Implantul dentar

Implantul dentar | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Trebuia sa imi fac ceva implanturi, si-a facut cineva, cit a durat toata procedura, unde v-ati facut jos sau sus, orice amanunte sint extrem de binevenite. Multumesc,
A

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

la clinica virtuala erau cateva subiecte
am cautat si eu pentru mama mea...insa dr-ul i-a spus ca nu paote sa-i faca ea fiind mai in varsta i s-a retras gingia si nu are garantia ca rezista in timp...
numai bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Andrada draghe,

Eu mi-am facut un implant acum 2 ani, la o clinica universitara aici, in Detroit. Coroana dintelui am facut-o la dentista mea, si astfel am taiat pretul la mai putin de jumate (cam $1200). A durat cam doua saptamani treaba cu mulajele si radiografiile, apoi operatia a fost sub anestezie totala si a durat cam 45 de minute. A durut dupa aia ca dracu' dar sunt esenta tare si nu m-am lasat. Am un singur implant sus, dar coroana acopera doi dinti (urmatorii doi dupa canin). De fiecare data cand ma duc sa-mi fac detartraj, dentista imi spune ca se mentine foarte bine. Sunt curioasa cum va fi in timp, ptr ca sunt predispusa la paradontoza. Cam atat. Daca mai e ceva, intreaba-ma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andrada uite aci este subiectul despre implant: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78491

Roxana

Mergi la inceput