La multi ani, braduti scumpi! (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

La multi ani, Alexandra! Ubi, sa-ti traiasca printesa!

Crinuta, mai bine il mai tii pe Rayan acasa o zi-doua, mai ales ca are cu cine sta. Daca e doar viroza, ii trece mai usor asa, decat expunandu-l in colectivitate. Parerea mea. Am vorbit azi la telefon cu pediatra si-mi spunea ca e plin la cabinet de copii bolnavi... Imi pare rau ca nu veniti dar, recuperam noi alta data! Sanatate multa puiului!

Lali, sanatate multa si lui Dragos!

Shobo, si eu am apreciat la T ca nu pune mana ...

Bubule, tu cand ai DPN-ul?



Eu am alergat azi toata ziua prin magazine, sunt franta! Vreau si eu la Ikea, dar astept ori sa-i duc pe pitici la gradi, ori sa se mai incalzeasca vremea ca sa-i iau si pe ei. La Ikea au si de mancare? (vad ca povestiti despre creveti congelati). Ieri am fost la Hornbach -tot hipermarket cu produse pt casa si gradina, am luat cateva chestii dragute.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, probabil il mai tin pana luni, ca ce mai conteaza o zi. Oricum, el e ok acum.
Bineinteles ca recuperam.
La Ikea, exista restaurant unde se mananca bine si ieftin.

pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

CRINUTA,ma bucur ca rayan e mai bine.maine merg si eu cu cris sa i fac analizele,caci m a disperat,nu vrea sa manance aproape nimic..in rest,e vesel,are energie,n a racit deloc,desi il scot zilnic afara,dar nu stiu,imi trec toate prostiile prin cap..plus ca e f slab,are doar 12 kg..

20+cu bebe codrin

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lali, duminica mergem de la ora 11.
Kita a sunat si a rezervat bilete si le luam atunci. La "Tandarica" mergem.
Liviana, poti sa incerci cu un tel sa vezi daca mai au locuri libere.

MOnalac, o giardia ai incercat?? trebuie sa repeti de mai multe ori.

La Ikea se maninca bine, au gratar pui, snitele, peste, cartof natur, prajiti, supa, chiftele suedeze cu sos, somon cu salata, prajituri; mie imi place. iar jos au autoservire cu o gramada de produse de ale lor.



Patricia, mama de fetita - Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Patricia,
Am inteles ca se mananca bine la Ikea, dar de ce spuneati de creveti congelati?

Mona, si Ruxi are tot 12, un pic... Bine, e fata e-adevarat! Tot la giardia m-am gandit si eu. Fa-i niste analize sa stii cum stati.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mamaaa, vreau si eu la Ikea! Pt. restaurant, bineinteles si pt. magazinul cu papa! Eu sunt lesinata dupa gemurile de acolo, icrele rosii nu le-am incercat, dar o sa iau cand merg! Ce pofta mi-ati facut!!!

Danuta, intre 23-25 aprilie am DPN, eu sper mai devrema, sa fie inainte de Paste, ca n-as vrea sa ma prinda in spital...

Shobo, stai ma linistita acasa...mai poti? Deci inca 2 saptamani, super! Eu trebuie sa fac analizele pt. 28 de sapt si apoi ma duc cu ele, pe la 30 de sapt. sa le vada si Tutu.

M-am programat la Adela Dinu la CMU pt. eco morfologica la 33 sapt. Liviana, parca tu ai zis ca ai fost la ea?

Crinuta, ma bucur ca Rayan e mai bine...cu virozele astea nu-i de joaca...

Alexandra, La multi ani, sa cresti mare si frumoasa! Ubi, sa va traiasca comoara!

Oana 28+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani Alexandrei!
Sa puneti poze de la petrecere!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cred ca Rayan are otita.
De azi noapte se plange de dureri la urechea stanga, mi-e foarte mila de el.
Mama la randul ei e bolnava, criza de fiere, deci e musai sa imi iau liber cateva ore sa il duc la un ORL-ist ceva.
Unde sa il duc? La spital de stat este exclus. Ce clinici particulare au ORL-isti buni?




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

erica, sint si creveti congelati, somon si icre,(si altele probabil) pe care le cumperi pt acasa, nu sa le maninci acolo. asta la raionul de jos. sus la restaurant se maninca papa gatita. Ideea e ca preturile sint ff bune.

rebecca are intre 11,5 -12 kg. si ei i s-a descoperit giardia dupa multe scaune duse, a urmat tratament Zentel si de atunci maninca mult mai bine (doar ca nu e mare fan pt carne).

crinuta, orice clinica are si ORL. S-ar putea sa aiba iarasi dop si de aia sa plinga, asa a fost si la rebe o data.
eu am dus-o la Biomedica floreasca, acolo m-am orientat in ultima vreme ca am mai multe beneficii si nu platesc nimic.


Patricia, mama de fetita - Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

El nu a avut niciodata dop. In ureche nu se vede nimic, nici macar rosie nu e inauntru.
M-a sunat Calapod inapoi, desi e in concediu. Jos palaria, nu mai am ce sa spun.
I-am facut programare la Medicover Grozovici, asta e tot ce am gasit liber astazi.
Pe de alta parte si mama e bolnava, deci trebuie sa ma invoiesc de la servici, offf.
Culmea e ca febra nu mai are de 2 zile, e chiar ok, nasul si-l sufla mereu, perfect, deci nu inteleg de ce ar fi facut otita.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput