Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 - 90

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

'neata fetele. Hop si eu

Iulia Sanatate soacrei si refacere radida. lui Tommy e un cavaler

Irinusha santate lui Cris si tin pumnii sa nu o ia si Meli. Of, ca greu e cu copilasii astia bolnavi.

Alus santate si voua. Si la Bia merge ambroxolul cel mai bine dintre toate chimicalele.

Carmen O sa ma uit pe prospectul de Stodal, oricum saptamana trecuta i-am dat si Cocus casti, granule, este pentru tuse si si-a facut efectul. E si ca m-ai facut curioasa o sa ma duc sa caut si ce contineau celelalte granule.

Io, cica zi va trebui sa termin revista. Sotul si-a luat concediu saptamana ce vine si se duce la tara sa o ajute pe soacramea. Socru tot la spital, i-au schimbat si medicatia pentru inima si mai are de facut o operatie la mana.

si sanatate sa aveti parte de we linistit

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Multumesc ptr. urarile de sanatate!
Cris e mult mai bine ... ieri la pranz si azi-noapte a mai facut febra. A dormit mai bine. Azi nu mai tuseste asa, dar e ragusit ... de-mi vine sa rad cand il aud. Inca n-au aparut pete pe corp... sper ca nu mai apara.
In rest nimic nou, ne pregatim de week-end si de abia asteptam sa fie si tata acasa ;)

Alus, multa sanatate ptr. ochisorul blondei mici! :)

Un week-end fain si multa sanatate!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

haideti pe prima pagina, ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata!!!

Eu acum ma culc... Tot weekendul am avut de lucru. Sa pregatim apartamentul pentru mutarea parintilor. Si inca nnu am terminat. Maine trebuie sa le cumpar niste electrocasnice, sa mai aducem din haine, sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa-i instalam in noua locuinta.
Rebeca este inca la mama, parca a mai scapt de tuse. Inca nu o ducem la gradinita.
Pup copilasii, mamicile si un gand special pentru cei bolnaviori.

Somn usor...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna fetelor.
Eu m am ridicat din pat si am ajuns la servici. Simt ca o iau razna in pat. Daca afla doctorita mea ma ia in suturi
Eu sunt binisor, mai am dureri de burtica dar sangerari nu am avut deloc. Greturi toata ziulica si nu prea mananc din cauza lor.
Sper ca bebe e puternic si creste

Iulia tin pumni ca se infirme diagnosticul soacrei tale.Multa sanatate

Irinusha multa sanatate la pitic sa treaca totul cat mai repede




Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele
Iar am amortit

Laureta Ia-o incet si ai grija de burtica. Inisa ce mai face?

Ioana Spor la treaba.

Irinusha Cum se simt copii.

Carmen Cum se mai descurca Iustin la gradi?

copilasilor bolnaviori.

Io sunt solo saptamana asta. Sotul la tara sa o ajute pe soacramea, pe Bia am last-o cu el, ca m-am nici un chef sa ma tarai cu ea dimineata prin metrou. Ete na, ca m-am invatat la masina mica .



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

hello!
ma doare gatul rau de tot,pe socri la fel;pana acum Sebi si Stefi sunt ok,sper sa nu fie probleme si la ei...

am pus cateva poze noi

Nico,te inteleg .Eu as avea mare nevoie de miscare,,dar tot la masina ajung (ba sa salvez timp, ba ca este frig).Asta cand pot sa merg si pe jos. Daca trebuie sa apelez si la mijloacele in comun, chiar ca nu mai am nicio retine, la cat trebuie sa astepti ca sa poti intra intr-un tren de metrou sau un autobuz ticsit de oameni (te mai poti captusi si cu ceva boli de sezon)...
Laureta,bafta!!!ai grija!
Multa sanatate puiutilor si parintilor bolnaviori (Iriunsha,ma bucur ca sunteti mai bine)



Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cami, am intrat si am vazut ca ai postat ultima la subiectul asta asa ca am citit, ca sa vad ce mai faci... si eu m-am trezit cu gatul dureros si sunt ragusita... sper ca Lucas sa nu pateasca nimic. Am avut deja raceala in casa acum vreo 2 saptamani, cand a fost Dan bolnav, dar bebe nu a luat, desi nu prea l-am ferit...
Maine e o zi mare, nu?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by anacami
am pus cateva poze noi




he, he, ce de zambete imparte mica vedeta!
Sta si in fundulet!
Cat despre pozitia de somn a lui Sebi...

Sanatate mamicii si spor la pregatiri. O faceti lata maine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Nicoleta, doamne! ce n-as da sa fiu singura o saptamana....macar o zi, doua.

In alta ordine de idei, Iustin e bine la gradi, chiar daca n-am scapat de plansul de dimineatza. Plangand, dar resemnat se indreapta spre sala de cursuri, in bratele ingrijitoarei/educatoarei. Se linisteste in cateva minute.



Mergi la inceput