Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by piccaflor
am inceput diversificarea de circa o saptamina...deocamdata cu mere si pere rase...a,si in lapticul de seara si dimineata pun si 2 biscuiti de la Plasmon,care se dau din luna a 4-a...sint fara glutine si ou...pina acum totul bine...de fapt ieri si azi a avut mai multe scaune decit de obicei,dar cred ca nu-i o problema daca nu sint moi...


In lapte ti-a recomandat tie sa pui biscuitele? Ca noua ne-a zis sa amestecam cu fructele..
Multa sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Rita, primeste te rog o din partea mea si un gand bun. Acum am citit postarea ta si m-am bucurat tare mult ca ai avut puterea sa ne scrii.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Vazut pozici de Yannisucu' frumuselu'!Am si eu o intrebare pt. mami a lui:,,mami,nu speli hainutele noi ale copilului?''
Am vazut ca ieri si azi i-ai cumparat o gramada de hainute,in care deja l-ai imbracat....Cred ca e mult mai indicat sa le speli,chiar daca sunt noi,nu poti sti in ce mod au fost ambalate si cine le-a manipulat,chiar daca-s plovarashe si le dai peste alte hainutze de corp.....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

In seara asta am fost si eu o mama denaturata:sub okii mei,intr-o fractiune de secunda si-a dat cu o jucarie in frunte si si-a facut mare cucui,care in prima faza era si rosu
Nu era o jucarie contondenta,era un fel de inel gingival care mai avea un cerc din acelasi material cauciucat atasat,cu cercul ala s-a dilit in frunte.A plans putin si i-a trecut!
In seara asta a adormit singurel,l-am pus in patutz si-am fugit in sufra sa ma conversez cu tati,cand m-am dus sa verific dupa 5',puiul dormea dus;adevarul e ca azi s-a trezit la 12,si n-a mai dormit neam pina seara,desi am stat 2 ore pe-afara,se holba din landou la mine si radea...

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

Vazut pozici de Yannisucu' frumuselu'!Am si eu o intrebare pt. mami a lui:,,mami,nu speli hainutele noi ale copilului?''
Am vazut ca ieri si azi i-ai cumparat o gramada de hainute,in care deja l-ai imbracat....Cred ca e mult mai indicat sa le speli,chiar daca sunt noi,nu poti sti in ce mod au fost ambalate si cine le-a manipulat,chiar daca-s plovarashe si le dai peste alte hainutze de corp.....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

cuscra esti curajoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

Vazut pozici de Yannisucu' frumuselu'!Am si eu o intrebare pt. mami a lui:,,mami,nu speli hainutele noi ale copilului?''
Am vazut ca ieri si azi i-ai cumparat o gramada de hainute,in care deja l-ai imbracat....Cred ca e mult mai indicat sa le speli,chiar daca sunt noi,nu poti sti in ce mod au fost ambalate si cine le-a manipulat,chiar daca-s plovarashe si le dai peste alte hainutze de corp.....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

cuscra esti curajoasa

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi




Esti de belea,am ras cu lacrimi,cuscra!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

adica cum mama denaturata cucoana? nu ai citit pe aici ca o sa se intample la mai toate mamicile ?cat am fi noi de atente tot ne fenteaza ei ,si apoi ai vazut baba frumoasa si copil cuminte?
micul bebe faultat
P.S. a zis fimea ca-l place si cu un cucui ,important e ca doarme singur in patut ca si ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Nu mi-e frica,
nu mi-e frica ,
de Bau-Bau!




Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mai duamna.. ce machiaj facusi la nume.. ca mi se incetoseaza vederea...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Buna seara,

Am fost si noi azi la dr. Am facut vaccinul, Tudor nu a plans decat vreo 2-3 secunde, in rest a ras si a vorbit. La sfarsit l-a apucat batzul: avea gaze, ii era foame, ii era somn. A adormit in taxi pana la urma, dar a plans putin inainte.

La 4 luni si o zi avem 7,480 grame si 67 cm. Totul ok. A spus dr. ca la boli nu are ce sa scrie (completa o fisa) si eu i-am spus: scrieti doamna: E frumos! Doctorita a spus sa nu incepem diversificarea. Mai stam macar o luna.

Nu mai stiu cine zicea de crema pt fundulet de la Hipp. Am vazut-o io, am vazut-o io. La Sensiblu.

Mai tb sa citesc din urma, dar inainte de asta va invit sa mai vedeti cateva poze de azi. Am intrat in a 5-a lunita....

http://picasaweb.google.com/urmychance/ACinceaLuna

Mergi la inceput