MONTIGNAC: ce am mancat azi (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Azi asa:
suc de portocale
supa de gulie si o buc de muschi de porc la cuptor
E ziua la 2 colege,deci fro 5 porcarioare
si mai am la mine cateva felii de muschi file

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Eu am fost tentata de o mie de ori sa iau pastile de slabit si am luat tot felul de chestii naturiste. Fara nici un efect, honestly. Si le-am luat cum trebuie, nu in bataie de joc. Am luat atitea ca nici nu le mai stiu denumirea. Asa bunut,imi amintesc de Hofisil, facut de Hofigal, ca ala ma ajuta foarte mult la digestie. Adica luam seara, inainte de nani si dimineata ma duceam pusca la baie. dar nu pot sa zic ca am slabit de la el.
Aaaa, o chestie care m-a ajutat foarte mult, uite ca am gasit una dar nu e neaparat pastila de slabit, a fost cromul. Am luat niste tablete de crom si de unde inainte spargeam frigiderul daca aveam ceva dulce in el, acum nimic. Taie subit pofta de dulce. Efectiv mi-au devenit indiferente.
Dar, altminteri, eu nu am incredere in pastile de slabit. Tot Monti si sportul ne slabesc...

VA pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

pastilele de slabit , aiurea ... nu sunt de acord cu ele deloc si nici nu cred in ele , am mai incercat si eu da raman fidela mancat echilibrat cu sport

hai ca am fugit la sala , mai vorbim cand ma intorc

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Si eu am inghitit tot felul de pastile pentru slabit si pot spune ca dau rezultate de moment ,doar cat le iei dupa care pui si mai mult pe tine.
Dupa nu stiu cate diete si pilule luate eu simt ca Monti e "dieta" mea pe veci

Andanii mie i-mi este indiferent cine schimba sau nu dar mi se parea mie ca in calitate de "sefa de trib" erai f. activa si ne mobilizai si pe noi.
Da vad ca esti pe baricade
Oricum cand am aparut eu pe aici la Acushoara ne rugam cu toatele
Faceti si voi cu randul,ce sa facem?Vedem pe care tura slabim mai mult

quote:
ai dreptate , ar fi fain dupa ce slabim sa deschidem subiect .... am slabit cu monti si ne mentinem


Sau in cazul meu....Am mancat 2 porci cu Monty si pling ca nu slabesc



Acum cel mai mare stres al nostru e sa nasca copila asta a noastra....
Parca ma simt bunica ....
Cum o fi cind va veni timpul sa nasca fetele mele!?

Va pup pe toate

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Sau in cazul meu....Am mancat 2 porci cu Monty si pling ca nu slabesc
Loooooool sanse


"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstinuta spune:

Fete dragi,eu am luat pastile de slabit tot felul doar poate din cele foarte ,foarte scumpe nu am incercat...si efect ....nul.
Nici macar de gratis nu mai iau...
Azi am intrat intr-un magazin naturist si am vazut o doamna care suspecta o paine ca nu ar fi tocmai integrala...apoi a cumparat vreo 3kg de faina integrala si un pachet de fructoza.Imi venea sa-i spun ca o inteleg perfect si ca este de a mea ...
Dupa cum v-am spus ,am schimbat locul de munca....si iar trebuie sa-mi educ colegii noi ca eu nu mananc decat intr-un anumit fel...
Gata cu vorba ...azi am mancat asa:
dimineata:cafea (ness curat dar in ultima vreme m-am cam saturat de Inka )+lapte 0%
pranz : din pacate aici mananc in birou si nu indraznesc sa duc mancare gatita,am mancat un covrig maricel din faina integrala facut de mine cu iaurt 0%
seara : am facut spaghetti din faina integrala cu legume calite in o lingura de ulei de masline
Pup fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by Mirelou
[br
Aaaa, o chestie care m-a ajutat foarte mult, uite ca am gasit una dar nu e neaparat pastila de slabit, a fost cromul. Am luat niste tablete de crom si de unde inainte spargeam frigiderul daca aveam ceva dulce in el, acum nimic. Taie subit pofta de dulce. Efectiv mi-au devenit indiferente.

VA pup




Te rog sa imi spui exact denumirea sa stiu de care sa imi cumpar.
Din pacate am pus 2 kg din cauza dulciurilor, dau atacul la napolitatanele, cioco lui fiul meu, zilele trecute mi-a spus ca e nevoit sa le ascunda ca... topesc tot. Sa nu faceti ca mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Eu am luat Clarinol parca prin octombrie si mancam si putin tare si nu s-a vazut nimic. Mai cadeam si din picioare de flamanda ce eram. Deci bani aruncati aiurea.
Si referitor la stagnare eu am stat 2 sapt la 65. Acuma deja se duce spre 64. ;)


Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Eu cum am mai spus,fiind la a 2-a tura de Monty am perioade in care slabesc 500g dupa care stagnez 1-2 sapt.
Cred ca dau in jur de 1 kg pe luna.


Meniu azi:

md:3 oua fierte cu smantina si 1 carnat fript
p:1 carnat iarasi fript + castraveti si ardei gras
c:ardei gras cu branza



Va pupic



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:


[/quote]

Te rog sa imi spui exact denumirea sa stiu de care sa imi cumpar.
Din pacate am pus 2 kg din cauza dulciurilor, dau atacul la napolitatanele, cioco lui fiul meu, zilele trecute mi-a spus ca e nevoit sa le ascunda ca... topesc tot. Sa nu faceti ca mine!
[/quote]

Danamiha, eu am luat de la Walmark ca de alea mi-a aratat farmacista. E o cutie galbena (ca toate de la astia, mi se pare), are vreo 30 de tablete, una pe zi se ia. Si se cheama Crom forte. Si am dat pina in 150 de mii, nu mai tin minte exact.

Mergi la inceput