Bucurii de sept-oct 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Alexutza, imi pare rau c-a luat-o la fuga bona, sigur nu era persoana potrivita pentru Grasan. Lasa, tot raul spre bine, sunt sigura ca vei gasi pe cineva care va avea grija de el asa cum iti doresti tu.

Lilina, si mie-mi pare rau ca te-am ratat dar stiu cat de rau ti-a fost. Sa-ti traiasca finutul!

Scumpik, acum mi-am amintit, felicitari pentru nepotica!

Ignatica, voi ce faceti? Niste poze cu prima Bucurie nu vedem si noi? Pliz

Mai Microbu, sunt derutata: pan' la urma tu esti Sandra sau Andra?


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

MamiLili, multumim pentru vesti de la Mirabelac, Mexxa si Pufymic.

Pentru ca nu s-a inteles bine locul de intalneala, eu propun sa repetati si sa va mai intalniti inca o data.


Asa creste Maria Diana
Greutate: "X" (1,60 m); Deadline: 1 martie 2008; Target: 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Lili - am auzit si eu vestea prabusirii avionului, totusi din ce au zis astia nu avea prea mare experienta ca pilot, ce sa zic, Dzeu sa-l ierte!

Exact asta am vrut si eu sa intreb - Sandra sau Andra?????

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Am uitat vroiam sa lui Lili pt vestile pe care ni le-a dat despre mamici si Bucurii!!!!

Mira - Doamne ajuta sa treaca mai repede, important e ca David nu e asa rau!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Alexutza, da, am vazut si eu la tv ca n-avea multa experienta in pilotaj. Mi-a zis tata azi ca Eric i-a povestit, pe vremea cand mergeau impreuna in delegatii, ca ar fi vrut sa se faca pilot in armata franceza, dar familia s-a opus. Oricum, era mare amator de sporturi extreme, avea si o motocicleta puternica si facea cu ea plimbari. Tragic.

Nu stiu cine-si mai aminteste ca vroiam sa zbor cu planorul (cand eram insarcinata - oricum cred ca nu m-ar fi primit) si ma gandeam ca din primavara sa merg la aeroport. De-acum mi s-a cam taiat elanul...+ ca ma gandesc la Maty si de aceea nu ma mai arunc nebuneste cu capul inainte la chestii din astea.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:


Cititi, e funny!

Ce semn de circulatie corespunde fiecarei zodii?
Daca fiecare zodie ar purta pe spate un semn de circulatie, care ar fi acesta.

Berbec - Oprirea si stationarea interzise.

Taur - Drum ingustat. Depasirea interzisa.

Gemeni - Punct de informare turistica.

Rac - Puneti-va centura de siguranta!

Leu - Drum cu prioritate.

Fecioara - Intoarcerea interzisa!

Balanta - Intersectie nesemaforizata.

Scorpion - Atentie! Succesiune de curbe deosebit de periculoase.

Sagetator - Sfarsitul tuturor restrictiilor.

Capricorn - Limitare de viteza.

Varsator - Parcare cu plata. Timp limitat 1 h.

Pesti - Drum alunecos si cu denivelari.


Ce gandeste fiecare zodie in timp ce face sex?

Berbec - "Uau, ce bine este sa fii deasupra si sa detii controlul. Hai sa termin mai repede, ca dupa trebuie sa urmeze si runda a 2-a."

Taur - "Oare ce-o fi de mancare prin frigider? Miam, pralinele alea ma asteapta in bufet. Oare sa ma duc acum sa iau una sa ne bucuram de ea impreuna?"

Gemeni #65533; "Ma intreb ce voia X sa imi spuna la telefon. Trebuie sa il sun. Ah, si la 9 incepe talkshowul ala pe care nu trebuie sa il ratez."

Rac - "Oare cat mai trebuie sa asteptam pana cand ne vom casatori. Ah, te iubesc."

Leu - "Cred ca l-am dat pe spate de data asta. Uneori ma uimesc chiar si pe mine insami. Imi sta oare bine parul? Sa ma indrept putin sa imi pun pieptul in valoare."

Fecioara #65533; "Oof, in ce hal am transpirat. Acum ar fi momentul sa schimb punctul in care il/o mangai si sa trec la alta zona. "

Balanta #65533; "Ah, cat de bestial(a) este. Cat de fantastic semisca. Oare se supara ca nu am mai multa initiativa. Oare si lui/ei ii place? Ar trebui sa il/o mangai mai mult? Hai sa gem un pic mai tare totusi. "

Scorpion #65533; "Ahhh, mmmmm...Oare l-am legat prea tare?"

Sagetator #65533; "Ce pervers sunt si eu uneori. Dar chiar arata bine din unghiul asta. Nu stiu uneori cum de imi accepta fanteziile. Ah, mi-a mai venit o idee."

Capricorn #65533; "Sper ca voi pune si eu mana pe o parte din banii lui. Vai, dar bine ca de data asta nu a inceput sa transpire. Cand traspira nu miroase prea frumos. "

Varsator - "Hai sa schimbam pozitia acum. Ah, asa e mult mai bine. Hai sa schimbam din nou pozitia. Ma cam plictisesc, imi trebuie idei noi."

Pesti - "Arata bine din unghiul asta. Este chiar bine sa poti sa stai pe spate asa si sa te relaxezi. Mmm, chiar imi place. Oare cum o/il chema?"

Ce spune fiecare zodie dupa ce face sex? Sau poate ca uneori nu spune, dar in mod sigur gandeste.

Berbec: Ok, hai sa o luam de la capat.

Taur: Mi s-a facut foame. Hai sa comandam o pizza!

Gemeni: Ai vazut cumva telecomanda? Ah, am primit 5 apeluri noi.

Rac: Vreau sa imi petrec toata viata alaturi de tine. Vrei sa ne casatorim?

Leu: Ce parere ai? Nu-i asa ca sunt pur si simplu fantastic(a)?

Fecioara: Hmm, hai ca ma duc sa fac un dus. Cand ma intorc, pun si cearsafurile la spalat.

Balanta: Mie mi-a placut daca ti-a placut si tie. Si, ce ziceai, ti-a placut?

Scorpion: Poate ca ar fi cazul sa te dezleg acum. Stai linistita, si dezlegat(a) tot al meu/a mea esti.

Sagetator: Nu ma suna. Te voi suna eu pe tine.

Capricorn: Ai o carte de vizita? Cam care este salariul tau lunar? Si zici ca ai o cariera de viitor?

Varsator: Acum hai sa incercam si fara haine pe noi.

Pesti: Ah, cum spuneai ca te cheama?



De cati nativi ai zodiei tale este nevoie ca sa schimbi un bec?


De cati Berbeci este nevoie ca sa schimbi un bec?
Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!

De cati Tauri este nevoie ca sa schimbi un bec?
Taurii se gandesc intotdeauna la toate, asa ca folosesc becuri care nu trebuiesc schimbate.

De cati Gemeni este nevoie ca sa schimbi un bec?
Este nevoie de cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show sau pe un forum despre bec.

De cati Raci este nevoie ca sa schimbi un bec?
Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma, atunci vor aprinde o lumanare. Dumnezeu este intotdeauna alaturi de ei.

De cati Lei este nevoie ca sa schimbi un bec?
De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.

De cate Fecioare este nevoie ca sa schimbi un bec?
De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.

De cate Balante este nevoie ca sa schimbi un bec?
Pai, de cel putin doua pentru a cumpara becul si de alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

De cati Scorpioni este nevoie ca sa schimbi un bec?
Pentru Scorpioni becul nu se schimba. El se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?

De cati Sagetatori este nevoie ca sa schimbi un bec?
Sagetatorii nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.

De cati Capricorni este nevoie ca sa schimbi un bec?
Capricornul este ocupat momentan. Secretara va va raspunde mai tarziu.

De cati Varsatori este nevoie ca sa schimbi un bec?
Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

De cati Pesti este nevoie ca sa schimbi un bec?
O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului.

Cum se roaga fiecare zodie atunci cand se afla la ananghie?

Nu avem de unde sa stim, dar am adunat cateva idei, care credem noi ca se potrivesc.

Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos sa imi dai rabdare, caci am mare nevoie de ea. Si o vreau ACUM!

Taur: Doamne, te rog frumos ajuta-ma sa invat sa accept schimbarea in viata mea. Dar nu acum, mai lasa-ma sa mai astept un pic.

Gemeni: Doamne, am si eu o rugaminte. Am o mica intrebare pentru tine, daca ai timp. Cine esti? Ce exact esti? Unde te afli? Cati sunteti acolo, esti unul singur? Nu pot sa imi dau seama.

Rac: Doamne, pentru mine esti ca un tata. Vreau sa ma pot baza pe tine, sa imi dai siguranta, mai ales acum in momente grele cand mama este atat de departe de mine.

Leu: Tatal nostru al tuturor, cred ca esti mandru sa ai un fiu ca mine.

Fecioara: Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce-a iesit.

Balanta: Doamne, stiu ca ar trebui sa iau deciziile de una singura. Dar, pe de alta, parte, tu ce crezi ca ar trebui sa fac? Astept un sfat din partea ta, un semn, orice.

Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita.

Sagetator: Oh atotputernicule, atotstiutorule, atotiubitorule, omniprezentule, vesnicule Dumnezeu, te rog inca o data: ajuta-ma sa nu mai exagerez.

Capricorn: Doamne, voiam sa ma rog, dar am realizat ca trebuie sa imi dau seama singura care este solutia pentru problemele mele si sa ma descurc singura. Mersi oricum.

Varsator: Buna, doamne. Unii spun ca esti barbat. Altii spun ca esti femeie. Eu spun ca fiecare dintre noi este Dumnezeul sau. Asa ca, de ce sa ne rugam? Hai sa petrecem mai bine!

Pesti: Dumnezeule atotputernic, in timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi ineca durerea si nefericire, fie ca starea mea de ebrietare sa fie pentru onoarea si gloria ta.


Scuzele cele mai frecvente in functie de zodie

Berbec
Nu am facut eu asta.
Am fost fortat sa fac asta.
A fost doar un accident.
Nu a fost nimic intentioanat.
Fiecare dintre noi are dreptul sa faca ceea ce ii place.

Taur
Am mai facut asta de multe ori si nu am stiut ca este gresit.
Credeam ca voi economisi niste bani prin asta.
Nu mi-am dat seama.
Aveam de gand sa repar totul cat de curand.
Mi-era foame.

Gemeni
Poftim? Nu inteleg despre ce vorbesti.
Cine, eu? Nu am crezut ca se va intampla asa.
Nu eu, X a facut acest lucru.
Haha, ce gluma buna, hai sa trecem peste discutia asta.

Rac

Am simtit ca trebuie sa fac acest lucru. Asa am simtit.
E o traditie pe care a trebuit sa o urmez.
Am fost obligat sa fac asta.
Totul a inceput in copilarie.
De fapt, mama m-a sfatuit sa fac asta.

Leu
Nu stiam ca ma vede cineva.
Nu gandeam clar.
Am anumite privilegii, ar trebui sa mi-se ierte acest lucru.
As prefera sa uitam cu totii cele intamplate.

Fecioara
Contabilul mi-a spus ca totul este in ordine.
Doctorul mi-a spus sa procedez asa. Nu stiam ce fac de fapt.
Nu m-am putut abtine.
Am gresit, nu se va mai repeta. Pot sa si semnez pentru asta.

Balanta
Am facut asta numai pentru ca si sotul meu/sotia mea o face.
X m-a facut sa fac asta.
Nu am putea ajunge cumva la un compromis.
M-am luat dupa X, imi cer scuze.
Sunt o victima a sistemului si a conjuncturii.

Scorpion
Asa ma simteam atunci.
Nu m-am gandit ca voi fi prins.
Nu am vrut sa o fac.
Nimeni nu mai trebuie sa afle acest lucru.
Credeam ca sunt pe moarte.
Nu stiam ce naiba fac.

Sagetator
Trebuia sa fac asta, altfel eram dat in judecata.
Avocatul mi-a spus ca totul este in regula.
Ce mare lucru? Guvernul este de vina.
Este un lucru rasist (sexist sau o decizie politica gresita).

Capricorn
Nu este ceva serios.
Eu doar am urmat ordinele.
Totul s-a intamplat atat de repede.
Slujba mea este de vina.
Chiar aveam nevoie de bani.

Varsator
Toti ceilalti faceau acelasi lucru.
Era cel mai interesant lucru de facut.
Ma plictiseam rau de tot.
Si ce e cu asta? Ce vei face in acest sens?
Cui ii pasa de lucrurile astea stupide pana la urma?

Pesti
Am fost influentat.
Dumnezeu mi-a spus sa fac asa.
Eu doar am indeplinit dorinta Domnului.
Credeam ca ma pot opri pana sa pierd controlul.
Nu mi-am dat seama cat de tarziu se facuse.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Tzuper ,Lili!
Da eu nu prea inteleg la varsatori cu parcarea cu plata oi fi mai lenta de la ..hac,hac...lacrima lui Ovidiu...hac hac.
Alexutza imi pare rau ca nu ai gasit bona pt grasan,poate ai noroc... eu stiu sa gasesti pe cineva de incredere si sa te intorci la servici.
Lilina sa iti traisaca finul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Festina, bine ai revenit! Imi pare rau ca n-ai putut sa te bucuri de ski de dorul puiului, dar macar stii ca e pe maini bune si nu sufera foarte mult in lipsa voastra, asa ca o sa savurati urmatorul concediu.

Sa ne gandim maine la Princess si Rares, sunt programati pentru operatia la ochi.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!

Lili si Alexutza, hihii, in sfarsit ati observat ca mi-am schimbat semnatura.
"Vinovata" care m-a convins sa recunosc este Andra (Eloise).
Da, eram under-cover Sandra si in buletin defapt sunt ANDRA.


ANDRA si gargaritza (10oct2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Sa ne gandim maine la Princess si Rares, sunt programati pentru operatia la ochi.

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)






Doamne ajuta sa fie bine

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"
Greutate: 68 kg (1.62 m), Deadline: 01.03.2008, Target: 3 kg

Mergi la inceput