Sunteti in relatii bune cu fostul sot?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelie-chan spune:

STERGE, sa inteleg ca ai ceva cu mine?!
Daca tu ai , eu nu am , si chiar sunt de acord si cu " NU exist vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unui tata pt. copilul sau rapit de acasa."
scuze, mikki2 pt. abatere de la subiectul tau, scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

amelie - acum am vazut rapsunsul tau.
nu gasesc de unde sa selectez ca sa fiu notificat pe mail la aparitita unui reply.

asadar nu, evident nu am nimic cu tine. mi s-a parut insa exlusivist citatul/semnatura si am completat. in fond, durerea ori iubirea fata de copil nu este apanajul mamei sau tatalui.

cred ca suntem de acord ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

off
am intrat aici sa raspund si m-am deturnat vazand ce a scris amelie.

cred ca relatiile cu ex sunt atat de bune pe cat de decenta, corecta a fost despartirea. nu poti avea relatii bune cu cineva care te-a injunghiat pe la spate, dar le poti avea cu cineva cu care ai cazut de acord ca nu mai poti trai si v-ati despartit decent.

daca intra si partajele, mizeriile, minciunile ... e cam exclusa o relatie decenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Incercam sa tinem o relatie decenta. Vorbim cel putin de doua ori pe luna ,mai avem iesiri citeodata (cind frustrarile ne iau de cap) dar in general incercam sa ne intelegem bine de dragul copilului.
Odata ce am trecut de perioada de soc,stress,divort,imi dau seama ca nu am fii putut traii impreuna mai departe si am facut pace unul cu celalalt.
Si mai stiu ca orice s-ar intimpla va fii acolo ptr. mine si fiica noastra.
A ramas ceva frumos.S-a dus dragostea ,dar a ramas o prietenie calda.
Sint norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Sterge ...se vede ca tu inca ai multa furie si ura in tine.
Daca nu gasesti o cale,nu sa uiti,ca aia e imposibil,ci sa ierti,niciodata nu veti fii in stare sa aveti o relatie decenta.
Trebuie sa te gindesti ca esti legat inca de ea vrei sau nu vrei,ptr. ca aveti copilul impreuna.
Trebuie sa tineti legatura,sint evenimente la scoala,se imbolnaveste copilul(doamne -fereste),termina liceul,facultatea,se casatoreste,are copii,nepotii vostrii ai lui amindoi.
Vreti sau nu vreti sinteti inca legati.Va veti bate nas in nas.Asta e.
Cu cit realizati mai repede,cu atit mai bine.
Acum ura nu-si mai are rostul.Sinteti despartiti oricum.
Trebuie sa realizati ce puteti face de acum inainte ptr. copil ca sa-i faceti viata mai buna.
Si urindu-va unul pe celalalt nu o sa-l ajute in nici o situatie.
Asta e parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Multumesc celor ce mi au råspuns
Am pus aceastå intrebare pentru cå mi e greu citeodatå så iau o hotårire in ceea ce priveste relatia mea cu ex.Cu toate cå stå la numai 5 minute de noi, nu vine så si vadå copiii cu zilele, imi vine så innebunesc citeodatå.
Nu am fost o ticåloaså ca så l duc in fata legii si så incerc så ii iau dreptul de a avea autoritatea paternå.I am zis så vinå cind vrea si så i vadå.Nu l am vorbit niciodatå de råu in fata copiilor si totusi nu inteleg ce naiba så mai fac så l fac så realizeze cå sunt si copiii lui si nu stiu ce så le mai råspund cind må intreabå de ce tata nu vine pe la ei cå doar e la numai 5 minute....
Imi vine så l

Numai bine vå doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Au trecut 6 luni de cand ne am despartit.
Acum, k trecu` socul initial mai ales datorat faptului k tatal Giuliei rezista si o luna fara sa stie ceva de fiica lui ... ne am acomodat, ne am revenit, se poate discuta, se poate trimite mail pt unele probleme, fara ca vreunul din noi sa sara in sus de nervi.
Mi am dat si eu seama k pt Giulia ajunge sa stie k este foarte iubita, ea a acceptat situatia foarte bine, neasteptat de bine, iar eu iau lucrurile asa cum sunt.
Este un mare pas inainte ... initial abia reuseam sa ne salutam.
Sper sa fim in continuare civilizati si sa reusim sa o crestem pe Giulia cat mai bine.
Mikki, te inteleg atat de bine cand spui ce simti despre cele 5 minute distanta ... si totusi ... atat de greu sa le parcurga un tata ...
Eu din cauza asta imi doream cu ardoare sa l strang de gat, sa i urlu ... cum poate trai fara sa si vada copila ... Insa, sunt oameni si oameni.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput