La multi ani, braduti scumpi! (58)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Fetele, eu nu mai apuc sa intru pe forum cu 2 copii acasa... uff, abia astept sa-i duc la gradi.

Shobo, iti doresc nastere usoara si bebe sanatos! Sa ne dai de veste.

Crinuta, sanatate multa printului.

Simona, ti-am trimis PM.

Kris, ma bucur ca v-ati distrat bine la ziua printesei. Imi imaginez cum arata casa dupa... Dar, asta e, o data pe an, merge...




Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am fost la Calapod. Nu avea loc, ca e plin de copii bolnavi, dar a venit special pentru Rayan la 7:30 ( jos palaria).
Are viroza, rino-faringita.
A spus ca arata foarte bine pentru un copil cu viroza.
Are rosu in gat, are secretii nazale, febra nu avea de aseara, dar a spus ca daca mai face febra azi si maine, ii dam Ospamox.
Oricum, deja sunt 7 zile de cand a debutat febra, deci, nu ar trebui sa mai faca, asa ca daca face si maine, clar ii dau antibiotic incepand de poimaine.

I-a mai dat niste medicamente, dar mama stie cum se numesc, ca ea l-a dus. Unul e Sinupret.

Erica, imi vine sa plang de ciuda ca nu putem veni la " petrecece", mai ales ca Rayan e innebunit dupa petreceri, iar eu la fel, chiar vroiam mult sa vin.
Sunt foarte suparata. Diseara ma imbat de nervi, uite asa.

Oricum, poate mai facem o petrecece dupa.., ce zici?



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Crinuta, ce ma bucura sa aud despre Calapod vorbe bune.
ea e cu sinupretul, si noi folosim siropul asta cu mare succces.

si rebe a avut putina raguseala, tuse, dar stare buna, am tinut-o ieri acasa si azi parea f ok si am dus-o; ii dau la greu vit c, tantum verde,echinaceea si acum sinupret.

cred ca ma ia si pe mine ceva ca simt cum vine raceala; de obicei la mine debuteaza cu gat si raguseala.

Erica, cam din aceleasi motive nici noi nu ne-am incumetat sa va onoram cu prezenta.

Patricia, mama de fetita - Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

I-a mai prescris Colargol ( nu l-a gasit mama) si spray Biorinil. Nu am auzit inca de medicamentele astea...
Oricum i-am luat doar Biorinil, e suficient, ca ii pun si apa de mare si Olynth, care e foarte bun, mai ales noaptea.



Patricia, sanatate si voua.


Lali, cand mergem la Ikea? Vreau icre rosii din alea, yam, yam..

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Colargolul se prepara la farmacie direct;

Crinuta, la Ikea au si creveti congelati ff ieftini (1 kg/o suta si ceva mii). s-ar putea sa facem si noi un drum pe acolo cit de curind.

Patricia, mama de fetita - Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu

Colargolul se prepara la farmacie direct;

Crinuta, la Ikea au si creveti congelati ff ieftini (1 kg/o suta si ceva mii). s-ar putea sa facem si noi un drum pe acolo cit de curind.

Patricia, mama de fetita - Rebecca





Da? Eu asa ieftini nu am vazut.
Propun sa mergem impreuna. Stii ca au locul ala fain de joaca?
Si ce papa bun si ieftin au, yam, yam...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Pai hai ca o sa mergem, poate duminica dupa masa??
ca in prima parte a zilei mergem la teatru de papusi.
stiu papa bun, mniam-mniam ce imi place, maninc mereu acolo cind merg.
au multe chestii misto, dulceturi, tartele alea cu vanilie, biscuiti.
iar cu crevetii nici nu mi-a venit sa cred, sora mea ia mereu si mi-a zis si mie. cel la 1 kg sint intregi, si costa vreo 15 ron, iar cei decojiti sint la 500g si costa vreo 25 ron.
La locul de joaca trebuie sa aiba o anumita inaltime. eu cind am fost asta-vara nu se incadra, si dupa amintirea mea inaltimea era peste 1m.



Patricia, mama de fetita - Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

OK, de acord.
L-am intrebat pe Rayan ce a facut la " dotot", ce i-a spus, si mi-a raspuns ca are probleme ;)

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Crinuta, multa sanatate lui Ryan.Am si eu o intrebare, poate ma ajutati: Rares deseneaza la cresa, dar nu pe carticele, le da foi cu figurine, doar conturul si ei deseneaza.Pe unde as putea sa gasesc asa ceva? Sa le fac eu pe calc nu prea ma pricep la chestii din astea. Si mai am o dilema: in sept cand va reincepe cresa Rares va avea 3 ani si 8 luni, nu stiu daca sa continuam sa mergem aici (eu sunt multumita de cresa asta) sau sa-l dau la gradi? Voi ce faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mirela, eu ii mai iau de pe net. Dau cautare pe google, desene, colorat, si gasesc tot felul de site-uri si i le printez.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput