Strumfi de iulie-august 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Foarte adevarat ca nu se compara copiii, cu atat mai putin baieteii cu fetitele, dar cred ca Dani a mea castiga detasat la categoria "musca": 6,200 kg la 5 luni. Nu ca ar fi de lauda... dar ma consolez cu gandul ca ea s-a si nascut micuta, cu 2,600 kg. Macar de as avea si eu silueta ca a ei.

Multumiri pentru linkul cu exercitiile pt muschii abdominali si lui danis pentru documentul despre diversificare!

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Monica ,eu si sotul lucram in ture ,pentru inceput vom fi pe ture inverse cand nu sunt eu acasa va avea el grija de Alex si invers .Dar asta va tine vreo 3 sap. iar apoi cand nu suntem noi acasa Alex va sta cu soacra, care e la pensie si sta la 2 blocuri de mine .
Am putea trece peste acest chin cu turele ,cel putin eu ,dar ea nu vrea sa stea cu el asa mult timp ,zice ca nu are timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Am uitat sa multumesc si pentru ca am fost trecuta in listuta, tot trebuie sa slabesc, macar de rusine, cum bine mai zicea cineva.

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Vivela stiam treaba cu 20 de minute de cardio dar deocamdata nu am rezistat mai mult. Plus ca de la atata stat degeaba stepperul meu scartaie ca in filmele horror asa ca s-a trezit Deni de la zgomot. Evident fata isi cerea portia de papica asa ca gata cu stepperul.
Sper maine sa rezist mai mult si sa depasesc cele 20 de minute.

Si eu va admir pe cele ce v-ati intors la munca. Eu una sa vreau si nu am unde, pentru ca dupa CIC trebuie sa imi gasesc alt servici. Asa ca acum ma distrez cu Deni acasa si poate pe la vara incep sa prospectez piata muncii.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Brazuca ,dar la vechiul loc de munca de ce nu te poti intoarce ?Ei sunt obligati prin lege sa te primeasca inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Sunt angajata pe perioada determinata pana in septembrie 2008, si chiar daca nu era asa, am avut multe probleme cu seful in perioada sarcinii si nu mai vreau sa ma mai intorc acolo.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

eu deocamdata nu vreau sa ma gandesc la slabit pt ca inca mai alaptez si dupa o repriza de alaptat as manca si pietre.dupa aceea mai vb

in rest ma simt bine in pielea mea de cand mi-am luat haine noi si frumoase si nu ma mai simt asa grasa

oricum vreau sa incep cu niste sedinte de masaj anticelulita pt ca randul trecut au facut minuni, am dat 10 kg intr-o luna

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Gata, m-am "pensionat". O draguta consultanta, s-a oferit sa vina acasa. Am mai vazut si eu fetze noi, ca de cand cu bebe, m-am izolat de tot .

Acum ne pregatim de baita, papica si dragalit, apoi nani.

Dupa care ma apuc si eu sa fac norma promisa de bicicleta si de abdomene. Parca mi-e mai usor asa, stiind ca o facem in grup .




_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

quote:
Originally posted by olguttza
cateodata, parca as manca dulciuri ca pentru ultima oara.



Ha ha, te inteleg, ce frumos le zici tu!

Oana, multumesc mult, ma bucur ca-ti place, sanatate multa tie si lui Iosua.
Mada, merci beaucoup, am zis eu ca seamana cu el, dar eu nu ma supar. La culoarea parului seamana cu mine, se face roscat.
Vivela, Corina, multam', si mie imi place poza aceea, e chiar avatar la mess.
Aylin, mie mi se pare ca nu prea are par Saby, acela lung din crestet e de cand s-a nascut, in rest e putintel si foarte moale. Multumim de capitol nou.

Vazut poze cu Davidush, mama ce ochisori are !!!

Eu am facut sport azi catarandu-ma cu masina pe nameti, daca va vine sa credeti ca mai exista strazi in Bucuresti care n-au vazut plugul sau lopata pana acum.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am mai pus si eu pozici cu Deni din luna a 5a. Le-am pus in contul de pe Picasa ca mi se pare mai bun.

Fug sa fac eu baitza si dupa ii fac si gogoshicii ca ea cand adoarme sta vreo 2 ore cu tzitzi in gura.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Deni la 5 luni

Mergi la inceput