LMA Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (274)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR! Sa aveti un an bun, plin de realizari!
LA MULTI ANI LA TOTI BB SARBATORITI IN DECEMBRIE SI IANUARIE PANA ACUM!
Noi am petrecut f bine! Doua saptamani am avut niste musafiri din Rusia, pe care i-am cunoscut asta vara in Turcia, au stat la noi. Au si ei un baietel, Nikita, cu 3 luni mai mic decat Ayan si inca unul pe drum. Copiii s-au simtit superb, si noi la fel! A fost o experienta nemaipomenita, acum imi dau seama ce inseamna un frate pt fiecare copil! S-au jucat f frumos, erau tot o joaca! De vorbit in romaneste nu prea, dar a luat-o pe ruseste! A invatat de la Nikita "dai, dai, dai", adica "da-mi, da-mi, da-mi" si inca vreo 2 cuvinte. fantastic ce repede invata de la copii! Pun poze cand pot.
Asa ca va felicit pe cele ce ati mai facut repede inca un bb, vor avea o relatie f frumoasa cu fratii lor!
Am facut Craciunul cu ei la Bran.Le-a placut romania f mult, se asteptau la mai putin am inteles.
L-am vazut si pe Mos Craciun la Mall, tare mult i-a placut de el! L-am luat cu plansete de acolo. De brad nu a fost cine stie ce incantat, mai mult de luminitele din oras
Felicit inca o data pe sarbatoriti!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

La noi e un frig, brrrr. Bate vintul si e rece. Macar de ar ninge. Sarcaul Razvan nici n-a iesit azi afara, dar efectiv te taie vintul. Nu stiti, se mai incalzeste?

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

oachi tu speri sa se incalzeasca acum de Boboteaza?
alina cum a fost bucurestiul? tot asa plin de lumini pe magheru? uite ca nu am apucat sa vad pe nicaieri la stiri sau video....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

LA MULTI ANI in 2008, va doresc un An nou plin de impliniri si bucurii ,multa sanatae si fericire.
LA MULTI ANI!!! spiridusilor sarbatoriti!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.........asa, o sa scriu pe bucatele, calculatorul meu e pe duca
Miercuri seara ne-am intors si noi acasa. A fost foarte frumos la munte, am avut parte de muuuulta zapada, soare, si frig.
David a invatat sa scheze, chair daca dupa prima jumatae de zi nu a mai vrut nci cum sa se intoarca pe partie. Apoi a prin dragul schiatului, in aceeasi de dupa masa deja urca cu liftul singur neajutat si isi dadea dumul la vale tot singur. Noi fetele ne-am rezumat la sanius, bronzat si topait pe trambulina

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Binenteles ca a venit Mosul si la noi.........in n-reprize. Pe ultimul il asteptam maine din Romania ....ca de, e mai de departe.
In 24 am facut acasa, numai noi, David a primit un calculator pentru copii, Daria tabla de scris iar Selin un set cu un carucior, patut, si multe altele pentru bebe, apoi in 25 am fost la socrii unde s-au mai primit 1-2 ture de cadouri de la bunici , nasi, apoi inca o tura de la matusa unde am stat....si uite asa mi se umple casa de de toate vrute si nevrute.
De Revelion am stat acasa, am avut invitati niste rude de ale sotului.....eu inca visez la Revelionul ala singurei undeva la o cabana pe munte,cu muzica si dans si multa lume vesela........sau mai bine zis la vrema cand mi-o tine si soacra-mea o noapte copii. Cred ca voi ramane numai cu visul, bine ca am avut locsorul nostru de data asta, soacra-mea nu stia cum sa ne trimita mai repede acasa de canta ori mergeam pe acolo. Intr-un final in ultima zi ne-a invitat la masa de pranz ca cica "nu ne poate pune la masa asa spontan" ca parca nu eram de 8 zile acolo...........dar sa fim noi sanatosi.



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.........si cam atat. Incerc sa mai citesc din urma, daca nu-si da duhul de tot calcuriciul asta.
.......si poze incerc sa pun, nu sunt sigura ca voi reusi!¨

V-am pupat!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutare!!!
Noi ne pregatim bagajele...in sf. mergem acasa.
Clau s-a dus sa vada de cauciucuri pt. iarna, ii e groaza de ce e prin oras si de drumurile in afara tarii. alti bani, alta distractie.

Alina ma bucur ca ati petrecut frumos la munte si cu musafirii rusi. Blondul din pozele catalinei e rusnacul?
Mira sper sa nu ti se strice compu. ma bucur ca ati avut niste sarbatori minunate.
Noi am avut revelionul cam la care visezi tu, exceptie fiind marco, care ne-a innebunit.
Irina te asteptam sapt. viitoare de la munca. daca ajungi, la ce zapada e la voi.
Oachi bine v-ati intors acasa. stiu ce bine e acasa...si eu astept sa ajungem la Tm. a fost frumos cu neamurile, dar tot mai bine e acasa la tine.

ma pun sa deschid subiecte pt. sarbatorite si pe urma plec la soacra sa-mi trezesc copilul.
Vrem sa plecam spre Tm, pe la pranz, ca sa-si faca somnicul pe drum si sa nu ne innebuneasca prea tare. Oricum ii pun laptopul cu BE si nu mai am treaba cu el. tare incantat e de dvd-uri si ii pun in fiecare seara, asa adoarme el.
si pe mai tarziu, sau pe maine.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

Subiect aniversar pt. Raisa de Ursu:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113782

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Maraki, au fost luminite pe Magheru, dar parca mai frumoase in alti ani.
Gio, da, el e Nikita, am facut Revelionul cu musafirii nostri la Catalina. Am pus poze http://community.webshots.com/album/562008372xQVlBL

Mergi la inceput