Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Bebeka, mie mi-a spsu pediatra sa-i dau lui Andrei , vit C natural picaturi cate 3 pic/zi timp de 7 zile

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Mada, noi pentru rosu in gat am luat antibiotic- Ospamox si Eferalgan pediatric, dat de pediatra. De la mine i-am dat vit C picaturi

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:


mamici dragi, eu sunt cam tristuta la inimioara...de cateva zile bibicul meu este bolnavior - bronsita. nu stiu daca va aduceti aminte. este pe tratament , pe gentamicina injecatbila cu amoxicilina, ia salbutanol si ambroxol de tuse si vibrocil picaturi pentru SN.ieri si alaltaieri a mancat cca. 720 ml/zi. dar azi doar 310 ml/zi. imi vine sa ma jelesc toata. el care la o masa golea imediat 180-200 ml. voi ce stiti? este oare posibil caantibioticele sau siropurile de tuse scad pofta de mancare???

annisia sa stapaneasca micul Y sanatos hainutele. haioase rau. si ce boieros sta el in patul cel mare.

le-am luat si eu puiutilor hainute frumoase foc de la fox ( 70 5 reducere ) si de la kaleidoskop ( 60 % reducere ).

si eu sunt fan coccodrilo ( matetial bun si culori rezistente ). in special a pijamalelor cu totul. au pana la 36 luni si body si pijama. nu prea mai gasesti la varsta aia.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_tamas spune:

Multumim ca ne-ati trecut si pe noi in listutza.nu am vazut tin timp dar alexandra s-a nascut dupa 40 sapt.
Rodica, numai noi suntem din zona? satmarul si maramuresul nu se inghesuie pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Myral , noi am trimit alocatia bebelului, corect data si acum asteptam luna viitoare indemnizatia

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

http://community.webshots.com/user/vale_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Bumbitza, mamica trista... Sa se faca repede bine puiul. Si mie imi plac Cocodrillo. Dar le iau de la mama lor, din Polonia. Avem niste prieteni buni la Cracovia. Tocmai mi-a venit o sacosica acum doua seri.

Annisia, io ti-am mai zis ca nu injur, asa ca din partea mea n-o sa ti se strice carnea in frigider. Cred ca e mai simplu sa nu te mai intreb nimic.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Myral draga, iar te doare capul??Offf, ce nasol! Cu vitaminele, nici Sarei nu i-a dat nimik.mi-a zis doar ca de la 5 luni sa-I dau Fier. Bineinteles si Vigantolul. Deci ziceti ca nu-I voie de pe lingurita? Eu nu prea nimeresc in gurita ca Sara e tare “miscareata”

Andries, multa sanatate!

Pe mine atata ma amuzi, carpatino! Ai niste comentarii…bestiale!

Nana, cu siguranta asa va fi! Si vei spune curand A FOST! Sinteti niste parinti minunati si asta e tot ce conteaza! Andrei, minunea voastra va fi bine si SANATOS!
Anca, bine ai venit printre noi!
Tomasa, tu unde esti mami?
Bumbita, sanatate multa puiului eu cred ac e normal sa-I scada apetitul cat e bolnavior.


Somn usor, gagici!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

BUMBITA sanatate multa puiului bolnavior
MYRAL EU AM DEPUS DOSARUL DE ALOCATIE PE 15 sept si in dec au venit bani pe 2 luni (oct-nov),iar zilele trecute a venit pe dec ,cred ca nu ar strica sa mergi sa intrebi ,poate a lipsit ceva de la dosar ca daca ii astepti pe ei sa te sune ..sar putea sa ii ei pe toti odata cand face fata ta 2 ani
sper ca ti-a trecut durerea de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Valentina,cred ca o sa-i dau si eu vit C.

Bumbita imi pare rau de puiutul tau.Sper sa se faca bine cat mai repede.

Eu plec in patut.Fata doarme de la 9 caci a facut un kk pe la 8,30 asa ca am facut baita si toate cele.

Noapte buna,tuturor!

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bumbita, multa sanatate puiului. Probabil ca atatea medicamente si siropele i-au taiat pofta de mancare, este posbil, eu am patit-o la Alex. I-au dat tare multa mititelul, probabil era nevoie dar ...Ma mir ca suporta Ambroxol, Alex vomita la greu de la el,

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput