Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Mancare de burta de vita

Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

alinabojuc
alinabojuc

1108 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui alinabojuc Adauga semn de carte la mesaj Trimite alinabojuc un Mesaj Privat

Mancare de burta de vita

Stie cineva vreo reteta de mancare cu burta de vita? Nu ciorba de burta, o mancare asa scazuta, un felul doi sa zic asa.
Am cautat cu google dar am gasit doar 2 retete si nu ma incanta. Face cineva ceva bun? Ma gandesc sa pun un pic de boia si un mujdei de usturoi. O fi buna? Va rog daca stiti ceva sa imi spuneti ca am burta de vita gata fiarta si taiata.

alina
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat
la Danelutza, am vazut mancare de burta cu cartofi...arata bestial da-i un pm...o gasesti la casnicute sexy

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post
Mergi la inceput

diuna

1271 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiuna Adauga semn de carte la raspuns Trimite diuna un Mesaj Privat
Mancarea se numeste tuzlama. Cauta si asa, poate se largeste aria. Sa ne spui si noua,da?
Mergi la inceput
alinabojuc
alinabojuc

1108 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinabojuc Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinabojuc un Mesaj Privat
Am gasit reteta de tuslama dar mie tot a ciorba de burta imi suna. As vrea sa nu fie cu oua.Cam multe vreau. Am gasit intr-o carte de bucate o reteta doar cu burta de vita amestecata cu mujdei de usturoi si in alta ceva de genul ceapa calita, se pune burta si se lasa un pic la fiert,apoi se adauga usturoiul.Chiar nu stiu ce sa aleg. Astept sa vad poate imi raspunde danelutza.

alina
Mergi la inceput
principe
principe

4010 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite principe un Mesaj Privat
callos a la madrileņa

reteta contine burta,picior de porc,carnati,humus(naut boabe)
ceapa,boia dulce si picanta,sos tomat.
este o reteta f apreciata de spanioli.
daca vrei pot sa-ti spun cum se face.

alta reteta este mondongo,o supa groasa cu cartofiori..arata mai mult a felul doi .

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Mergi la inceput
alinabojuc
alinabojuc

1108 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinabojuc Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinabojuc un Mesaj Privat
Baga tare principe.Bineinteles ca vreau sa aflu si retele tale. Vai ce bine suna. Acum am primit si reteta de la Danelutza. Merg sa o fac acusica.
Vad ca se pot face mai multe feluri cu burta de vita. Ce binee.Ne place tare mult. stie cineva cum se zice in engleza la burta de vita? sa caut mai multe retete prin lumea-ntreaga.

alina
Mergi la inceput
Gianni
Gianni

261 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gianni un Mesaj Privat
Doamne , imi lasa gura apa , imi amintesc TRIPES , maninc in fiecare vara , aproape zilnic ( ca la cantina) in Franta, este burta facuta in sos de rosii si cu orez linga , delicioasa - si crede-ma ca sint cusurgioaica , mai ales in Franta..
Cauta pe Google ' TRIPES'.
Succes.
Catalina
Mergi la inceput
alinabojuc
alinabojuc

1108 Mesaje
Mersi tare mult Gianni pentru pont,am gasit o gramada de retete.Acu rabdare sa am sa le citesc pe toate. Abia astept.
Am facut reteta de la danelutza si e foarte buna. Am gresit putin ca m-am apucat si de altceva si mi-a fiert prea mult si nu prea a ramas sos pe langa. Am pus si niste masline, foarte buna papa. Am facut poza la papa. Inca nu m-am obisnuit sa fac poze la tot ce fac. Sper sa nu uit de acum inainte. Am pus la semnatura cateva poze, care am apucat sa le fac. Acu sper sa le puteti vedea si voi ca mi-am cam batut capul cum sa le pun.

POZE

alina
Mergi la inceput
Danelutza
Danelutza

7991 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Danelutza  Trimite mesaj yahoo luiDanelutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite Danelutza un Mesaj Privat
Lasa ca tura viitoare o sa aiba si sosulet, important e ca e bun la gust. Mai poti pune si un morcovel taiat marunt, eu nu pun intotdeauna de aia am uitat sa-ti spun,

Daniela si micuta Isabella
Nasterea printesei noastre
, poze in casuta galbena de sus , filmuletze
Mergi la inceput
alinabojuc
alinabojuc

1108 Mesaje
Vai danelutza mi-ai dat o idee tare buna cu morcovul, dar o sa il rad. Maine imi vine sa fac iar, dar nu pot ca doar am ciorba de burta, mai am un pic din asta cu cartofi...Poate peste o saptamana doua mai incerc ceva retete.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

POZE

alina
Mergi la inceput
Danelutza
Danelutza

7991 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Danelutza  Trimite mesaj yahoo luiDanelutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite Danelutza un Mesaj Privat
Alina, uite poza mai marisoara, ca sa-ti dai seama cum arata http://family.webshots.com/photo/2936727450080132939pefzUM
Mie ciorba de burta nu-mi place, pentru ca are un pic de usturoi

Daniela si micuta Isabella
Nasterea printesei noastre
, poze in casuta galbena de sus , filmuletze
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com