Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Salutare ! Nu am mai apucat sa intru demult si am avut de recuperat...

Adelamaria si eu stau in zona Titan. Ce zi iesim la o plimbarica saptamana viitoare? Poate o luam si pe Lala si cine mai sta in zona...

Bine ai venit Lala !!! Ma bucur ca v-ati distrat. Si noi vrem la munte sapt viitoare. Voi unde ati fost?
Cum te-ai descurcat cu alaptatul?

Am vazut pozici. Nu-i asa ca avem cei mai frumosi bebelusi?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Daaaa,avem cei mai frumosi bebelusi!!!!Doar sunt ai nostrii,nu???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

La multe lunite Ramonella pentru printesa ta !



Sa creasca mare si sanatoasa Beatrice Alessia !!!!



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Salutare ! Nu am mai apucat sa intru demult si am avut de recuperat...

Adelamaria si eu stau in zona Titan. Ce zi iesim la o plimbarica saptamana viitoare? Poate o luam si pe Lala si cine mai sta in zona...

Bine ai venit Lala !!! Ma bucur ca v-ati distrat. Si noi vrem la munte sapt viitoare. Voi unde ati fost?
Cum te-ai descurcat cu alaptatul?

Am vazut pozici. Nu-i asa ca avem cei mai frumosi bebelusi?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei





Anka, sigur, ar fi super fain sa ne vedem! Si cu Lala, daca n-o fi prea obosita dupa escapada la munte
Eu sunt dispusa sa ne vedem in orice zi teoretic; iesim pe la 1-2...depinde de programul fetei pt ca tre' s-o alaptez inainte de a iesi.Dar eu zic ca ne putem vedea Mi-ar placea mult!
Lala, felicitari pentru mamica aventuroasa si curajoasa! V-am admirat pozele, f. frumosi sunteti! Dar vreau sa te intreb cum de nu ti-e teama cu un bebe asa de mic la munte si ati si urcat...Te invidiez! Eu asa imi doresc un weekend la munte...si n-am curaj...Mi-e teama de cum se va comporta micutza, mi-e teama sa nu raceasca...Incerc sa n-o cocolosesc, da' nu pot sa ma impiedic sa ma gandesc "daca se intampla?"...Si uite asa raman eu fara weekend la munte... Mai povesteste din experienta voastra, poate prin si eu curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

A, si apropo de iesitul cu bebe: voi mergeti cu ei in vizite la prieteni? Bine, la prieteni unde exista conditii pt bebe , adica nu se fumeaza sau exista o camera separata...Dar iesiti? Si daca bebe prinde o zi proasta sau incepe sa planga?? Si cum faceti de fapt sa va bucurati si voi de vizita si sa fie si bebe bine?? Mie mi se pare "misiune imposibila" Plus ca daca bebe plange parca ma simt asa aiurea, incomod....nu stiu de ce...Si parca nu-mi tihneste sa nu fiu in mediul meu, acasa...In fine, la voi cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Gata, am revenit si noi de la plimbarica!!

Lala- bine ai revenit! Felicitari ptr curajul de a merge cu bebe la munte. Frumoase poze!!
Si eu as face la fel, as merge la munte, abia se caleste Andrada...

Legat de vizite...noi le-am inceput deja. Daca plinge am pregatit biberon cu ceiut. Nu iti fa griji...

M-am linistit cu "constipatia".

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

[quote]Originally posted by slimatei

nela nici fata mea nu iese regulat afara..si tind sa cred ca acumuleaza tot..nu vrea sa arunce nimik

a avut zile cand nu a iesit cate trei zile si dupa aia a iesit putin tare dar moale..e clar ca asimileaza..daca nu..unde se duce..?

Stefania jr.(22.12.07) avem o lunita ...si o broscutza
Stefania X2 " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Stef: chiar ca asimileaza Andrada mea. La o luna juma are 5,2 kg, e o grasana


Tortuletul de la botez l-a facut o tanti acasa. E super prpfesionista tanti...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumim de apricieri. intr-adevar iasmie ff sociabila, rade la orcine si e asa vesela!!!

noi ne ducem la baita!!
ne auzim dimi!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Salutare!!!

Foloseste cineva lapte praf Novalac???

Eu i-am schimbat laptele lui Bea...de o saptamana manca numai 70,80 ml la o masa...si urla cand ii dadeam biberonul...m-am dus la 2 doctori,de ma duceam la 100,100 de pareri primeam..
Asa ca m-am hotarat sa schimb laptele praf,ca nici unul nu s-a gandit ca poate nu-i mai place...ii dadeam Nan...m-am dus la farmacie si asta mi s-a parut ok.Si e si anticolici.Si are un gust mult mai bun decat Nan.Si textura e alta,parca e lapte praf dinala de pe vremuri.Stiu ca nu e bine sa schimbi laptele praf,dar daca nu mai papa,ce era sa fac???Nu a avut nici o reactie la el.Sper sa fie bine.A inceput sa pape mai bine,120,130,140..fata de cum manca inainte...

Ma uit imediat la poze...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large






La multi ani bb Bea si felicitari mami Ramonel!


Eu ii dau lui Iustin de acum o saptamana lapte NOVALAC AD (pt.diaree) si sunt foarte multumita,vad ca da rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Nelone, frumoase poze de la botez, si tare dulcce fetita!

BB, sunteti amandoua niste frumoase! Zambarete amandoua...


Vali, daca nu scriai, nici eu nu as fi vazut unde ai pozele, ca nu se prea vede rozul ala... O adevarata printesa!

Lala,bine ai revenit! Se vede ca v-ati distrat! La tine pare totul asa de simplu... Imi faci impresia unei femei foarte bine organizate!

Stefi, cum mai stai?

Cu iesitul afara, la noi mereu e umed si bate vantul, dar n-am auzit inca niciodata ca nu ar fi bine de iesit afara, e plin de mamici cu bb-i...


Mergi la inceput