Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai, nu stiu ce e cu Andrei, posibil sa il doara burtica de la Nan 1 asta. Ca e agitat si se foieste si desi azi a macant super bine, adica vreo 6 mese de 170-180 ml, ma enerveaza ca il apuca un fel de enervare cat mananca si se incordeaza si tipa cu tetina in gura. L-o durea ceva?

De bagaje ce sa zic...mai vedem la fata locului, ne orientam in functie de ce incape. Dar caruciorul e mare. M-a sunat si Sabina ca ei tot pleaca si m-a mai instructat, acum vom vedea.

Tomasa, ce mi-ar placea chestia cu hainele noi. Dar...practica ne omoara. Ce chestie cu Tudor, asa a stat si Alex in fund, numai din pozitia 4 labe, altfel nu facea abdomene, nu o interesa sa stea la bara carutului, si nu isi tinea echilibrul daca o asezam eu.

Diwana, marsupiul parca l-as lua, oricum ala e mic. Mai usor era sa zici ca nu ti-a trebuit carucior. Pampers si servetele sigur pot lua si de acolo, borcanele nu stiu. Ideea e ca nu am chef sa caut prin Brasov pe unde nu stiu borcanele si altele, ca in Poiana sigur nu gasesc.
Dar sigur nu voi folosi ce am luat.

Maria, cum adica eu nu sunt suparacioasa? Eeeee. Ia vezi ca ma supar. Mergem oricum cu 2 masini ca vin si ai mei, numai ca ei se intorc mai devreme cu cateva zile.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Maria asa si a mea ma intreaba daca ea a avut carusel, proiector scaunel si multe altele. Si noi eram tineri, multe nu se gaseau, totusi am descoperit pamperii pe la 3 luni si i-am folosit cu toata impotrivirea soacra mii (ca o sa fie fata cracanata , binenteles ca nu e)Multumesc de lamuriri, pe masura ce se apropie diversificarea mi se face o varza totala in cap, cred ca e important ca fiecare sa ne ghidam dupa propriul copil, cand e pregatit , ce alimente accepta, pana la urma toti o sa manance, nu?Noapte buna si somnic usor ,fetelor!Incerc si eu sa culc micuta, ne dispera pana la 12 noaptea in fiecare seara.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sim, ce ai patit tu cu doamnele bagacioase, am patit eu cand am fost la Baby Expo. Dupa ce am iesit am zis sa-i fac o vizita lui Betty si n-am mai imbracat gros copilul in masina. Cand am ajuns in parcare, de la masina pana la bloc l-am luat pe Vladi intr-o paturica. Pe langa noi trece o doamna care se trezeste vorbind: Ia uite, s-a invinetit copilul!!
Betty, ti s-a parut vanat copilu' cand am ajuns?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tomasa, uraaa, se gasesc si aici in Carrefour? Ia sa dau o raita la Cellini. Cum e sistemul de inchidere, ca eu am o fixatie cu asta?

Sabina, asa fac, cum am stabilit. Chiar asa, astept si eu cu nerabdare pozele.

Dany26, i-am dat Nan HA de la inceput, la 2 luni si ceva l-am trecut pe Nan1, apoi facut dermatita atopica si iar am revenit la HA. Pentru ca acum nu ii mai place HA si nu mananca, nu mai ia la fel in greutate, si oricum dermatita nu e de la lapte, am decis sa reincepem cu Nan1.

Myral, eu i-am dat Alexandrei papa in scoica, nu prea ii placea in scaunul de masa, se lovea intentionat cu capul de masa. Cand i-am scos masa, se lovea de spatar. Eu cred ca asa voi face, cum a zis pediatra ta. Cereale nu prea e cazul la grasul meu. Supa de saptamana viitoare cand terminam schimbarea laptelui si apoi legume pasate.

Sim, masa aia de zeama nu inlocuieste un supt, e o chestie de testare si obisnuire. Mie imi zisese sa ii dau doar 30 ml supa si apoi lapte, iar masa de lapte am scos-o cand era Alex la piure si ala nu doar 2-3 lingurite.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maria, gasesti si biscuiti fara gluten in farmacii. Si mai sunt niste cereale de la Milupa, cu tot cu lapte in ele insa. Se numesc chiar asa "Biscuiti". Pentru ca a mea nu voia branza de casa ii puneam combinatia asta.

Ma duc sa culc fata si revin.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by aniast72

Sim, ce ai patit tu cu doamnele bagacioase, am patit eu cand am fost la Baby Expo. Dupa ce am iesit am zis sa-i fac o vizita lui Betty si n-am mai imbracat gros copilul in masina. Cand am ajuns in parcare, de la masina pana la bloc l-am luat pe Vladi intr-o paturica. Pe langa noi trece o doamna care se trezeste vorbind: Ia uite, s-a invinetit copilul!!
Betty, ti s-a parut vanat copilu' cand am ajuns?

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)



scumpo, era f vesel si nu parea infrigurat deloc...poate doar de foame ca imi amintesc ca ii era foame

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

bai pe mine nu ma ia somnul,e prea devreme pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maria, nu iti pune problema asa, ii iubesti la fel si cuceririle tehnicii nu sunt vina ta. Oricum esti o mamica minunata.

Sim, cine stie, poate vom fi colege de odisee.

Of, va las ca fata vrea nani cica si taica-sau e frant si mi s-a zis sa inchid eu lumini si sa ma duc la culcare. Deeeeci...noapte buna!

PS Canci analize de la Medsna, trebuia sa bifez optiunea trimietere pe fax de la inceput. Le iau maine.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

diwana,rox,myral,sim sunteti niste dragute ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

roxanaam intrebat de biscuiti la farmacie si nu aveau pe moment ,dar vor aduce ,de cereale chiar nu stiam ,cred ca sunt si mai bune la inceput ,merg amestecate cu fructe ,voi incerca .Multumesc de pont .
Cat despre faza cu supararea ...trebui sa te superi sa te cred ...nu mai convingi pe nimeni acum ca esti suparacioasa
te asteptam cu rezultate bune la analizele de maine de la medsana caci altfel ne suparam
NOAPTE BUNA !

Mergi la inceput