Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

sabina imi pare bine ca ai reusit sa te odihnesti ,deduc din asta ca si puiutii tai sunt mai bine
gabriela se poate intampla oricui sa-si uite sacosa in taxi ,nu te mai stresa atat ,a.....daca o uitai pe SARA ,atunci da ,aveai tot dreptul sa te stresezi ,dar asa ...
myral ce faci soro ?tot singurica ?i-a zi la ce gen e subst CALCULATOR?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

mai fetelor am citit din urma si ma apuca durerile de cap ,uffff numai bebei bolnaviori si mamici stresate si bolnavioare ,nici nu cred ca mai pot sa nominalizez pe cineva ,asa ca va urez tuturor care va stiti cu musca pe caciula REFACERE RAPIDA SI MULTA SANATATE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NOAPTE BUNA mamici si bebici !
sa auzim numai de bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Acum am citit si eu in urma sa vad cati bebici bolnavi si cu aerosoli dupa ei sunt! Asta este. Din pacate in mai toate virozele astea tratamentul e doar simptomatic. Boala trece cand si cum vrea ea, sau in functie de organismul fiecaruia. Asa ca mamicior care sunteti la primul copil. Ati vazut ce zicea si Andries: bebe2 sa iasa primavara-vara sa mai creasca nitzelush pana da de viroze!
EU imi pazesc puiutul, am mai citit din urma, asa ca vorbesc si eu sa am aflu in treaba.
Roxana, uite la ce rade omul cand e suparat! M-am distrat cand am citit de "Raul cu carne". E de nu se poate! La ce se uiat si ai nostri! Ana mea e totalmente maniaca dupa calculator (asta din decembrie de cand sunt amandoi bolnavi si stam in casa vesnic). Ma asasineaza cu Mica Sirena si Barbie (ii place numai Barbie cu Pegasus). Dar cand apare personajul negativ: vrajitorul/ vrajitoarea, trebuie sa mut, ca nu-i vrea si tremura toata, se agita. LA TV numai Minimax, altceva nu vrea ea. Uneori ne mai uitam la filme si comentam: nenea uratul (orcii din Stapanul inelelor), nenea negrul (in Doctor House). In principiu nimic violent, ca nu suporta! Cat trebuie sa le faci aerolosi la copii? Eu i-am facut Anei 6 zile (desi anul trecut am scapat cu 3 zile), iar lui Razvan 4. Am inteles ca sub 6 luni, se da aproape numai Adrenalina, ca Ventolinul nu merge deloc. Ana avea ventolin. Cat despre alergie, eu sunt exact pe aceleasi pozitii ca tine. Ma asasineaza doctorii cu intrebari despre alergii. Si eu sustin ca e numai un virus la care ai mei sunt mai sensibili (VSR-ul ala nenorocit). DOvada e ca azi i-a iesit imunograma ok. Fara alergie deci.
Andries, tigaile pe culori! M-ai omorat.
Sabina si voi virusati? Sper ca nu rau. Cu somnul asa te inteleg. De miercurea trecuta sunt la pamant si eu. Noaptea nu dorm, ziua nu dorm. Noaptea trecuta a stat Radu cu bebelul si apoi mama mea si cred ca am dormit 3 ore cu 2 ore (suptul intre). SI surpriza e ca "m-am decompensat". M-am trezit cu o nevralgie intercostala violenta, nu mai puteam nici respira (intre timp a mai cedat)+ vertij (asta nu cedeaza. Cum ma mishc cum se invarte totul cu mine. Macar de eram mahmura!).
Ma bag in pat langa bebutz sa-l ascult cum respira el mai bine si sa citesc un ziar! Mi-au ajuns 3 zile de numarat respiratiile. In sfarsit a mai ajuns si sub 40, cum e normal.
Noapte Buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Albinutz, la noi doarc Sofia tuseste raaaau, dar vad ca noaptea asta e deja mai bine. I-am dat ketof si vad ca e mai ok....da Doamne sa nu dea in pneumonie, pt ca asta e sensibilitatea ei.

Sanatate lui razvan! cred ca esti terminata....dormi macar putinetl ca nu se mai poate.

va multumesc pt pupici si incurajari!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata' neata'

Poftiti la o

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Am citit despre aventuri la Budimex plus alte belele, nu pot decat sa va doresc multa sanatate!!

Eu se pare ca pana acum am avut mare noroc cu asta mic, la noi rinofaringita a ramas doar rinofaringita si a trecut si aia, n-a coborat nimic. Dar l-am si aspirat in dusmanie pe bietul copil, cum auzeam ca-i haraie niste muci, hop calare pe el cu batista bebelusului sau cu furtunelul.

Eu nu ma pronunt asupra cortizonului, slava domnului ca nu am ajuns la asta niciodata.

Sper nici sa nu ajung.

Betty uite mie poza asta-mi place mult http://www.flickr.com/photos/15923681@N07/2163290283/in/photostream/

e dulce foc, dar pot sa-l includ si pe el in categoria "tanculetz"? Cred ca avem deja cativa: Andrei al Roxanei, Stefan al Simonei, al tau si of course last but not least Gheo (nu mai spun al cui pen'ca e deja celebru )!!

Mie astazi Vic mi-a marturisit ca "nu e prea curajos" si la intrebarea mea "de ce spui asta?" mi-a raspuns "pentru ca mie imi este frica de crocodil" discutie la ora 6:40 inainte de a pleca la gradi, saracul puisor...

Da-i si explica-i unde se afla crocodilul, peste mari si tari si oricum nu poate ajunge la noi, etc etc



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna dimineata...


Gabi...stiu cum te simti la faza cu alaptatul...asa eram si eu, numai ca pe la 7-8 saptamani...lasa ca 5 luni a fost numai a ta...oricum o sa incepi cu diversificarea(daca nu ai inceput inca) si n-o sa fie asa greu sa treci peste... mamica iubitoare...

o z buna gagicilor si bebicilor..





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

C-am slabut la schimbul 3, Maria nu ai pus absentii.....te-ai apucat sa faci bagajul lui Alex pt Franta......


Noi am adormit abia la 11 aseara, dar am dormit bine, s-a trezit la 4.30 si la 7.30 si acum inca mai doarme.M-am odihnit si eu putin, nuci nu l-am auzit pe tati cand a ajuns pe 1,30 azinoapte.

Ma gandeam acum, lipsesc cam multe fete, parca eram mai multe care intram la odisee...mami25 da un semn.......nu-mi amintesc acum nume....hihi neuronul meu........

Merg sa mai stau un pic langa puiutul meu, vad ca azi doarme mai mult....psssssss sa nu ne auda.....

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna dimineatza si de la noi.
eliza de cateva zile nu mai doarme ziua decat in 4 reprize de 15-20 min!!!!in schimb, doarme noaptea cam 8-9 ore.totusi, mie mi se pare cam putin.
insanatosire grabnica bolnaviorilor si pupici multi mamicilor suparate si obosite!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput