viitoare mamica singura

viitoare mamica singura | Autor: inola

Link direct la acest mesaj

Incep prin a va spune povestea mea.
Sunt o viitoare mamica singura.Sunt fericita si nerabdatoare sa imi vad puiul.Sunt gravidutza in 3 luni si abia astept sa miste.Bebicutza mea a rezultat in urma unei relatii de putin mai bine de un an de zile,timp in care am fost si logoditi...in ciuda certurilor de pe parcursul relatiei parea ca amandoi ne dorim un copil.Eu una chiar imi doream!!El,desi m-a batut la cap pana sa raman insarcinata sa facem un bebe,de cand am ramas insarcinata relatia noastra a murit cate putin iar intr-o luna jumate am ajuns sa fim fiecare la casa lui si fara sa ne mai vorbim deloc.Normal ca in felul asta nici macar nu ma gandesc sa ii dau voie sa recunoasca bebele de care nu l-a interesat nici o clipa,nici macar la eco nu a vrut sa ma insoteasca.Probabil si-a dat seama ca nu isi doreste atat de mult un copil.Cu toate ca stiu ca nu imi va fi usor singura si cu un bebe eu am ales sa pastrez puiul si sper sa fim sanatosi pana la capat.Nici macar nu mai regret ca relatia asta s-a terminat asa brusc,ci pur si simplu ma bucur ca nu mi-am nenorocit viata langa asa un om si nici puiul meu nu va avea de suferit de pe urma lui.Din ultimele zvonuri deja s-a angajat intr-o alta relatie :)))
Prin urmare,vroiam sa va spun ca un copil nu e o nenorocire daca ti-l doresti cu adevarat,nici daca trebuie sa te descurci de una singura
Astept si parerile voastre si poate reusim sa dezbatem mai mult astfel de subiecte
Va doresc multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

te felicit pt decizia de a patra copilul, dar sa fii convinsa ca nu iti va fi usor daca nu ai pe nimeni care sa te sustina si psihic dar si financiar. Un copil, mai ales primele luni, iti reduce libertatea de miscare.

Bafta si sa dea D-zeu sa fiti mari si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

si eu sunt o måmicå singurå si nu må ajutå nimeni nici psihic nici financiar dar despre asta supravietuiesc...nimic nu e imposibil---
Må gindesc la bunica mea ce a crescut 7 copii singurå...sotul murise in primul råzboi mondial...våd cå nu e imposibil,,,
Multå putere si sånåtate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

inola !

[poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Inola, iti doresc nastere usoara, multa sanatate si fericire !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Si eu sunt mamica singura. E drept ca am adoptat fetita, dar...sunt mama! N-am rude, n-am sot, n-am alt sprijin decat in mine. Dar luptam impreuna si ne e bine. Ne bucuram de ceea ce avem si visam impreuna la ceea ce vrem sa facem. Nu e usor, dar toata greutatea dispare in clipa in care doua maini te prind de dupa gat si iti spun "mami"!


Tzuni mic si drag si scump si MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Tzuni, toate respectele mele!

Sa-ti traiasca, sa te bucuri de ea, si ea sa iti aduca num ai bucurii!

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Inola multa sanatate, nastere usoara!
Parintii te vor ajuta? Sau rudele?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Multa putere! Un copil e cel mai de pret dar. Bucurate ca poti fi mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Inola...ce mai faci?Esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_creata spune:

in primul rand toate felicitarile din lume. sa nu disperi nici un moment din cauza faptului ca vei fi un parinte singur. parerea mea e ca nu exista pe lume fiinta mai puternica decat o mama. vei vedea ca viata si D-zeu te va intari. poate vei avea si tu momentele tale cand vei obosi si vei spune ca te-ai saturat, dar acestea vor fi putine si de scurta durata, si la sfarsit vei vedea ca tot ceea ce ti se va intampla va merita in momentele cand vei simti miscarile puiului tau in burtica, cand il vei tine prima data in brate sau cand il vei aseza prima data la sanul tau. multa bafta in viata si putere. sa fii fericita.
semneaza o mamica care chiar daca are acum un sot isi va creste puiul singura pentru ca el nu l-a vrut.
mama_creata

Mergi la inceput