MONTIGNAC: ce am mancat azi (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Latrisha, nu eram eu cu glutenul. Intreaba la Plafar, poate gasesti.
Eu pur si simplu las aluatul sa creasca in castron, si il mai las si in tava. Iese f. buna painea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

ce fain ca au venit asa de multe fete noi...asa-i ca o sa ne ambitionam mai tare???

andanii, multa multa sanatate. sa gasesti doctorul care sa te puna iar pe picioare! pupici

sanse, tare mi-era dor de umorul tau!

mic dejun: doua felii de paine integrala cu branza de vaci si gem, un capucino

pranz: fasole scazuta cu carnat si salata de cruditati

cina: doua felii de paine cu branza de vaci si sare; am pecit cu niste seminte

pe maine!


mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Andanii, cum te simti? Da un semn de viata. Eu pentru circulatia cerebrala iau tanakan. Sper sa nu ai nevoie.


Pupici fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

off topic ... pentru sanse, latrishia, miniuta, acusor (cred ca voi v-ati ingrijorat pentru mine ?)
multumesc de intrebari fetelor si de preocupare ... ce sa va spun ... nu ma simt grozav, nu stiu din ce cauza am asa o presiune in cap, ameteala cu dureri de cap si surditate , am fost la cardiolog si urmeaza sa merg zilele astea la neurolog si orl.
cardiologul mi-a spus ca nu e de la inima si nici tensiune,ca sunt sanatoasa si mi-a spus ca pot continua tratamentul cu betaserc (este medicament pentru vertij, surditate, circulatie cerbrala) si ginko biloba pe care le iau de 2 ani.
o sa vad ce imi spune si neurologul .... mari sperante ca imi va spune mai multe nu prea am.
apoi o sa merg la orl sa vad cat mai am din auz, tot pierd din el pe zi ce trece ... ma trec fiori pe sira spinarii cand ma gandesc ca pot sa ajug cu aparat auditiv.

plus ca am fffff mult de lucru si la servici si acasa

si cam asta fac eu

meniul de ieri
finn crisp si lapte
mar
ciorba cu legume si inimioare de pui
bucatica de cotlet la cuptor , un carnat si iaurt
mar

bun venit andreea, te primim cu mult drag intre noi


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Neata!
Andanii si tatal meu are cam ce ai tu,sindrom vertij cica,la fel are ameteli,presiune,de 2 ani deja,din pacate,si nu vreau sa te descurajez,nu cred ca scapi de asta!Doar sa tii sub control cu ginkobiloba si betaserc!Multa sanatate!
Bun venit Andreea,Cafera,da ai nimerit bine
Eu tot pe drumuri sunt de fro 2 zile,am tinut cat de cat,dar nu chiar corect!
Ieri de ex,am mancat dim.niste muschi,la pranz o cutie de fagaras si aseara mi-am facut lasagne cu ciuperci in loc de carne,nemonti...
Azi am mancat o banana,am la mine muschi,sunca de praga,ridichii si catravete!Diseara vreau sa-mi fac niste chiftelute su salata verde ceva!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Neata fetelor

Acusor nu stiu cum iti creste tie, ca mie imi ies caramizi...oare pun prea multa faina?..eu pun pana nu mi se mai lipeste de maini coca, mai e vreun secret si eu nu l stiu?

Dani ne ingrijorezi, dar eu sper sa nu fie totusi nimic grav.Poate ai nevoie de mai multa odihna decat sa te indopi cu pastile fel de fel.Pupici la fata sa se faca bine.

Pupi

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Latrisha, eu pun cam 25 de g la jumate de kg de faina. Intra-devar, pui prea multa faina. Eu o las mai moale. Se lipeste de maini. Tre' sa fie de consistenta aluatului de cozonac, daca nu si mai moale.

Andanii, dar niste analize ti-ai facut? Simptomele tale le-am avut si eu cand am avut tensiune mare. Dar vad ca zici ca nu e tensiune. Am fost si la neurolog si mi-a pus electrozi d-aia pe cap, si eram ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

acusor tensiunea mi-e buna , ieri am fost la cardiolog .... dr mi-a spus ca e din cauza surmenajului si oboselii , sa incerc sa dorm mai mult si sa ma odihnesc cat pot si sigur o sa observ imbunatatiri , alte medicamente decat cele pe care le iau deja de 2 ani pentru circulatie nu are ce sa imi dea nimeni , o sa merg luni si la neurolog sa ma asigur ca imi spune acelasi lucru

multumesc tuturor de preocupare si de incurajari, sugestii, imi prind tare bine, sunt cam daramata , va pup pe toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea72 spune:

Va multumesc din suflet .Va rog sa-mi spuneti la cat timp trebuie sa"raportam"greutatea?

andreea72----1.64 14/01/2008 73.00 27,14 60.00 22,31 71.00 26,40 15,38% 02.00

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Andanii sanatate multa si ai grija de tine. gandeste pozitiv..in final pentru orice, in afara de un lucru, exista o cale de vindecare.
Latrishia acum m-am uitat la tabel si m-am vazut cu H de 1.63...eu am 1.69 nu sunt ei multi dar 6 cm conteaza pentru orice lucru, nu? ma gandesc la prostii...scuze, dar sunt in pauza de muuuuuulta vreme
Meniul meu un dezmat total, prajituri, prajeli si tot ce poate ura Monti...dar mai am o luna si revin pe baricade fetelor..

va pupic pe toate fara exceptie

am 36 saptamani

Mergi la inceput