stupid question(sau poate ca nu)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Citind acest subiect mi-am adus aminte de mama mea, care atunci cand eram eu acasa micuta , impreuna cu surorile mele, 3 la numar... mama intotdeauna cand gusta din mancare, oala cu ciorba sau tocanita sau orice altceva , ne chema pe noi sa gustam ...oricum gusta si ea sa vada ce si cum mai trebuie sa adaoge pe acolo prin oala, dar mi-am adus aminte cu placere de vremea copilariei... a fost super, mi-e dor de mancarurile mamei , ale bunicii...mi-e dor sa o vad pe mama strigandu-ne la masa ca pune masa , iar atunci cand punea mancarea in farfurii, ea era deja satula ca manca cu polonicul cate un pic si la masa la ea in farfurie nu-si mai punea mult sau chiar deloc si taica-miu radea de ea, ca e deja satula , ca a tot mancat cu polonicul din oala... cateodata ii mai spunea sa nu mai manance asa , sa stea cu noi toti la masa sa manance, dar si pentru ca se spune ca noi fete fiind , daca mama manca cu polonicul avea sa ne ploua la nunta..ehh.. povesti... la 2 din surori a fost o caldura nebuna de 40 grade si la una avand nunta in martie a fost o zi super de primavara ......
Poate o sa ploua la a mea...ca nu-s inca maritata, si in plus sunt si mezina


Sper ca nu am fost off topic, dar tare mi-a facut placere sa-mi amintesc de vremea cand eram copil

Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Eu nu prea gust din mancare pentru ca fac mancare foarte des, aproape in fiecare zi si de multe ori nici din mancarea respectiva nu mananc. Asa cu varful lingurii gust din mancare sa vad daca-i mai trebuie sare si altceva dar nu-mi pun asa in ceva sa mananc cate un pic de fiecare data cand incerc gustul.
Ortansa, poate incerci sa-ti pui in farfurioara cantitatea de "gustat" injumatatita si apoi sa tot o reduci.Ar fii idee ca in asa mod sa elimi in timp acest obicei.Daca vrei- pentru ca este posibil sa-l faci din placere.
Oricum la ce retete ti-am citit de la aici de pe forum sunt sigura ca iti iese mancare super buna - asa gustata de mai multe ori !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Priscilla spune:

Si eu fac mancare la 2 zile,si niciodata nu gust din ea.Pun ce stiu eu ca trebuie pus,si cat cred eu ca trebuie si...........gata.

Mi-amintesc si eu de mama,cand facea mancare, gusta pana se satura din oala,iar la masa,..........

mamica de strumfita mica

Sa ne rugam pentru insanatosirea lor
Diana;Stefanel;Mirela;Dan;Teo;


www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

ce dragute sunteti cu amintirile voastre.si mama ma punea sa gust mereu din mancare ,zicea ca ea nu-i simte gustul:-),dar pe-atunci fugeam,nu-mi placea deloc sa gust(mai ales ca auzisem o vorba ca, cica asa cum gusti din mancare ,asa gusta si baietii din tine hahahah).ei,acum e invers,ca-mi place sa gust prea mult si m-am si convins ca vorba aia e o minciuna:-D

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Ortansa
...dar pe-atunci fugeam,nu-mi placea deloc sa gust(mai ales ca auzisem o vorba ca, cica asa cum gusti din mancare ,asa gusta si baietii din tine hahahah).

I've gt you under my skin



Eu stiam ca-i un pic invers: cum gusti din mincare asa gusti din baieti.

Si mai stiam ca poti sa-i studiezi/cunosti si pe baieti dupa cum gusta/maninca (si oho...cica e o intreaga teorie si cu asta...) caci felul de-a minca al omului spune multe despre el, in general

Bunica-mea imi zicea: "uiti-ti ....vezi cum clefaie mototolul de bunic-tu' cu ochii in tavan si gindu' pe dealuri? Ei, sa nu-ti alegi unu de-asta cind te-oi marita... "




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

quote:
Originally posted by daniela_b
[br
Bunica-mea imi zicea: "uiti-ti ....vezi cum clefaie mototolul de bunic-tu' cu ochii in tavan si gindu' pe dealuri? Ei, sa nu-ti alegi unu de-asta cind te-oi marita... "



www.helpsonia.com





bestial

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ortansa, papa linsitita, nu mai gusta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

si apropos de ce ziceai tu,si eu auzisem despre legatura dintre cum mananci si caracterul omului.daca ma gandesc bine e si adevarat,sotul meu de ex. este exact asa cum mananca:ii plac felurile sofisticate,sa fie masa plina cu cate putin din toate,ii place sa savureze:-).eu sunt mai repezita,mai mult infulec decat degust,dar imi plac si mie felurile sofisticate:-)tot avem un pct. comun...
hai ca am divagat rau

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Ortansa

hai ca am divagat rau

I've gt you under my skin



Ba. Io zic ca ai sintetizat.

www.helpsonia.com

Mergi la inceput