***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Motannel

Eu nu dormeam ca nu doarme Elias, asa un program are, ma capaceste. Se trezeste pe la 10, face un somn de la 12-1 la 2, apoi inca unul de la 6-7-8 pana la 7- maxim 10. Si apoi se culca dupa miezul noptii. Sub nici o forma nu-l pot culca mai repede dupa-masa, nici nu-l pot tine sa nu adoarma, ca urla si/sau adoarme in fund, si azi l-am trezit dupa 20 de minute, si tot degeaba...s-a dus la culcare la unu fara un sfert, cu ochii rosii, rosii...si tot intr-un chicotit era.

Ca el numai asta face, chicoteste, ride si tipa. Cu exceptia zilei de ieri, cand m-am dus la pilates si in momentul cand am intrat in casa a zis :AMAMAMAMAM, asa de tare si clar ca nu mi-a venit sa cred, am sarit in sus de bucurie, parca era o alta persoana . M-am dus sa-mi pun rucsacul jos si cand a vazut ca nu-l iar in brate, iar m-a strigat. Dar de atunci, pauza. E mare strengar.


Apropo, cica daca spune prima data mama/tata, atunci va avea o sora/un frate, aviz amatoarelor ce ii invatati pe copii sa spuna

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Elteka, super pozele cu Elis, sta tare bine in fundulet ! Nicole inca nu merge in 4 labe, se rostogoleste daca e cazul si tipa/ride cind sta pe spate, apoi iar se intoarce pe burtica, e activa si asta e important !

Intrebare : voi le dati puiutilor acelasi fruct si dimineata si seara ? Am citit modele de meniuri si vad ca si seara se recomanda legume + fructe, voi le dati si seara legume ?

Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007)
www.totsites.com/tot/nicole-amber" target="_blank">POZICI NICOLE-AMBER MICA PRINTESA
Asa creste Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Monicoasa, pentru Vlad Stefan

Lilky, pentru Diana Gabriela

Oanaclaudia , pentru Rares


http://community.webshots.com/album/562135042BOQYeW?start=0

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Neatza,

PEPSI?????? unde esti???

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:


Neatza, fetelor!

Mi-a fost tare dor de voi!
Eu am inceput anul cu stangul,cu stari de voma si moleseala si diverse dureri ba de cap,ba de masele ,ba spatele,ba stomacul…parka as avea 70 de ani!Nici psihic nu sunt prea bine, nu am chef de nimic, deci nici de scris,sunt nervoasa si ,deci, si certareata;abia,abia m-am urnit sa scriu,caci nu mai puteam de dorul vostru.Am si sesiune acum,mai scriu cate ceva si pe la lucrarea de licenta,iar timpul e foarte limitat si Ducu tot mai solicitant.(mesajul asta am vrut sa-l postez ieri,dar m-a pocnit din nou durerea de masele,de am zis ca mor si in final a picat si netu ,de la vant;la 11 ma duc la dentist,ca nu se mai poate!)
De citit am citit,uneori pe sarite,dar poze n-am ratat deloc.Si am vazut niste poze superbe si capsunele tare frumoase si mari!
Am vazut si ca sunt multe capsunici bolnavioare si mamici si fratiori,asa ca va doresc multa sanatate tuturor si sa va faceti repede bine!
Si felicitari tuturor pt progresele facute si pentru dintisori!

Ducu e bine, din ce in ce mai vesel si jucaus,ne umple casa! Tipa cat il tin puterile si-i place rau treaba asta,e innebunit dupa iaurt cu banana si biscuiti(Nestle), zice MAM cand e nervos si MA cand se uita fix la mine,iar de ieri de dimineata m-a zapacit cu BA si BAOBAAA,iar aseara a reusit si a zis clar BABA.Acum numai asta zice de cand s-a sculat;chiar si azi noapte cand se trezea se straduia sa zica Are gingiile umflate si sus si jos si cred ca mai intai o sa-i iasa un canin jos,caci acolo e mai umflat si prea se chinuie,dar inca nu apare nimic,asteptam si tot asteptam,uneori in urlete si maraieli. Sta bine in fundulet si perioade destul de lungi si se taraste in lung si-n lat prin toata casa pana oboseste el ,dar mai ales mami care trebuie sa-l urmareasca ca face numai prostii.
A, si foarte important, doarme din nou in patutul lui! Incredibil,dar am reusit! Nu ca nu mi-ar fi fost drag sa dorm cu el,dar stiu ca asa e mai bine pt el.Si,culmea,n-a protestat deloc! Are deja 2 saptamani si pot spune ca doarme chiar mai bine decat cand dormea cu mine.A nu se intelege ca doarme toata noaptea sau ca adoarme singur!Nu,nu,nu!Il adorm eu,leganat si-l pun in patut si de regula trebuie sa-l mai legan un pic si la trezirile de peste noapte.Dar am zis ca sunt in stare sa-l legan si la 15 kg,cata vreme doarme in patutul lui si nu mai stau tot timpul cu inima stransa ca-mi cade din pat.

Vali, Acum tu unde esti?
Pepsi, Unde esti?
Ella, Bine ai revenit! Ai lasat si tu raceala la LO?
Poohy Iti doresc sa va aduca sotul cat mai multe cadouri!


pentru toate capsunelele sarbatorite pana acum
Madi,Angelabv,Vas,Lavini,Timur
Vlad Stefan, Diana Gabriela, Rares
Hai ca m-am intins rau si mi-e ca va plictisesc.
Va pup.



Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Neata!
Angelabv eu ii dau seara cereale in care pun uneori ori fructe (de obicei mar) ori suc de morcov.
Doxinu si eu acum 2 saptamani am avut o durere la san dar nu era doar ca un firicel ci pe o portiune un pic mai mare, in partea de deasupra si mi-a trecut cam in 2 zile. Nu mi-am dat seama de la ce a fost dar banuiesc ca m-a lovit Vladut in timp ce-l schimbam.
Acum sa mai povestim despre noi: am incercat 3 zile la rand sa-i dau pure de legume cu carnita dar refuza ...nu-i place deloc, asa ca o sa renuntam o perioada , astazi vreau sa incerc galbenusul de ou sa vedem cum e.
INTREBARE: voi cu ce ii amestecati galbenusul?

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007) http://good-times.webshots.com/album/562260675ELTeSb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Mama...vineri am pus si eu cateva poze si vad ca s-au vizualizat deja de 125 de ori....
Revin cu intrebarea: cum fac sa ascund pozele in semnatura? am tot incercat dar nu reusesc .

Angiuta mamica lui Vladut(08.06.2007) http://good-times.webshots.com/album/562260675ELTeSb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

'Neatza!

Am papat piureul de fructe, asa ca bb se joaca linistit pe jos si mami scrie cu-n ochi la monitor si cu unul la copil!

Doxinu, sper ca ti-a trecut pana acum durerea...Am patit-o si eu si tot noaptea...mi-a trecut dupa masajul bland al zonei dureroase.

Elteka, e mortal Elias cu caciulita roz

Angela, Cip papa seara doar 250 ml de laptic simplu,ca de cate ori i-am pus cereeale mi s-a trezit mult mai des noaptea. Fructe mananca dimineata la ora 10, iar legume- la pranz.

Timur, al meu de obicei refuza sa deschida gura daca nu-i place ce-i dau, in perioada iesirii vreunui dintisor, sau...daca ar avea vreo afta in gurita...

Angiuta, eu amestec galbenusul cu piureul de legume. In ziua respectiva nu mai pun carnita.
Uite aici explicatii
http://forum.desprecopii.com/forum/faq.asp

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna dimineata!

elteka, bine ai revenit, stii ca tuturor ne e dor de tine cand nu scrii. saptamana trecuta am recitit de pe la odisee si am gasit chiar povestile de acum un an, cand eu raschetam usi si le vopsea, si tu iti sarbatoreai sotul si erai deprimata ca la chef toti te indemnau sa te bucuri de ultimele luni de "libertate". ma gandeam ca tu esti printre cele mai active si umblarete mamici de la noi de la odisee. de indragita, nu mai spunem! prin ce orase ai tu treaba in germania??? nu ai timp de baut o cafeluta la nürnberg?

didialex cred ca s-a intors deja de la ski, dar nu a avut timp sa intre si pe forum. o asteptam insa cu impresii si povesti.

timur, ce bine ca nu ai avut parte de nici o poveste trista la nastere. eu am o matusa careia i-a murit copilul la nastere si am fost intruna obsedata si speriata sa nu mi se intample si mie (nu ca s-ar transmite sau mai stiu eu ce....dar noh..piticii..)

angelabv, eu nu ii dau decat o masa de fructe lui david, dar ma gandesc sa ii mai introduc una si nu stiu cum sa fac. adica i-as da o masa de fructe cu cereale si una de branza sau iaurt cu frute/mamaliga sau nu stiu ce. poate iti raspund fetele alor caror puiuti au deja mai multe mese pe zi.

lauradi, ce bine ca ai scris, ca a tot intrebat lumea de tine. bafta multa in sesiune si lasa nervii altora.

angiuta, vezi ca exista un topic numit suport tehnic, parca, unde ti se explica pas cu pas cum sa ascunzi un link sub un cuvant.

pupici si o zi buna si mai putin trista decat ieri.




mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

buna fetelor!
au aparut niste cereale noi, hero baby,noapte buna, de la ulker.
le stiti?ati auzit de ele?contin 8 cereale cu legume silapte formula de continuare.le-ati incercat?cum vi se par?

madi, am activat pm -ul.daca ai timp poate imi dai parola sau imi trimiti pe e-mail calendarul.nu am reusit sa-l vad.merci mult

am pus si poze noi.http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

pupici la mamici si capsunici.
magda mama lui tudor catalin (17.06.2007)

Mergi la inceput