e coli

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

si noi ne-am confruntat cu E coli hemolitic sensibil doar la nolicin..a luat copilul(4 ani jumate) 10 zile si in paralel timp de doua luni i-am dat extract de merisor 30 pic dimineatza si extract de iarba neagra 30 picseara plus Biotics cps 1 pe zi timp de 3 luni(10 zile pe luna).Deocamdata suntem ok

Alycia si cei doi flacaiasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Daca la urocultura i-au iesit peste 100000 germeni (E. coli) nu cred ca trebuie sa astepti sa-ti faca febra ca sa incepi tratamentul cu antibiotic. De multe ori infectiile urinare sunt asimpromatice si tocmai de aceea multi le descopera deja cand au complicatii. Si eu cunosc un copilas care au luat Urovaxom impreuna cu antibioticul si apoi a mai continuat cu Urovaxomul , insa nu-ti pot spune excat cat timp. Ma voi interesa si-ti voi spune ! Ideea e ca i-amers foarte bine cu tratamentul asta!
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

nu stiu daca urovaxom se da la copii de 3 luni.i-am mai facut o urocultura si culmea,nu a mai iesit oxalat de calciu,a iesit un acid care arata vitamina c si in loc de 100.000 a iesit 70.000.si antibiotice care la prima urocultura au iesit rezistente,la a doua au iesit sensibile.eram hotarata sa-i dau antibiotic dar am renuntat.merg pe tratament homeopat si am sa mai fac peste o saptamana o urocultura.la tratamentul homeopat mi-a dat un vaccin din extract de mladite de merisor timp de o luna si colibacillinum 7 zile /luna timp de 6 luni.sper sa mearga.este prea mica sa o tot indop cu antibiotic.am incercat o data nu a mers,infectia a crescut si din cate am citit la majoritatea a reaparut dupa tratamentul cu antibiotic,tratament cu antibiotic pe lunga durata medicul cu care am discutat a spus : nu.
merg pe homeopatie,ii fac urocultura peste o saptamana si in functie de ce iesa hotarasc atunci.

oricum,multumesc pentru raspunsuri.

Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Stiu sigur ca Uro-Vaxom nu se da la varste asa mici. Teoretic, de la 4 ani. Sa ne zici si noua cum e "vaccinul" din extract de mladite de merisor, ca din cate stiam un vaccin e cu totul altceva decat niste extracte de plante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

mi-a spus medicul ca este ca un vaccin si pe cutie scrie:VACCINIUM VITIS MG+D1. vom vedea

Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

extractul de merisor si de iarba neagra se pot da ca tratament de intretinere dupa sterilizarea infectiei..sau si in timpul tratamentului cu antibiotic...si se dau pe termen lung ca sa aibe efect(macar 2 luni)plus tratarea constipatiei e f important ca copilul sa aibe scaun zilnic...se da si BIOTICS trei luni cate 10 zile pe luna...noi asa am procedat si...am scapat


Alycia si cei doi flacaiasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

medicul homeopat mi-a dat extract de merisor -o luna-30 pic/zi si colibacillinum -7 zile /luna timp de 6 luni.
poate depinde si de varsta.ania are 3 luni jumate.

Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

M-am interesat in legatura cu Uro-Vaxom. Fetita respectiva avea atunci 4 ani si se pare ca asa scrie si in prospect. Intradevar, din pacate, voi nu puteti sa-l folositi!
Despre extractul de merisor, nu stiu ce sa zic. Stau si ma gandesc cum poate planta asta sa lupte cu bacteria? Ca daca nici antibioticul nu a reusit... In fine, va doresc sa rezolvati repede situatia.
Multa sanatate!

Mergi la inceput