit femeii sa ia copilul de la tine si sa plece cu el val vartej. Dupa cum te exprimi, sint sigura ca ar gasi vreo douaj de motive, daca ar intreba-o cineva. Nu spun ca ea o fi usa de biserica, dar nici tu nu esti - numai ca tu nu esti dispus nici macar sa recunosti ca esti parte din razboiul asta.
Va luptati intre voi, ca, deh, orgoliile sint importante, e foarte important cine e lupul cel rau si cine e Scufita rosie intre voi doi, tu asta ai de demonstrat. Si copilul e la mijloc.
Vai, vai, cit va pasa de el.... la amindoi.
Ca arma impotriva celuilalt, poate.

Daca, Doamne fereste, ar fi bolnav, ce ati face? Cine ar sta linga patutul lui?
Probabil voi doi ati fi ocupati sa va disputati rolurile si sa va bateti pe hol... si copilul ar sta singur.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

quote:
Originally posted by espiritu

quote:
Originally posted by mariaanna

Parerea mea, Sterege, desi nu cred ca meriti efortul de a-ti spune ceea ce cred eu, este ca tu esti cel care are ,,probleme".
Esti un tip frustrat, esti inca un ,,pui'' parasit si nu poti accepta asta.Copilul tau e bine langa mama lui care-i ofera dragoste.Intre dragoste si mama exista semnul egal.
Ai inceput acest subiect cu intentia de a blama femeile in general si pentru asta iti doresc sa nu mai ai parte niciodata de iubire.
Ma rog, nu stiu cum ar putea sa te iubeasca o femeie asa cum esti.Ai un suflet monstruos.
Nu cunosc motivele plecarii, dar daca ai fi iubit-o, n-ar fi plecat.
Stop!






pt chestia "dragoste=mama" sa ceri drepturi de autor.by the way tata= ??? ca sa nu mor fraier.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
Ce face omul la plictiseala



Iti raspund cu o vorba din popor:,,Ai vazut vreodata vreun buhai care sa raga dupa vitel?"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

quote:
Originally posted by sterge

buna seara katie

mult bun simt degaja cuvintele tale. esti o femeie cu adevarat puternica si meriti ce e mai bun in viata.
ceea ce faci tu/propui, din pacate, nu se aplica si la noi. imi pare rau, ingrozitor de rau, dar asta este. ca sa faci ce spui tu, trebuie sa gasesti un minim ecou, o rezonanta infima in celalalt. ori ...

azi mi-am sunat puiul din nou, mi-a reamintit ca e fata nu baiat, sa fiu atent sa nu uit cumva, apoi am povestit o vreme la telefon, l-am simtit mai calm, usor mai calm.
il voi suna mai des, cam la 2-3 zile, pana imi vor interzice si asta, e o chestiune de timp doar.
remarc inrautatirea situatiei: la primul teelfon aveau o voce calma, ea a devenit iritata dupa al 4-lea tel., azi deja doamna soacra nu a mai raspuns la buna seara, inca vreo 5 pasi si tzac ! se taie firul.

pana atunci insa, orice discutie cu el e un pas inainte pentru pui.

sarumana




...deci se poate vorbi si fumos, nu?
Asta in cazul in care cineva e de acord cu tine, ca de nu, turbezi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

mariana:

esti invatatoare !?!?!?

fereasca Dumnezeu sa imi educe copilul cineva ca tine.

intre timp, iata ca bucuriile de la cafeaua de dimineata s-au intetit, o savurez deja ca o placere zilnica, promisa, intrucat as fi foarte dezamagit daca intr-o dimineata nu as mai gasi aici nici o acuza oarba, nici o injuratura, nici o mizeria scrisa in numele turbarii ( de furie oarba ) a unora din doamne.

later edit: acum am gasit asertiunea: "nu e emanatia mea e a domnului care ii pun eu actiuni in carca neadevarate saracul bietul "

:-))))) e criminal de misto fraza :-))))

ceea ce fac domniile lor se numeste tentativa subliminala de reintregire a familiei, intrucat, dupa ce am vazut asemenea specimene voi incepe sa cred ca ex-a mea este un geniu al logicii, o regina a comportamentului si o printesa a moralitatii, si voi alerga repede spre ea, implorand-o in genunchi sa imi dea posibiliattea de a ne ruina viata, copiululi meu si mie, inca o data, pentru ca prima data nu a fost suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by mariaanna

Parerea mea, Sterege, desi nu cred ca meriti efortul de a-ti spune ceea ce cred eu, este ca tu esti cel care are ,,probleme".
Esti un tip frustratesti inca un ,,pui'' parasit si nu poti accepta asta.Copilul tau e bine langa mama lui care-i ofera dragoste.Intre dragoste si mama exista semnul egal.
Ai inceput acest subiect cu intentia de a blama femeile in general si pentru asta iti doresc sa nu mai ai parte niciodata de iubire.
Ma rog, nu stiu cum ar putea sa te iubeasca o femeie asa cum esti.Ai un suflet monstruos.
Nu cunosc motivele plecarii, dar daca ai fi iubit-o, n-ar fi plecat.
Stop!









Mariaanna, Sterge este un om despre care nu stii nimic si pe care nu l-ai vazut in viata ta. Este un strain pentru tine.
Daca unui strain, esti in stare sa ii arunci atatea jigniri intr-o postare atat de scurta (ba inca il mai si blestemi ), ma intreb ce cuvinte ai folosi si cat de calma ai fi, daca sotul tau s-ar supara pe tine si te-ar lasa fara copil.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

quote:
Originally posted by denizel

quote:
Originally posted by mariaanna

Parerea mea, Sterege, desi nu cred ca meriti efortul de a-ti spune ceea ce cred eu, este ca tu esti cel care are ,,probleme".
Esti un tip frustratesti inca un ,,pui'' parasit si nu poti accepta asta.Copilul tau e bine langa mama lui care-i ofera dragoste.Intre dragoste si mama exista semnul egal.
Ai inceput acest subiect cu intentia de a blama femeile in general si pentru asta iti doresc sa nu mai ai parte niciodata de iubire.
Ma rog, nu stiu cum ar putea sa te iubeasca o femeie asa cum esti.Ai un suflet monstruos.
Nu cunosc motivele plecarii, dar daca ai fi iubit-o, n-ar fi plecat.
Stop!









Mariaanna, Sterge este un om despre care nu stii nimic si pe care nu l-ai vazut in viata ta. Este un strain pentru tine.
Daca unui strain, esti in stare sa ii arunci atatea jigniri intr-o postare atat de scurta (ba inca il mai si blestemi ), ma intreb ce cuvinte ai folosi si cat de calma ai fi, daca sotul tau s-ar supara pe tine si te-ar lasa fara copil.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.




Sterge e un om care jigneste .Daca nu ar fi adresat vorbe urate mamei copilului sau, daca nu ar fi bagat in aceeasi oala toate femeile de pe acest pamant,as fi putut sa-i spun altfel de cuvinte.
Nu sunt de acord cu astfel de practici intre parinti.Nu e normal si nu e bine pentru sufletelul acela mic sa vada atata ura intre ei.E inca mic si nu intelege de ce mami nu mai vrea sa-l vada pe tati, de ce nu mai locuiesc impreuna, de ce nu se mai joaca si nu mai rad impreuna.Un copil n-ar trebui sa fie victima dispretului dintre parinti.Si pentru ca vad ca o uraste atat de tare, cred ca a si iubit-o la fel de mult.Nu pot sa inteleg cum un om poate sa verse atatea invective asupra celei care i-a fost sotie si cu care a procreat o minune nevinovata...Ce se putea intampla atat de grav incat sa se ajunga pana aici?
Si totusi, daca nu se mai poate, de ce nu gaseste o solutie de mijloc, una care sa doara mai putin, macar de dragul copilului.
Daca ei vor continua sa se urasca atat si sa -si adreseze injurii in prezenta copilului, vor sfarsi amandoi prin a pierde dragostea acestuia.Il vor deruta.El nu intelege de ce mama il uraste pe tata, pe tatal lui, pe care el il iubeste si tot la fel nu intelege de ce tata o uraste pe mama.El vrea iubire din partea amandurora.Sentimentele lui se vor schimba daca continua sa vada aceasta disputa.De ce n-ar incerca, de dragul copilului sa se comporte civilizat ?
Sterge e razvratit impotriva tuturor femeilor.Se vede ca nu le respecta .Ce educatie i-ar putea da copilului, daca continua sa aiba aceeasi atitudine?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by mariaanna

Iti raspund cu o vorba din popor:,,Ai vazut vreodata vreun buhai care sa raga dupa vitel?"




quote:
Sterge e razvratit impotriva tuturor femeilor.Se vede ca nu le respecta




Iar, tu Mariana, esti razvratita impotriva tuturor barbatilor. Se vede ca nu ii respecti!

Iti place cum suna daca te judec fara sa stiu nimic despre tine, analizand doar cateva cuvinte pe care le-ai scris intr-o postare?

Daca Sterge este atat de furios si suparat incat simte nevoia sa zica despre fosta sotie ca e o naspa, nu inteleg de ce trebuie sa va aprindeti asa.
A zis asta unor straini, intr-un loc in care sotia lui nu este prezenta.
Asta inseamna ca asa vorbeste cu ea si cand sunt fata in fata?
Asta inseamna ca trebuie sa facem un catralion de scenarii despre cat e de monstru, frustrat, nebun si abuzator?
Sincera sa fiu, nu el e cel care trebuia sa primeasca avertisment...




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

"si adreseze injurii in prezenta copilului"

asta de unde ai scos-o ?
si in general, ATENTIE, pana la copil, e a doua oara cand cineva il include in mesaje de factura asta, prima data am ignorat, a treia ma dezlantui cu adevarat !

si tot in geenral, voi deschide un topic special destinat celor care doresc sa isi verse ura irationala si invectivele adresate mie direct, in numeel unui calificativ pe care eu l-am atribuit celei care si-a nenorocit copilul, din motive care ma privesc, destinat celor care nici macar nu citesc postarile anterioare - sunt vreo 10 exemple aici, ci se grabesc sa dejecteze ura nestavilita in numele unei solidaritati false si rudimentare.

pana atunci, lasati spatiul curat pentru dezvoltarea topicului asa cum el a fost propus de initiator.

Mergi la inceput