Bucurii de sept-oct 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Lilina...sper sa nu fie prea puternica arsura. Oricum...stiu ca era un sprei special pt. arsuri...nu mai stiu acum cum se numeste, dar ma gandesc daca nu e bun si pt. copii.

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Mexxa - Doamne, acum am citit si m-am ingrozit...cu siguranta ar fi bine sa mergi si la alt(i) doctori - acolo sau in Buc! Si pe cat posibil sa ne tii si pe noi la curent cu starea lui Sebicu!multi, multi ici

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

of lilina, nasol de tot; mai mult ca sigur s-a dus acolo sa-l "testeze" vazand ca il duci din calea lui.
EDIT: scumpick, multumesc de informatii! Si la noi se rezolva pentru cateva zile si apoi revine
wow, floricel, multumim de informatii! chiar si eu am folosit aulin cand am fost gripata pe la inceputul lunii ianuarie. Pe mine ma inspaimanta cu cata usurinta se dau unele medicamente la noi.






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

bioxiteracor se numea, dar nu am gasit ieri la farmacie, dar stiu ca e bun si la copii (o prietena de-a mea a patit la fel cu fi-su)
i-am dat cu un spray de la Forever Living cu aloe, special pt.probleme majore ale pielii, e f.bun

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

offf mexxa imi pare foarte rau sa aud astfel de vesti. Am ramas fara cuvinte...ma rog ca Sebicu sa se faca bine

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

ca tot mi-a amintit lilina de arsuri, sa va zic si eu o intamplare. Cand eram insarcinata m-am fript pe burta cu apa clocotita ca puneam castraveti la murat, si asa de tare m-am speriat ca am zis sa nu ramana ceva semne pe copil cand se va naste...acu dupa 1 an am vazut ca Luca are o pata mai albicoasa exact in locul unde m-am fript si eu pe burta. Dar slava Domnului ca nu e mare (cam cat o boaba de fasole din aia mijlocie), iar diferenta de culoare nu e mare, se observa doar daca stii si te uiti atenta

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Of, Andreea, ce m-a intristat vestea... Sa mergeti la Bucuresti asa cum ti-ai propus si sper sa gasiti acolo rezolvarea problemei. In Bucuresti este si un mare centru de audiologie unde puteti investiga daca intr-adevar e vorba de surditate, sau oricum, se pot face investigatii si tratamente de recuperare mai elaborate. Va tin pumnii si astept vesti bune!

Lakioana, sunt sigura ca iti faci griji degeaba. Lasa fata in pace, daca e intr-adevar stangace sa nu incerci in nici un fel sa-i schimbi preferinta pentru utilizarea mainii stangi. Asta nu inseamna ca e sau va fi mai neindemanatica, ea se va descurca perfect cu mana stanga. Poate ca ai auzit si tu ca sunt supozitii cum ca stangacii ar fi mai inteligenti. Vreau sa-ti spun din experienta proprie ca la scoala elevii stangaci pe care i-am avut pana acum erau, intamplator sau nu, mai isteti decat media. Iar in legatura cu sansele ei de a deveni artist plastic, uite mai jos o lista cu pictori stangaci:
Dürer, Albrecht
Fuseli, Henry
Holbein, the Younger, Hans
Klee, Paul
Leonardo da Vinci
Michelangelo (ambidextrous)
Munch, Edvard
Raphael
Rembrandt van Rijn

Multumita? I-am ales doar pe cei mai celebri si pe preferatii mei , ca pe net lista era muuuult mai lunga


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

ramo pe cutia siropelului scrie ca se ia cu apa, lapte sau alta bautura, si ma gandeam ca asa ii poti da zilnic in laptele de dimineata sau in ceai cate o lingurita si sigur nu va mai avea probleme. Am citi si la Colectia de toamna-iarna 2005 ca mai dadea cineva la copil tot asa.

lilina bine ca i-a trecut si nu-l mai doare manuta

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

off mexxa ce rau imi pare sa aud ca nu sunteti bine. Incerca sa fi tare si sa consulti citi mai multi medici. Eu nu conosc pe nimeni dar poate stiu fetele sa te ajute. Daca nu incerca si in strainatate, cauta nu te lasa. Multa sanatate lu Sebicu si fi optimista ca totul are o rezolvare.


lakioana sa sti ca era prima oara cind i-am dat ceva de scris, dar era foarte serioasa si in acelasi timp mindra de ceea ce facea


Lilina si eu sint terorizata de fierul de calcat. Am ajuns sa renunt la masa de calcat si sa calc la bucatarie ca e masa mai fixa si nu poate ajunge asa usor sa traga de fier. A mea a fugit o data dezbracata prin casa si a ajuns cu spatele sa se atinga de usa de la cuptor care era fierbinte. A facut doar o mica basicuta pe omoplat dar de atunci stie si zice ca " arde"....eventual incerca cu minuta sa vada daca este fierbinte.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Greutate:56kg(1,64m) Deadline- 1 Martie 2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Fetelor, va multumesc tuturor pentru sfaturile voastre! Cu cistita ma chinui de 3 zile, abia azi am catadicsit sa imi iau Uricol, in prima zi mi-a fost rau dar a cedat aproape total ieri dupa ce am aplicat cald local dar azi a revenit usturimea pentru ca nu am repetat figura cu aplicatul caldurii. Azi cu Uricolul si ceaiuri sper sa ii mai dau de capat, iar luni am rezultatul la urocultura (desi tare cred ca nu e decat o raceala)

Diseara trebuie sa ies in oras cu niste prieteni si taman acum ma sacaie cistita...uffff... dar nu ma dau batuta, tot o sa ies!



I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput