Bucurii de sept-oct 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Doamnelor, poftiti la , ca de mult nu am mai dat-o eu

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lili foarte scumpi prietenii pitici, mi se pare ca si seamana. Am vazut si pozele cu excursia, mi-au placut micul Einstein si Napoleon, super, super dragut. Am remarcat ca Mathias doarme in carut, David nu mai stie de asa ceva demult. Si eu m-am gandit ieri ca s-au facut 2 ani de cand am proiectat piticul, acuma e sef de trib, ne conduce pe toti.

Xandrutza ce putea sa ne lase decat 2 maselute.

Sephora nu merg pozele.

Nu stiu unde gresesc cu piticu asta mic, poate l-am tinut prea mult izolat dar cand mergem in alta casa plange de nu mai poate. La noi acasa e ok, poate sa vina oricine, dupa ceva timp se obisnuieste cu persoana noua. Si in centrele de joaca face la fel, v-am mai spus asta. Poate si din cauza frigului, nu prea mai mergem in parc sa socializam cu alti copii, iesim cu carutul afara si ne plimbam o ora doua si apoi venim in casa. Abia astept sa vina caldura si sa iesim mai mult.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lilina, multumim pentru cafea!

Mirabelac, daca am zis c-am pierdut ceva, am uitat asa-s de "geamana".
Sa stii ca si Maria plange cand merge undeva. De exemplu am fost pe 24 dec. la tatal meu, cu familia sora-mii, si cred ca era prea multa lume, nu cunostea casa, ca a inceput sa planga non-stop. I-am dat un biberon cu lapte si i-a trecut. Alta data cand am fost la o alta matusa si erau si copii acolo, n-a mai plans, desi ne asteptam sa planga.

Cred ca depinde si de starea lor.
Pe mine m-a durut capul ieri foarte tare, am luat un antinevralgic, dar nu mi-a trecut de tot, iar azi noapte m-a durut mai tare ca ieri.

Nici acum nu sunt OK, dar nu iau nimic pe stomacul gol, ca am impresia ca mi se "lipeste" pastila de stomac.



Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by GETY



Eu am fost pana la banca si am declarat un pierdut, nu-l mai gasesc si pace, nu cred ca mi l-a furat, dar e cel pe care primesc alocatia de la Primarie si cu el intru si in cont pe internet, asa ca sunt legata la maini fara el.

Mai am de intrebat de Ignatica. Ignatica, vrem poze din Brasovul nins cu voi in poze.



Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!



Asta e mesajul si nu intelesesem ce ai pierdut.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Ramo, am uitat sa spun ca am vazut si eu pozele, sunt foarte amuzante, mai ales cele cu Patri in chip de pitic in cutiuta. De ce ati tuns fata? E frumusica de felul ei, dar sincer mi-a parut rau s-o vad tunsa. Ei, las' ca-i creste parul repede la loc!

Usorlili, faine pozele, ce ochisori minunati are Tudor! Si tu aratai grozav in poze, acum cu 7 kg minus cred ca esti o silfida! Sa stii ca am senzatia frapanta ca te cunosc de undeva, dar imi dau seama ca probabil e o simpla impresie; daca esti bucuresteanca nu am cum sa te stiu. Oricum senzatia asta am avut-o de cand am vazut prima poza cu tine. Drum bun spre Romania!

Mira & Gety, eu am inteles din context ca e vb de un card


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Acu' o ora (pe la 11 jumate deci) m-a sunat prin interfon vecinul de dedesubt (care e si administrator de altfel) sa-mi ceara sa fac ceva sa nu mai tropaie fiu-miu ca el nu poate sa se odihneasca . (V fugea de colo colo prin casa) Ce sa-i fac, sa-l leg? Nu stiu ce-si inchipuie oamenii astia ca poti face ca un copil de 1 an sa stea linistit. In schimb cand se apuca cu totii de renovat ca maniacii si nu mai termina cu bubuitul si fac peretii schweitzer cu burgiul si nu respecta nici un fel de orar ca sa se odihneasca si co-locatarii nu se sesizeaza si nu se scandalizeaza nimeni.

I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Chiar nimeni nu-mi recomanda o canita buna pentru baut laptele?

Canita Nuby cu cioc din silicon s-a rupt azi. Adica ciocul s-a rupt, cand il spalam.

Apa bea din Avent dar in instructiunile canii scrie clar ca e doar pentru bauturi clare gen apa/ceai si atat.


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

helloooo

lilina multumesc de cafea
Mira si Andra multumesc pentru aprecierile la adresa puiutei mele. Sa stiti ca si mie imi pare nespus de rau ca am tuns-o, dar asa a vrut tati, cica sa-i egalizeze parul si aici are dreptate, dar m-am si vazut pusa in fata faptului implinit pt ca el a tuns-o cand eram la bucatarie si pana am auzit eu ce face deja era prea tarziu, Patry nu mai avea par decat pe jumate din capsor
Andra chiar nu stiu sa-ti recomand o canuta buna. Eu am una de la Nuk,cu supapa, dar nu prea ti-o recomand, pt ca abia pot sa trag si eu din ea, dar un copil. Patricia bea bine apa din sticluta din aceea cu pai de silicon, poate ar functiona si la Vladut.
Mira in legatura cu plansetele cand e in loc strain eu zic sa nu te ingrijorezi, asa cred ca reactioneaza majoritatea copiilor in locuri noi. Si eu sunt ingrijorata pt ca daca pana acum cateva luni Patry socializa cu toata lumea si nu avea treaba cu locurile noi si straine, acum a inceput sa faca nazuri, care chiar ma surprind. Eii, dar vom trece noi si peste, asta sa fie cea mai mare problema a noastra.

Am si eu doua intrebari:

-lapticul de vaca de la cutie (care dati astfel de lapte la bucurii) il mai fierbeti sau il dati asa doar incalzit? Eu am hotarat sa o trec pe laptic de vaca, pana acum a baut formula de la 1 an de cand am intarcat-o.

-bucuriile voastre se mai trezesc noaptea pt laptic? a mea da, o data sau chiar de doua ori si tocmai de aceea am ezitat inca sa-i dau lapticul din cana, ca nu stiu cum sa i-l servesc noaptea daca ii scot biberonul.

pupici si o zi faina!

mey de cateva zile ma tot gandesc la elenia!!! oare ce mai face? ia treci si da-ne un semn de viata!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

quote:
Originally posted by eloise

Acu' o ora (pe la 11 jumate deci) m-a sunat prin interfon vecinul de dedesubt (care e si administrator de altfel) sa-mi ceara sa fac ceva sa nu mai tropaie fiu-miu ca el nu poate sa se odihneasca . (V fugea de colo colo prin casa) Ce sa-i fac, sa-l leg? Nu stiu ce-si inchipuie oamenii astia ca poti face ca un copil de 1 an sa stea linistit. In schimb cand se apuca cu totii de renovat ca maniacii si nu mai termina cu bubuitul si fac peretii schweitzer cu burgiul si nu respecta nici un fel de orar ca sa se odihneasca si co-locatarii nu se sesizeaza si nu se scandalizeaza nimeni.

I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~



Dragul de el Vladutz. Auzi...sa-i faci ceva sa nu mai umble.
Nu ma mir deloc. Si eu am patit-o cu vecinii de langa. Avem bucatariile pe acelasi perete iar eu inca ii mai fac lui Reby fructele blenduite...deci folosesc blenderul. De aici a iesit ca noi gaurim cu bormasina in fiecare zi si nu ne pasa de linistea vecinilor. Asta ca asta...dar cand i-am spus ca de fapt nu e bormasina, ca aceea s-ar auzi mult mai tare si ca de fapt e un simplu aparat de bucatarie-un blender, aproape ca mi-a interzis sa il mai folosesc ca el cheama politia. Nu mi-a venit sa cred. In prima instanta m-am simtit prost ca deranjez...si ma gandeam ce sa fac cu papica lui reby acum? Dar dupa aceea mi-am dat seama ca intr-o bucatarie este libera folosirea aparatelor de bucatarie...deci nu este ceva anormal ca il folosesc, mai ales ca peretele comun este tot bucatarie....ca doar vecinul nu doarme acolo!!!! Si mi-a facuuuut un scandal la usaaaa...de parca i-am daramat peretele.

Deci...Eloise...parerea mea este ca oamenii acestia sunt niste sacaiti care nu merita bagati in seama. Si la voi e si mai si...ca nu e vorba de o masina...ci de un COPILAS care se joaca si el in propria casa. Eu i-as fi inchis interfonul...sau i-as fi spus ca nu merita sa fie ascultat.

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Am incarcat si eu cateva poze. Daca sunteti interesate le gasiti in linkul de mai jos

POOOOOZEEEEE

Va pupam pe toti si toate

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput