Nou stil de viatza (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Cred ca merge mai bine: "Tzuni mic si drag si scump cu Maria" sau nu?
Eu mai sint prin zona...

Stie careva o crema de miini buna, ca mi s-au uscat foarte tare miinile, mai ales la baza degetelor, si s-au inrosit. Am o piele de crocodil.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Delia, "VASELINE" e tare buna.
eu insa, cind am ocazia in Ro, ca se gaseste, folosesc glicerina din sticla galbena, ca pe vremuri. cu mult succes.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Tzuni,ai o fetita scumpa foc.Sa fiti fericite impreuna,sa aveti parte numai de bucurii.
Cred ca ar merge:Tzuni si mic si drag si cu scumpa Maria


Anca,mami de doi nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Liris, multumesc frumos.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Am slabit si eu vreo 7kg din decemebrie pina acum. Modul de viata schimbat complet. Nu a tinut nici un Monti de data asta, adica dupa bb2, nu mai zic de alte diete carora nici numele nu le-am putut retine. Fac sport mult si chiar de mai am inca 7 kg de slabit is tare mindra de cum se vede acum! Daca o tin in ritmul asta si cu dieta de viata si cu sport la nivelul pe care-l practic acum, ma fac mai "buna" ca inainteMai ma abat cam o data de doua ori pe sapt. Nu la dulciuri ori pizza ci la mincatul dupa ora 7. Mai e cite o iesire la un resto ori cite un party..Mi-as dori inca 5-7kg in urmatoarele 2 luni, cit inca am timp de sport. Dupa nu mai am baby sittera, pleaca mama in roMult succes si vouaVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Tzuni, sa-ti traiasca scumpica, e dulce foc, mi-a placut si camera ei. pupici mamicii si Mariei.

Vad ca eu nu sunt inca pe lista si banuiesc ca e doar vina mea, dar am vazut ca luni nu s-a dat raportul, si nustiu cum e acum, eu aveam luni 94.8kg.

Noapte buna tuturor.



anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Liris, ti-am scris si PM, dar scriu si aici ce ti-am scris tie, poate se mai inspira cineva.

Dieta pe care o tin nu este o dieta in care ti se spune ce sa mananci exact in fiecare zi, ci are niste principii generale. In primul rand nu se mananca zahar, carbohidrati. In al doilea rand nu se "trage tare" nici cu grasimile, singurele permise fiind uleiul canola si de masline. Este o dieta in trei etape.

Etapa I. Se tine 2 saptamani, dar o poti tine si mai mult daca poti.

Nu se mananca nimic din ceea ce ar contine zahar, cum ar fi: orez, cartofi, paine, dulciuri, fructe, porumb, morcovi. Se mananca carne slaba (pui fara piele-mai ales piept de ex., zice ca nu ai voie copan-dar eu mananc ca ma plictisesc doar de piept), friptura (steak) de vita slaba, la gratar, orice fel de carne in general, dar sa nu fie grasa. Ai voie branza, lactate cu 1% grasime sau degresate, legume (eu am gasit o mare chestie, mananc conopida cruda si o folosesc in loc de paine-de ex o mananc cu humus-care e permis) de orice fel (salata, brocolli, bete de telina, fasole verde, chiar si putina fasole uscata, varza, conopida, ciuperci etc.), branza topita, peste de orice fel, fructe de mare, oua...in general tot ce nu are multe carbohidrate. Fructele cu cele mai putine carbohidrate sunt "berries" (capsuni, zmeura, mure etc) si eu mai mananc cateva din astea odata la doua zile. Nu e voie alcool deloc in etapa I. Trebuie sa mananci trei mese pe zi si gustari. Ai voie sa mananci alune sau nuci de orice fel, dar in cantitate limitata: 15-20 alune. Ai voie deserturi fara zahar cum ar fi cica sa amesteci cottage cheese cu indulcitor din ala, popsicles fara zahar, jello-din cel de fructe fara zahar-cu 0g carbohidrati-dar eu nu am mancat din astea deloc.

In etapa a IIa se slabeste in general in continuare. Se tin aceleasi principii, dar se reintroduc in alimentatie vinul si fructele cu carbohidrate putine: berries, mere, grapefruit.

Etapa a IIIa tine toata viata. Se reintroduc in alimentatie si painea si orezul, dar painea integrala, orez integral si in cantitati limitate. Etapa a IIIa e de bun simt, sa nu te indopi cu paine, cartofi, dulciuri si grasimi, ca te ingrasi la loc, normal.

Exista o carte, pe care eu mi-am cumparat-o si in care se explica cam tot ce se poate si nu se poate manca si se dau si retete. Dar eu nu prea folosesc retele lor, imi fac eu singura retetele mele.

Mie acum, dupa 11 zile mi-a devenit f.f. usor. Avantajul cu dieta asta e ca nu mi-e foame aproape deloc si mi-au disparut si poftele. Acum dupa 11 zile am mancat la pranz o bucatica de carne cu o farfurioara mica de salata si pana la 7.30 seara nu mi-era foame. Am mancat asa ca sa nu ma apuce foamea pe la 10 totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Hei, stiu ca e tarziu, dar am vazut un film si m-am intins si cu al doilea...si se facu ora 3
Am vrut sa spionez putin pe DC si am dat de poze cu Maria.Am vazut 2-3 si gata, nu se mai pot vedeaCe se intampla?

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Meniul de azi:
D: nimic
Pranz: friptura la gratar si salata verde
Seara: taco salad.

Eu beau sucuri "diet" cu zero calorii. In loc de desert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

sar'na Lia. multumesc mult! vad eu ca e un fel de atkins?


Mergi la inceput