LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (280)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

La multi ani Daria !!!!!!!
Toanca felicitari de casa noua!
Giova si eu tot plastelina din aia folosesc , sunt si tot felul de chestii de modelat, lui Alain tare ii place, are un roler cu care face placintele si o seringa pe care o manuieste tot singurEu m-am specializat si ii fac caracatite cu ochi si fetite cu parul blond, e innebunit dupa figurine si pe camera il vad cum se tot joaca cu ele ca a primit si in Ro un set de Craciun.
Ali tare simpatica e Iarina, sa iti traiasca !
Eu am gasit pana laurma azi ceva hatgarderie unde o sa il inscriu si va putea merge dar asa din cand in cand sa se socializeze si sa se joace cu copii, cresa disponibila nu e in tot orasul asa ca ...o sa ne multumim cu asta. Aici mi-l poate lua e la 1 martie, in 13 am programare sa duc dosarul e mai ceva ca inscrierea la facultate. Mai e o haltgarderie la care pot sa il duc dar doar din mai.
Am vb in seara asta cu mama, i-a facut dosarul si pt cresa de la ei, a fost la medic cu el, are piticotul meu 16,3 kg sumar imbracat nu imi vine sa cred ce s-a ingrasat, de masurat nu au reusit ca tot striga asa-ma cat il tinea gura si a renuntat asistenta.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly noapte buna.
Silvi super!!! 16 kg, nu-mi vine sa cred.Ma bucur ca ai gasit o cresa dintr-=aia. mai are rost sa-l duca ai tai la cresa in Ro?
Eu i-am luat din Viena plastilina dintr-aia cu un catel, care cica trebuie pansat, injectat,scoate pe limba si pe urechi plastilina. dar inca nu i-am dat-o. asa mai pe rand, nu toate odata.

merg sa ma uit la un film, acum am ce vedea. Poate apare si domnul meu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvi wow!!! 16 kg!!! Nu pot sa cred, poate a fost cantarul defect Cam ce lungime are Alain? De ce este nevoie sa il inscrie si in Ro pt. cresa? In Franta unde ai spus ca ai gasit, cum il duci din cand in cand? Platesti luna integral si il duci cand vrei? Aici am mai spus, costa 180 pe luna cu program 8.00-12.30 Trebuie sa mergem si noi aici langa bloc sa il inscriem pt. anul viitor
Ali asa bine te simti cu gravidia? Nu ai arsuri, greturi, etc ?
Giova, ce-mi place vocea lui Marcolino

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani Daria de mamica Nicole Sa cresti mare puiutza, sanatate, fericire, noroc si impliniri cat mai multe
Nicole daca ne citesti, come back Ti s-a intins o capcana atunci, acum am inteles multe



merg sa vad si eu partea a treia din Veer Zaaza ( indian ) In primele 10 min. din film, am si inceput sa plang

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

La multi ani ! Razvan, sa fii sanatos si fericit mereu

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna dimineata fetele!

Ali, si Sabina ar minca jeleuri din alea in forma de ursuleti toata ziua. Insa eu nu prea sunt de acord cu dulciurile asa ca papa f rar dulce. Mai ales ca acum a fost si racita si varsa de citeva ori pe zi.

Merg sa citesc din urma.
Pupici

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt in depresie...imediat.
au venit de dim. astia de la Dolce ca sa-mi traga cablu si in dormitor. si a trebuit sa treaca prin tot apartamentul si mi-au gaurit toti peretii. Din unii a cazut tencuiala si culoare, din cei cu rigips nimic. Ma dispera ca noi nu aveam un cablu prin casa, sau o teava. toate erau trase prin pereti sau prin sapa. Asa a fost gandit blocul. daca ne-am trezit acum ca vrem palarie pe balcon...suportam. si ce scandal ne va face ex firma unde a lucrat Clau....ca avem palaria pe fatada, la balcon. si nu avem voie sa punem nimic pe fatada blocului. ne-am bagat in gura lupului...acum asteptam reactiile.

Maraki pai l-am mai filmat pe marco cum vorbeste, nu ai vazut probabil. Mai am 2 filmulete de aseara, le pun imediat.
Daca a fost imbracat Alain sigur se mai scade din 16 kg. poate are vreo 15, chiar daca era sumar imbracat.
eu il cantaresc pe marco in pielea goala, fara nimic, ca sa nu trebuiasca sa scad...
Irinutza ce mai faceti voi? pe la noi treci cam rar.
Haribo si Marco ar manca non stop, dar ce dulciuri nu ar manca?

As avea treaba azi si e sarbatoare. macar mancare sa fac.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata si pupici la toata lumea

ptr papusa DARIA sa fii sanatoasa si numai bucurii



noi pe aici cu frumosul , am mai dat un examnae si a fost super bine asa ca incet incet le termin

TOANCA bravo sa stapaniti casa sanatosi
SILVI ce mai ai baiat mare .....o sa se faca un barbat....inalt si bine legat
ASTERY e frumos baiatul tau.....ce ochi calzi are
GIOVA scapasi de caini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am intrat sa imi beau si eu cafeluta cu voi.
Giova da de plastelina din aia vb.Pai are rost sa mearga si in Romanialuna asta ca am inteles ca e mai cumintel de cand il duce, canta si el cu copiii si sta la masuta, e mai bine asa decat sa il dc aici unde nici nu intelege limba si fuge non stop ca apucatul ca asa a facut la inceput acolo a fugit nonstop. Plus ca aici a zis ca numai din luna martie il pot lua.
Maraki nu e defect cantarul ca era de la spital de la mama, din acela mecanic.Alain a mancat f bine dupa siropelul ala Imunorezistan, mananca toata ziua si la cresa si acasa si bea f mult lapte din nou. Cu halgarderia sa iti explic cum sta treaba aici, e ca si o cresa cu personal specializat dar e doar pentru situatii de depanaj, sa poata sa ii lase parintii undeva daca au ceva de facut, imi tot explica aia la telefon daca merg la un spectacol sau un film si eu ma bucuram ca am unde sa il las sa imi caut job. Deci aici va merge mai mult ca sa se joace cu copiii cam de 2 sau 3 ori pe saptamana cateva ore. Nu stiu cat costa ca se face calculul in functie de venit si de cat sta acolo.Aici i-au calculat lui Jean un forfait de 65 de ore la cresa cu 200 de euro dar nu a mai gasit loc pana la urma am ramas tot pe lista de asteptare. E scump si la voi dar si de la anul platesti asa de mult?
Sper sa nu ma trezesc ca intervine ceva si nu mi-l ia ca e singura dinn oras unde il pot duce din martie si e tareeee departe de noi dar asta e.
Va doresc un we frumos, ma bucur ca e frumos is aici si o sa pot in sfarsit sa ies sa merg pe jos mai mult cum tot imi doream, pupicei la toata lumea.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna dimineata si de la noi.
Maraki, eeiii, lasa fata ca n-a fost chiar o capcana cu Nicoleta atunci... ceva-ceva la mansarda avea ea, saraca. Ti-o spun eu, care am cazut fix ca musca'n curu' vacii in toata treaba aia de atunci... dar niste legaturi pot sa fac...
Mai fetele, Razvan are sigur peste 16 kile... nu ca m-as mandri cu asta... o sa-l cantaresc dezbracat, si va spun exact.
Gio, chiar ca nasol!

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput