Miresele anului 2006 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy deci vin sa te gadil?
Mersi de aprecieri, rosul e chiar culoarea mea preferata. Cu muzica, a fost si muzica buna, de dans numai ca noi am lipsit la multe reprize (o data eram plecati dupa parfum, o data era plecat sotzul si mie nu-mi place sa dansez singura), dar la mancare numai populara. Fata de nunta noastra unde populara s-a pus intr-o singura repriza, muzica de joc buna, autentica, instrumentala (ca no, chiar deloc nu se poate) iar la mancare a fost numai muzica ambiental-instrumentala foarte faina...
Cred ca mai tare m-a deranjat ca era foarte tare data, chiar si in timpul mesei, cand in mod normal nu doar balotezi la greu, ci mai incerci si sa schimbi o vorba cu oamenii cu care stai la masa.
Ah, uitasem sa spun cat de criminal era cameramanul, cand sa bag si eu ceva in gura, hop si el prezent cu filmatul. Cand au venit cu friptura, m-a luat ca din oala cica sa le fac urari mirilor cu friptura in gat. Ma simteam ca Gigel care manca pufuleti pe sub banca si dintr-o data invatatoarea "Gigel, spune lectia"...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:


Si la noi la nunta muzica populara a fost in 2 reprize ca din partea lui Alin au fost multi de la tara si in timpul mesei a fost muzica instrumentala si ne mai puteam intelege si noi la masa, dar tot asa, dj-ul a trebuit temperat ca ii tot scapa mana sa dea pe maxim si trebuia sa strigam unii la altii.


Si nu, nu vreu sa ma gadili, dar cum ziceam nu vreau sa stau 2 sapt in casa si sa nu pot iesi nici macar pana la mall la o cumparatura, asa ca mai rezist eroic inca o luna, ce sa fac?

27+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy intr-un fel ai dreptate cu concediul...decat sa stai in casa...mai bine la munca.
eu am stat o zi jumate cu marco in casa si am crezut ca innebunesc.
Bai sa stii ca nu mi-a racit copilul pana acum. are imunitate foarte buna, doar ca...acum e o viroza naspa si el a fost printre ultimii 7, din 50 copii, care a cedat.Eram mai fericita daca ramanea singurul negripat, dar cum nu se poate....asta e.
sa speram ca trec si mucii astia si scapam.
ALY mai distrat cu cameramanul si friptura.
Nu conteaza varsta asa e, important e sa se iubeasca, sa se inteleaga si sa se sprijine reciproc.
Krelia ce faci coana? pe unde umbli? tot cu munca?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Am revenit si eu...

credeam ca nu supravietuiesc...astia au innebunit cu totul ...mi-au dat de lucru de nu am timp fizic sa termin si mai am doar 2 zile de munca
dar cred ca ii pun maine la respect...adica sa ma duc si la orele de germana, sa fac chef ca plec dar in acelasi timp sa fac analiza contractului bla bla bla
maine cred ca trimit la sfarsitul zilei un e-mail si le zic ca avand in vedere ca mai am doar 1 zi...eu atat am facut iar cel ce vine o sa preia mai departe

si imi iau eu concediu...dar trebuie sa merg la servici in Ro ...sa ma intalnesc cu succesorul, sa imi predea proiectele etc...ca nu mai am cand, el mai e doar saptamana urmatoare

Gio...cum ziceam firma imi da 4 zile lucratoare sa ma intorc acasa, eu mai iau 6 (din concediul meu anual de 30)si uite asa se fac 10 ...acu sa vad daca si reusesc sa am 2 sapt de concediu...ca "pasarea malai viseaza"

vechimea e trecuta in cartea de munca...eu am fost detasata aici! crezi ca veneam daca nu imi scriau "copiii" vechimea

sper sa se simta Marco mai bine...si normal ca a plans...ca acasa cu mama nu-i niciunde

Aly...super tinuta...faine poze...mireasa draguta si fericita
Perfect! doar muzica...dar si noi a trebuit sa tinem DJ-ul din scurt!

Kitzy te inteleg ca si io sunt innebunita daca stau mai mult de 1 zi inchisa in casa!

Ralu esti bine?
Krelia cred ca munceste la statuie ...uite cine vorbeste


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 4 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu...sper ca esti bine, si dormi la tine in patut...la ora asta!


ieri n-a mers deloc netul de acasa. In seara asta a inceput sa palpaie usor, dar cade imediat... M-am saturat. Mi-a promis o tipa de la relatii cu clientii ca vine cineva sa remedieze situatia, evident ca n-a venit nimeni... Maine o iau tare de dimineata... si o tin asa pana se satura de mine si rezolva problema.
Sper sa apuc sa va trimit mesajul asta.
Ieri am venit terminata de la munca... Mare lucru nu prea am mai facut prin casa. Stateam cu gandul numai la mama si la cum vom termina azi...
Si din cauza asta n-am adormit nici macar un minutel, nici sa atipesc putin. M-am uitat pe la tv, la tavan, pe geam... si s-a facut ora 3 noaptea. Am vrut sa plec pe la 4 fara ceva din casa, dar exact atunci a inceput sa bata vantul cu putere. M-am gandit ca daca e asa, nu se mai duc oamenii (in special babele si mosnegii... ca din cauza lor se face coada asa dimineata!) de la ora 4. Greseala aproape fatala... Am ajuns pe la 4.30 acolo si deja erau 28 de pers inaintea mea. Am stat afara, sub cerul liber pana la 8 cand s-a deschis. Eram sloi de gheata si imi cadeau ochii in gura de somn... Nici nu mancasem acasa, ca n-am putut...
Pe la 5.30-6 erau aproape 100 de persoane pe lista. S=au primit intai dosarele o ora, de la 8 la 9. Cel putin am avut noroc ca a fost in regula si nu ne-au intors din drum. Intre timp a ajuns si mama acolo, ca era musai sa fie prezenta, nu se putea da certificatul altfel. De la 9.30 a inceput examinarea in fata comisiei. Evident, intai cei mai bolnavi, vreo 5... tinuti vreo 2 ore acolo. Am zis ca mor de draci... Apoi cica in ordinea dosarelor, dar deja pe la numarul 4 nu se mai respecta nimic... Pile, relatii, cunostinte... Cate un amarat din cand in cand... Asa se face ca noi ar fi trebuit sa intram tocmai pe la 3-4... Mama a stat rabdatoare cat a stat, dar pana la urma n-a mai putut si a izbucnit. Eu fierbeam de nervi (OANA: nu dormeam in patutul meu nicidecum!) A iesit scandal mare pana la urma. Pentru mama s-a bagat tare de tot vecinul care o adusese cu masina (niste prieteni de familie, el e politist. Pana si el se saturase de nesimtirea de acolo!) si mai mult datorita lui, a intrat mama. Si in urma imensului scandal provocat acolo, imediat au inceput sa se miste altfel...
Si victoria majora: i-au dat mamei certificat definitiv. Nu mai trebuie sa vina anual la comisie. Cred ca i-au dat asa, numai ca sa scape de ea. Adica pe la 13.30 intrase si urma sa asteptam hartia. Erau oameni care de 3 ore tot asteptau si nu le daduse inca... S-a enervat iar vecinul si a tipat la aia sa-l dea mai repede si imediat, ca la Hocus Pocus, a aparut si certificatul. Apoi trebuia mers in alt loc, pentru alte chestii, acte... S-a bagat tot el in fata de nebun, ca deja isi iesise din fire si in jumate de ora se terminase totul. Pe la 3 am ajuns si eu la munca si pot sa zic ca am avut o zi nebuna. Nici la baie n-am ajuns, nici apa n-am reusit sa beau macar... Si am plecat tocmai la 7.30 de acolo
La un moment dat aveam senzatia ca ma voi prelinge pe sub birou... Mi se inchideau ochii si ma simteam obosita din cap pana in picioare... Numaram minutele pana sa plec acasa...
Intr-un final am ajuns acasa, am papat, am facut o baita buna si cred ca acum ma duc sa fac nani pana maine la 12.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si am uitat sa va zic "marea noutate"
trebuie sa ne scurtam excursia cu 1 zi

Marius vine miercuri seara si joi dimineata plecam...dar trebuie sa ajungem acasa cel tarziu luni noapte
...ca marti seara hazbandul meu pleaca in De in delegatie

astia suntem noi...tot un dute-vino


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 4 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

am inceput sa lucrez la fundatie ..si cel mai rau ma enerveaza cand ti se cere sa faci din ala...bici..si sa mai si trosneasca...ca deh....omu' care-i kitros nu-si da seama decat atunci cand e prea tarziu si nu mai are ce face...in fine...

va pup, fetelor!...maine si poimaine sper sa am o zi mai relaxata..ca pisica e placata de acasa ...asa ca, musai sa ne odihnim ..
in wee am fost pe la ai mei, am ajutat-o putin pe mama la neshte trebi...duminica am fost la "grasa"....care a facut o burtaaaaa....le-am simtit si pe pustoiace jucand sarba de zor ....a fost tare frumos..i-a placut si cadoutzul primit...a trecut repede wknd-ul.....am primit invitatie la o nunta, la sf lui iulie...intre iunie-iulie, are si al meu licenta....tot prin perioada aia am vrea sa plecam...sa vedem cum le-om imparti...ah...si botezurile vor fi undeva prin aprilie, cred ...

Gio, sa stii ca si eu ma nuamr printre gripati ....am inceput si cura cu medicamentul ala pentru imunitate....poate ma vezi urmasa razboinicului, dupa terminarea tratamentului..n-o sa se mai lipeasca neam de virus de mine ...
hai, pupici si...sa te faci bine, da?

Aly, shic bluzitza, ce sa mai inclo si-ncoace, gajique mijto ..adik je te stiu, asa ca poci pt ca sa ma afirm ...haioasa faza cu cameramanul...

kitzy, sunt mai bine, mi-au trecut "ametitoarele"...acum ma trezesc numai cu nasul infundat (bine, asa ma mai rezeam eu si cand eram...sanataosa...cica )....am intrerupt olynth-ul si am dat-o pe ser fiziologic..sa ma vezi cum imi torn cu pipeta.......da' e ok ca mi se desfunda...
tu, esti ok?

onutzescu, te pregatesti, babutzo, te pregatesti?
de abia astept sa te intorci acasa ..poate o sa ai timp mai mult...macar in vikend...nu de alta...da' asheeee' ma roade o curiozitaaaateeee......oricum, camera ospetilor sa stii ca e "redi"
...si zii asa..termini tu cu De si incepe Marius??

ralu....fato, ai grija de tine..cu cozile astea....mai ales in frig...vezi cum faci sa nu racesti si tu..baga-te pe fervexuri preventive ...ce jeguri de oameni....of ...

..parca vad ca si eu ma umplu maine de draci....ca tb sa ma duc pana la admin. financiara..o bucurie nemarginita...sper sa scap rpd...sa-mi ia banii si sa plec ...

v-am pupezit, fug la tv langa una bucata sotz....[pe maine!

am editat pt ca uitasem sa ma personalizez ....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

off Ralu...bine ca macar a-ti primit un certificat definitiv!...si nu mai aveti treaba la anu'

dar e inuman sa ti oamenii asa...mai ales ca cei care merg acolo, nu merg de sanatosi ce sunt, presupun...si ca sa iti bati joc de niste oameni bolnavi, e ingrozitor

fugi la somn, ca ai ce recupera


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 4 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz...pupi si fugi la tv...ca fug si io la bagaje

Doamne ajuta sa am si eu wee-urile mai libere sa mai pove


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 4 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana nasol ca s-a scurtat vacanta. chiar ca e comedie la voi:vine unul, pleaca celalalt.
apropo...sper ca te auzim la fel de des daca vii in Ro, sau dai bir cu fugitii si dupa ce ajungi acasa adio forum?
Ralu doamne ce nebunie. bine macar ca i-a dat certificat definitiv.sper sa poti dormi bine, ca ai de recuperat...nu gluma.
Krelia chiar asa...iti ridica cineva statuie? mai da-o incolo de munca...mai paseaz-o si la altii.

noi suntem bine, mult mai bine...Marco a si mancat azi...sa speram ca suntem pe drumul cel bun.

si ceiut pe maine dimineata.
oricum maine cum ma trezesc sunt aici, piticul merge cu Clau la gradi.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput