Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

Gabi,daca tot ai fost asa draguta poate imi spui si un ginecolog bun aici in Ploiesti!Exista asa ceva?Mersi frumos!

Livia,mama Alexiei de 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare ploiestence!

Vin si eu - ca de obicei - cu o intrebare:
Cu cat se inchiriaza un apartament cu 2 camere zona Cantacuzino?
Dar daca este mobilat?
Multumesc frumos!
Numai bine si sanatate!

Mamica de Cristian (alias Sensible Boy) & Amélie (alias Demolition Girl)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by LyMaria

Gabi,daca tot ai fost asa draguta poate imi spui si un ginecolog bun aici in Ploiesti!Exista asa ceva?Mersi frumos!

Livia,mama Alexiei de 3 luni.




Imi pare tare rau dar cu asta nu te pot ajuta. Eu am nascut la Campina cu dr. Nica, iar acum pentru ca am ceva probleme merg la prof. Ancar la Medsana.

Mie mi-a fost recomandata dr Ursache, are cab pe strada Diligentei linga Muzeul Petrolului, tocmai in capatul starzii, dupa IPIP. Am mers odata la ea cind eram insarcinata, mi s-a parut ok, dar nu am ramas la ea pentru ca nu am vrut sa nasc in maternitatea de aici.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LyMaria spune:

Medsana e in Bucuresti nu?As putea sa fac un efort sa merg in buc. acolo cunosc destui medici buni,ce ma oftica e faptul ca stai cate 3-4 ore sa astepti sa intri,toti sunt foarte aglomerati.Pana la urma e un control de rutina caci n-am apucat sa mai merg dupa cezariana,trebuia sa ajung la 6 saptamani...
Eu am nascut in Brasov,la o clinica particulara dar acolo chiar mie foarte greu sa ajung...
Mersi oricum Gaby, cred ca o sa incerc la dr. Ursache!


Mama Alexiei (19.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

quote:
Originally posted by Irinusha

Salutare ploiestence!

Vin si eu - ca de obicei - cu o intrebare:
Cu cat se inchiriaza un apartament cu 2 camere zona Cantacuzino?
Dar daca este mobilat?
Multumesc frumos!
Numai bine si sanatate!

Mamica de Cristian (alias Sensible Boy) & Amélie (alias Demolition Girl)


Citeste www.raidonline.ro/categorie.asp?id=41" target="_blank">[font=Arial Black]aici

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Fetelor iar intru si intreb voi chiar nu mai spuneti nimic, sa fim si noi mai active dragelor, dar cred ca acum mai incep si concediile asa ca nu prea sunt sanse de activari

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008, adica 4 luni, 3 saptamani +

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Buna dimineata! Astazi se implinsc 3 saptamani de cand am devenit mamica , locuiesc in Ploiesti de 1 an si jumatate si am o mare nevoie de ajutorul vostru, cele care sunteti mamici de mai mult timp si sunteti ploiestence get-beget: unde se poate face un botez frumos, dar si cu pret rezonabil?
Multumesc


Dorinutza82 -mami de 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Madalina, multumesc!
Daca gandeam mai inainte nu mai aveam nevoie de ajutor ... ts, ts, ts!

Dar ia spuneti! S-a mutat Ploiestiu-l mai spre occident si eu nu stiu? Ce-s preturile astea mai fetelor? Trebuie sa fiti avuti rau ... zau asa!

Sanatate ploiestencelor si un week-end fain!

Mamica de Cristian (alias Sensible Boy) & Amélie (alias Demolition Girl)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Salutare, salutare! Am intrat sa va salut pentru ca nu am mai intrat de multa vreme pe forum, ne-am mutat in alta parte si asteptam sa vina sa ne instaleze netul de ceva vreme...dar cei de la RDS se misca cam greu Sa stiti ca imi lipsiti mult, mai ales cand mai am cate o problema cu Bianca si nu stiu cum saa o rezolv...
Acum suntem in vizita la nasi si m-am gandit sa va dau de stire ca suntem bine si totul este ok. Nu am timp sa citesc acum din urma dar recuperez in curand.


Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

quote:
Originally posted by dorinutza82

Buna dimineata! Astazi se implinsc 3 saptamani de cand am devenit mamica , locuiesc in Ploiesti de 1 an si jumatate si am o mare nevoie de ajutorul vostru, cele care sunteti mamici de mai mult timp si sunteti ploiestence get-beget: unde se poate face un botez frumos, dar si cu pret rezonabil?
Multumesc
Dorinutza82 -mami de 3 sapt


Mai bine iei fiecare restaurant in parte si intrebi de meniu, daca au loc disponibil in ziua cand vreti voi sa faceti,spre km 6 sunt mai multe si preturile acceptabile daca nu vrei fitze te duce cam la 1mil fara bautura,tort si prajituri.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput