Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

quote:
Originally posted by urmychance

m-ar tenta si pe mine sa vin sa va cunosc. Daca ne doriti, bineinteles. In ce zona este restaurantul? Trece cineva prin colentina sa ma culeaga si pe mine?



Ce vorba-i asta? Mai, mai... Teoretic e pe undeva pe langa Universitate. Dar nu stiu exact unde.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Betty dupa cum spunea si Slipers cred ca ai aerul prea uscat...pune un umidificator.

Slippers ocupate de sot sa nu car cumva sa te prind in schimbul 3

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea1002, nu o lasa sa planga mult atunci. Fie-mea plangea rau, dar daca o lasai putin se consola imediat. Andrei e capabil sa planga cu orele, tot asa nu se opreste. Numai ca el nu prea mai plange, am invatat sa vad care sunt semnele si nu prea il aud sa planga, cel mult maraie. Deci nici la el nu merge sa il las sa planga. Insa procedez altfel. Il iau, il plimb putin in brate sa il linistesc si cand il vad calmat pac il pun in alt loc. Nu il tin mai mult de 3-5 min in brate. Cand se plictiseste acolo tot cam asa. Dar de regula de cum il vad mai iritat ii distrag atentia ca sa nu ajunga la nervozitate. Ideea e ca, daca deja e nervoasa, nu merge sa te mai scalambai la ea, cel mult da in rasu' plansu' si apoi iar plange. Intai are nevoie de comfort si abia apoi ii oferi altceva. Sper sa mearga.

Betty, poate e prea cald la voi? Si eu ma scol cu gatul uscat. Sau poate i se usuca mucisorii noaptea de la aer cald sau uscat si cand se trezeste sau il ridici la verticala incep si ii mai pica si il irita.

Prisi, vesti bune vad la revizie. Sa vedem si noi vineri.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, tati nu isi face baie singur?

Bebeka, pai nu ma mai joc nene, nu fu vorba de coafor.

Moamaaaa ce chef o sa iasa marti. Asa ma bucur ca ne-am strans atatea. Insa ma indoiesc ca avem loc la tanti aia, nici nu cred ca are atatea scaune. Isi inchide femeia sandramaua de tot pentru pranzul nostru. Cred ca trebuie sa luam in considerare si varianta de rezerva.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Shi io,si iooooooooooooooo marti!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Sa vedem daca ,fara sau cu Mihnea!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Betty,eu am higrometru(pt. masurarea umiditatii) si intervalul de comfort indicat de ei este intre 40-60 %,asa ca aerul tau consider ca e cam uscatel putin,incearca sa mai umidifici!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cuscra,duamna Carpatina a citit-o pe fi'ta.Moare de dorul lui Mihnea,ca si mine dealtfel!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

buna!
azi am fost si noi din nou la plimbare, ca in fiecare zi, dar parca azi a fost si mai frumos ca mirosea a primavara! bubulina a dormit tot timpul (1,5ore)

am vazut bebei care mai de care mai frumosi!

am vazut ca discutati de intalnire, imi pare f rau ca nu putem veni sa o cunoasteti si voi pe alesia, iar alesia sa se intalneasca si ea cu bebeii de varsta ei, dar cum v-am mai spus numai la 1 martie revenim in buc. asteptam cu interes urmatoarea intalnire.....

bombonica ...23oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Azi am avut acazia sa-mi alin putin dorul de Mihnea,smotocind un zmeulean si sa admir o printesita(cu accent pe -ta)!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput