Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

Ralu, merci de cafeluta
...asa cum zice si Aly...hai sa fim optimisti si sa credem ca nimic nu e intamplator...poate mai tarziu o sa vezi o parte buna la toata povestea asta
dar daca o sa preiei si alte responsabilitati, ar fi normal sa vezi ceva mai mult si la salar!

uite eu azi trebuia sa fiu la Luxembourg....da nu s-a putut...am anulat rezervarea facuta la hotel si sunt la servici...muncind cu drag
acu asta e...ceva o fi bun si in asta

Aly...eu deja eram in De si de fiecare data cand mergeam acasa il bateam la cap pe Marius sa imi duca rochita la curatat...pana cand a bagat-o la masina, ca urma sa merg acasa si el uitase din nou ....si acu e foarte curata dar ii lipsesc ceva pietre Swarowski

daca nu are pietricele ...si o pui la o spalare usoara nu cred ca are ce sa pateasca

Gio e deja la Viena...ce misto...shopping
Kireliuz, Kitzy


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 14 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana imi pare rau ca n-ati mai putut pleca. Dar tot e bine ca sunteti impreuna.
Cat despre rochitza, si a mea e cu pietricele si a pierdut cateva in timpul spalarii. Norocul ca ale mele nu erau asa pretioase si le-am inlocuit usor. Ideal era sa fie rochitza prima data bagat intr-un sacutz textil alb, asa nu se pierdea nimic (asa am vazut ca fac la curatatorie). Asta din cate am vazut are ceva perlutze, dar cusute. Am si program din ala pentru rufe delicate (am spalat haine de matase si perdelele de organza cu el). O sa ma uit si pe eticheta la rochitza sa vedem ce spune de curatare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

'neata fetele. O cafea? Io m'am trezit dardaind si ma doooor toate cele...
Mi'ati amintit ca si eu trebuie sa imi cumpar o rochie si nu le am deloc cu astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, fetelor!
Pai... de responsabilitati mai multe... slava Domnului, tot inainte voi primiPot sa bag si mana in foc ca asa va fi...
Ca fata a gasit in alta parte, nu-i problema. Nu stiu daca mai bine sau nu, nu stiu nimic, ca nu a spus ieri nimic.
M-a deranjat ca in calitate de cele mai bune prietene, eu am aflat exact ultima. Si inca in ce fel"Auzi, sa stii ca eu mi-am dat demisia sa plec in alta parte si mai stau aici 15 zile." Punct. Asta a fost tot.
Cel mai tare ma doare lipsa de bun-simt. Cu prietenii nu te comporti asa, in niciun caz. Ma rog, poate exagerez si eu. Dar atata vreme cat eu nu as fi in stare si nu m-am comportat asa niciodata (cu cei apropiati, ma refer...), de ce ea a procedat asa?
Si numai cu o zi inainte ce spunea ca stam degeaba, ca oare ne mareste salariile anul asta, ca ce idioti, ca etc etc etc etc...
Faza e ca putea sa-mi dea un tel cu jumate de ora inainte si sa-mi zica:"bey, vezi ca eu imi dau demisia azi sa plec." Macar sa nu fi avut un soc. (am zis nu soc pt ca pleaca - desi ma doare si asta destul, ci mai ales pt modul in care s-a comportat). 4 ani le-a tot blamat pe fetele care au plecat tot asa pe ascuns si zicea ca nu se face asa, ca nu-i frumos fata de noi si pana la urma, inclusiv ea a facut-o...

De marire de salariu in niciun caz nu poate fi vorba. Daca solicit asa ceva, imi zice ca nu se poate, nu sunt bani Si ca daca nu-mi convine, pot pleca unde doresc. Or, momentan, nu am unde sa plec.

Deci va veni o fata noua, probabil. Va trebui sa stau dupa ea sa o invat ce sa faca. Seara vom sta mai mult la munca decat pana acum. Ziua vom avea de lucru la foc automat si cu greu vom face fatza... Duminicile... cine stie cat vom sta pe-acolo... Sa va mai zic?
Si aseara, in drum spre casa, m-am intalnit cu sotul ei (cu care timp de 4 ani am iesit in oras, ne-am vizitat, am vorbit...). A trecut pe langa mine si s-a facut ca nu ma vede. Deci mers... pe acelasi trotuar... Asa, deodata. Si cu o seara in urma, nu avea nimic, ca tot asa ne intalnisem.
Bun, pleaca nevasta-sa, pleaca, asta e... Dar de ce asta inseamna ca trebuie sa se comporte asa? (nici ea n-a mai vorbit ieri absolut nimic cu noi, a stat numai pe mess cu el)

Uffff, m-am mai descarcat un pic, ca aveam mii de draci...


A... si nu stiu de ce, dar am impresia ca o alta fata e gravida


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ancuta, dar tie de la ce iti este asa rau?

Oana, pai diseara nu puteti pleca, dupa munca?

Chiar ca ce fain e de Gio... As vrea sa fiu si eu undeva acum... oriunde, dar nu aici...

Ce repede mi s-a confirmat starea mea nasoala de saptamana asta, cand ziceam ca n-am chef de nimic. Asa patesc de fiecare data. Presimt.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Hei, Ralu, treci peste asta... se pare ca ai fost doar o prietena de conjuctura... nu are rost sa te consumi. Uite aici
De ce imi este mie rau... pai eu am Lupus eritematos sistemic, daca ati auzit... si am inceput sa elimin din pastilele cu cortizon si sa le inlocuiesc cu altceva, si medicul a spus ca este posibil sa ma simt putin rau, dar sa stau linistita. Eiii, as sta linistita daca nu m'ar durea nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Ancuta, dar tie de la ce iti este asa rau?

Oana, pai diseara nu puteti pleca, dupa munca?

....
Asa patesc de fiecare data. Presimt.


Foto Ralu





pai eu termin cel mai devreme, ca azi e vineri...la 5,30
pana la Luxembourg facem cam 2,5 ore....si nu are rost sa plecam pe la 6 si sa fim acolo le 8,30 cand deja e intuneric

dar mai am o speranta pe maine dimineata

asa sunt si eu ...presimt...ieri m-am trezit de dimineata cu sentimentul ca nu vreau sa plec...ca poate nu e fain...fara nici un chef
eu, care sunt cu valiza in mana si as pleca in orice moment
...la cate ore am aflat ca trebuie sa fiu neaparat azi la servici
am presimtit...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 14 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

Hei, Ralu, treci peste asta... se pare ca ai fost doar o prietena de conjuctura... nu are rost sa te consumi. Uite aici
De ce imi este mie rau... pai eu am Lupus eritematos sistemic, daca ati auzit... si am inceput sa elimin din pastilele cu cortizon si sa le inlocuiesc cu altceva, si medicul a spus ca este posibil sa ma simt putin rau, dar sa stau linistita. Eiii, as sta linistita daca nu m'ar durea nimic.



sa inteleg ca treci acum la un tratament naturist?
cam cat o sa dureze perioada asta in care ai dureri?

cu e vremea pe la voi...ca aici e intunecat si ploua zilnic


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 14 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

ooana, nu, inlocuiesc prednisonul cu ceva mult mai slab, dar da, fac si un tratament naturist pe langa asta. Nu stiu cat ma tin durerile eu sper sa nu ma tina mult.
Vremea aici e...schimbatoare. Azi ploua si e intunecat, maine presimt ca e soare, ca asa este de o luna incoace... o zi ploua, o zi soare... etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, si la noi e asa innourat si cetos... Si asa se anunta week/end-ul asta...
Noroc ca maine nu mai plec nicaieri. Stau acasa si am treaba la greu... Plus ca nu stiu ce sa fac de mancare.

Ancuta, da, asa se pare si tocmai de aia cred ca ma doare asa tareSi tot nu ma invat minte cu "prieteniile" de genul asta, desi-s tare patita... Da' poate va veni si ziua cand imi voi baga si eu mintile in cap. Nu stiu cand, dar sper sa vina odata si odata...
Credeam ca asta-vara m-am vindecat, tot dupa niste faze oarecum asemanatoare, dar uite ca iar m-a lovit...

Pai daca medicul ti-a zis ca e posibil sa patesti asa, mai stai un pic si vezi ce se mai intampla, cum te mai simti si daca ti-e tot rau, in continuare, du-te iar la el.

Oana, inseamna ca si tu aveai starea asta nasoala tot cu motiv... Stii ca amandoua eram pe picior de melancolie si neliniste pe la inceput de saptamana... Explicabil...
Si Marius ce face azi, cat timp tu este la munca?


Foto Ralu

Mergi la inceput