Nou stil de viatza (173)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am intrat si am votat.

Laura lasa ca nu au intrat zilele in sac o sa fie mai bine pe viitor.

Hopes asa te rog sa imi tii locu ca vad ca fetele cum vad ca nu sunt un pic atenta cum fac numai ce vor.

Carmen asa e cu roata asta se mai intoarce.Sper ca nu e muscat tare.Teodor e mai bine?

Tzuni eu o trimit si sa te vad atunci cum ai sa te descurci cu 2.Si spune decodorului ca mai pufoasa este mai frumoasa.

Crys astept poze.

Delia rau cu oboseala asta da nu ai ce face inainte ca acusi e gata sesiunea si dupa nani pana la urmatoarea.

Carmen deci sa inteleg ca incheiem concursul saptamana viitoare da mai facem altu ca sa stiu?

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Oau fetelor, ce dragute sunteti! Eu ma asteptam la bice, fluieraturi si injuraturi, si cand colo...! va multumesc la toate; pana acum vad ca-s singura cu porcusor !'
Ma gandesc sa iau chiar o pauza de o saptamana pana se intoarce sotul sa ma pot duce la sala. Eu de mancare nu pot sa ma las., ma mai salveaza sportul, iar daca nu il prestez nici pe asta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Hai ca am vazut acum ca primesc si bice! da' le merit!!!!
Hopes, mai cu mila mama! Esti gardianul de servici?
pentru vigilenta!

mephala30, mie timpul nu imi face bine la ten!
Delidana, gusta, tzuni, mephala, ruxij, criscosty, madelaine, si voua cate un de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Tlaura, vezi ca acolo la urma am dat

Hopes si www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Laura, ce are supararea cu timpul? Inteleg ca trece in timp, dar io am zis s-o lasi imediat.

Marilena, daca vor fetele, facem alt concurs. eventual putem face o pauza, sa ne reorganizim.
Teo e mai bine, ii curg mucii pana la brau, dar n-a mai facut febra.
Mara ta cum e? Dar olandezu? mai mixeaza?

Multumesc fetelor care au grija sa voteze subiectul, capitol de capitol.
Or folosi si voturile astea la ceva. Ne vor face statuie pe DC.


Hopes, ai dat cam multe bice pentr 200 gr in plus. Esti generoasa,

Delia, , sa ai spor la invatat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Bine fetele imi retrag bicele.

Hopes si www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by Hopes

Bine fetele imi retrag bicele.

Hopes si www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard





Aaaa, nu, nu! ca nu s-a suparat nimeni! doar le meritam, nu?
Si eu ti-am dat o ! ia si un !
Azi sunt foarte darnica, ce mai!!!


mephala30, eu ziceam ca timpul imi strica tenul, adica anii, nu supararea ca am mai pus juma' de kil!
Care-i faza cu votul? ma duc si eu acum sa votez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Laura, ei, asa o fi, cum spui tu, .

edit: am pus o paranteza naspa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Buna fetele, acum am ajuns acasa, plecata de la 8...si am avut noroc ca m-a adus mama unei copile cu masina, altfel la 7 ajungeam.

Am citit din urma si m-am hotarat sa raportez de doua ori, o data pentru lista(acum) si o data pentru sufletul meu (joi cand termin daneza)

Deci pentru azi e -1,5 kg, deci am acum 75,5.

Sa va zic ce mi s-a intamplat azi, atat de penibil...Sa o iau metodic, m-am trezit la 6 jumate, la 8 jumate am fost la gradi, am tzopait cu cupilasii apoi m-am intalnit cu cele doua "eleve" ale mele, doua doamne bine, una de 65 de ani si una de 50.Sunt extraordinare, dar cea mai in varsta e dusa rau de tot.O doamna din aia super eleganta si stilata,si nebuna rau,blonda, machiata, aranjata, rade, vorbeste non stop, plina de viata, o dulceata, desi uneori ma epuizeaza vorbaria ei si mai ales intentiile prea bune fara limita.
In fine...am fost prin oras toate 3, apoi m-au invitat la masa(cadoul lor de Craciun...)Mergem la un restaurant tare fitzos din centru, am comandat o friptura cu sos tomat, scaloppa nu stiu cum, nu mai mancasem niciodata. Cucoana asta mai in varsta se duce de 3 ori/saptamana acolo.Ok, lor nu le-au placut prea tare pastele comandata si cand m-au intrebat am zis ca a fost ok, dar ca altadata o sa iau altceva. Mancarea a fost destul de nasoala, dar am mancat tot totusi asa ca nu era cazul sa ma plang.Daca n-as fi putut-o manca, as fi vorbit cu ospatarul, as fi comandat altceva.., m-as fi descurcat ca stiu sa vorbesc si umblata sunt.Booon, carnea super caltzoasa si sosul tomat gust pronuntat de doza.
La care Kati(doamna in varsta) ii zice la ospatarita cand vine sa ia farfuriile ca vrea sa faca reclamatie, ca carnea asa ca sosul asa. Eu am rugat-o sa inceteze, ca a fost ok, EU nu vreau sa fac reclamatie, in fond am mancat tot, daca nu era chiar deloc ok as fi procedat altfel. Ea nu si nu si da-i inainte(apropos de bunele intentii fara limita)Pleaca chelnerita, i-am spus sa o lasam balta, a fost ok, am luat un latte machiato, am si uitat de poveste.
Vine in 5 minute ospatarul sef cu plangerea in dintzi si Kati iar, ca carnea asa, ca aia asa, imi venea sa-i dau cu ceva in cap, mi s-a parut atat de penibil si jenant ca mi-au dat lacrimile, dar ce acces de plans m-a trasnit, nu ma mai puteam opri...eu care zau ca-mi trebuie mult pana sa plang, o data pe an cand ma supara sotzul prea tare, dar atat de penibil mi s-a parut. Ma si nu mai tacea si o dadea inainte, parca nici nu-i zisesem clar sa o lase balta.
Zau ca mi-a stricat toata ziua faza asta, atat de jenant, si de faza in sine, si de boceala mea in restaurantul plin, adica imi curgeau lacrimile siroaie, in liniste, nu plangeam in hohote si cu sughitzuri Mi-e ciuda de nu mai pot pe mine, dar acum fara gluma , cred ca sunt intr-o faza usor depresiva, efectiv nu ma simt bine si nu-mi merge bine...dar chiar asa sa-mi arati degetul si sa plang ca toanta nu mi s-a intamplat, decat tot in perioade negre, dar negre tare.

Apoi am fost la engleza si apoi la dansuri cu fi-meu, care a fost atat de fericit si a facut asa frumos. Eu ma uitam la el pe geam si m-a busit iar plansul, de drag, de...nu stiu de ce.

Nu ma recunosc, nici nu va inchipuiti ce calma sunt eu in general, cat de greu ma afecteaza ceva, ce greu ma enervez si cat de tare sufar eu de boala aia care se cheama durere de posterior

Na, voi ati patit asa ceva, sa va apuce plansul din senin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Am ajuns si eu acasa, am umblat ca o nebuna A venit si sotul cu torturile....asa frumos arata si Dany se tot da pe langa ele. I-a placut la circ, asa de incantat a fost, cred ca o sa-mi povesteasca pana adoarme Maine o sa-i duc si aparatul foto la gradi, au fost dragute educatoarele si o sa-i faca poze, asa ca o sa am ce sa va arat.
Carmen si nu il duci deloc sapt. viitoare la gradi? La noi chiar daca este vacanta ii putem duce dar nu fac activitati. Si lui Dany ii curge nasul si tuseste, bine ca este numai atat.


Crys si Dany(30 ianuarie 2004)
http://community.webshots.com/user/cristina7878?vhost=community

Mergi la inceput