LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (279)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

silvi asa e si eu am zambit azi dimineata cand am luat bobul de orez, gandidu-ma la locsorul lui in ditamai stomacul si la ce asteptar am de la el.

si chiar asa, are dreptate silvi: ca sa vedem la care si in ce fel a facut efectul dieta BOBULUI de orez ar trebui sa ne spunem fiecare startul....eu plec de la 69 kg, ce sa mai 70 kg sa traisca.

dupa sarcina lui sebi ajunsesem la 65 kg si nu se mai misca acul ala in nici un sens...acum vad ca crste vertiginoooooooooooooos.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

acum am facut ochi. noroc cu Clau care ne-a sunat sa vada ce facem...ca de nu cine stie la cat ne trezeam.
bine...marco mai putea dormi, dar uite ca a auzit telefonul.

maraki esti mortala...nici eu nu stiam cum sa folosesc cabina de poza si chiar mi-am facut ceva poze pt. permis...doamne ce emotii aveam. eu am ramas, ca-mi trebuiau manusi sa iau fructele si ca trebuie sa le cantaresc singura. dar m-am descurcat pana la urma.
oricum sunt bune emisiunile astea, pacat ca nu sunt si la noi.
ce sa mai zic ca ma uitam si la faculta si la alte cladiri cu multe scari si nu stiam ce e langa....pe urma am aflat ca e rampa pt. handicapati. chiar si autobuzele se lasau putin mai jos, daca erau femei cu caruciaore sau handicapati.
aici la noi nici nu poti urca in autobuz.
irina zi-mi si mie de unde il luai pe B. Pitt? ca vreun caine, pisica tot gaseai tu....
Bafta pe maine!!!
Silvia tu ii dai siropul de la Imunogrip? sau care?
Imunogripul are in compozitie echinaceea, care cica provoaca pofta de mancare. dar la tura asta nu am nicio sansa.
Bumbi nu stiu ce sa faci...mai incearca, da un restart, cine stie de ce nu merge.
Ana sa-ti fie de bine cumparaturile. spor la curatenie.

kg????? eu aveam ultima data 63. acum sa mor de stiu...caci mi-a stricat marco cantarul. si nu stiu unde as putea sa ma cantaresc...dim. si dezbracata.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

silvi imunorezistan? stii cumva ce plante contine?

ma duc sa si revin.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova eu stiu de immuno baby de la tine si i-am luat si eu acum. cat timp poti sa-l administrezi ? adica dupa ce termini sticluta il dai in continurae sau se face o pauza?

si sa stii ca sunt f multumita. acuma nu stiu daca expres de la el mananca mai cbine, dar eu sunt f multumita. ma bucur ca il vad ca chiar mananca cu pofta, el vrea sa manance, nu ma mai rog eu de el...insa conditiile pe care le impune el sa manance ma scot din sarite: pe masa, pe bicicleta, pe scaunul nostru si se murdareste tot pe pantaloni pana duce lingurita la gura, pe blatul de la bucatarie.

nu ii pot sa restart pt ca nu se poate transfera din camera. era chiar amuzant.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

ACESTA E IMUNOREZISTAN-UL DE CARE ZIC EU http://www.shopmania.ro/magazin~online-produse-naturiste-diverse~produs-imunorezistan-junior-pentru-copii-x-120-ml~p-942590.html eu l-am luat cu 240.000 de la o farmacie. Scrie aici clar compozitia lui. Si IMUNOGRIP e la fel de bun, eu am luat din asta ca el nua avut pb cu racelile si am luat cu titlu mai general atunci. Cica de la firma asta e cel mai bun, nu stiu, mie asa mi-a zis pediatra si din asta am luat.
Bumbita, eu am 67 kg si mi-e o ciuda de mor ca in vara aveam 60 si inainte de Craciun 65, pana nu ajung la 60 nu ma las

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Deci, am rata boaba de orez Ce ma fac???
Mai astept o luna plina

Acina, si Matei cand il intrebi, zice ca il cheama "Matei POPECU si are doi....." dar nu mai zice si ani...


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Giova pai nu luam cateii sau pisicile in brate , de Brad nici nu mai vb , apareau ei in poza cu mine, asa era poza pe fundal...auzi la ea ...credeai ca fugaream cainii altora ca sa fac poze
Toanca poate zice ca are doi...bobi



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna gagici,
Se aduna adeptele bobului, bravo voua dragelor.Eu va sustin de pe margine.Deci maine 2 boabe da?
Giova l-as filma mai dar cand vede camera incepe sa traga de ea ca o vrea el si ma las pagubasa.Abia sta sa-i fac cate o poza, adica ii fac o poza i-o arat , iar fac poza iar ii arat omului ca altfel nu ma lasa.E inchibidil omuletul.


Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Toncuta pupici lui Matei Popecu.
Hai ca plec dragelor, we placut va doresc.

Anca 22 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Stiu ca am promis ca va povestesc de Alex si ca va pun poze, dar am fost sper ocupata....peste 2 saptamani sper sa se mai linisteasca lucrurile ca nu mai fac fata- fizic. Da' in rest: tot grasa si frumoasa, dar la "orezuri" nu ma bag ca nu am timp de "contabilitaturi".
M-ati facut sa rad cu pozele voastre la automat. Noi a tr sa-i facem joi lui Alex pentru cartea de identitate si, dupa ce ca am platit vreo 4 randuri-o groaza de bani, nu am reusit sa ii facem sa le accepte ca cica nu tr sa rada sau sa zambeasca copilu...ce sa-i facem? sa-l luam la bataie?! si asa nu vreau sa-mi mai amintesc ce lupte am mai dat prin cabinele alea ca ne trecusera taote naduselile.am sfarsit la fotograf unde ia iesit o poza supernaspa in care statea sa izbucneasca in plans, dar care a multumit-o pe tanti.
Am si uitat ce aveam de spusca si tot insmniaca ca Silvi-luna plina!asa patesc mereu, dar aveam si un rap de terminat pt astazi, asa ca am folosit timpul in mod utile....rap, care am asteapata zambitor ca nu l-am terminat si, duap curs, in loc sa ma duc dir la serviciu, am umblat creanga in mag, asa ca io cred ac nici noaptea asta nu dorm- da' ma relaxaiasa de bine ma relaxai, ca acu nu mai imi vine sa muncesc
Maraki- pe aici nu exista medic de stim poftei de mancare decat de la 3 ani in sus- stiu sigur ca am cautat pentru o prietena.

Ma bucur ca bolnavioriii nostrii sunt pe calea cea buna!
Voua spor la cura si mie spor la treaba

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput