Icre false ???

Icre false ??? | Autor: Alina Maria

Link direct la acest mesaj

Am cautat de am inebunit , nu gasesc , ma scuzati daca s-a mai scris insa sunt gravida si am o poftaaaaa ... please help !

Alina 14+ si Mandy Stephanie 2,11 ani

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Alina,La multi ani! sarcina usoara si bb sanatos...numai bine si tot ce-ti doresti sa ti se implineasca
poti sa detaliezi putin ce anume vrei? ca sa stim ce sa-ti raspundem...
eu una ma gandesc ca te referi la icre false(adica icre de post)...dar nu-s convinsa in acest caz uite reteta:
4 cesti suc de rosii
1 ceasca de gris
1/2de lamaie
1/2 ceasca ulei
sare, piper...dupa gust
pui sucul de rosii la fiert si cand incepe sa fiarba adaugi grisul in ploaie(amesteci continuu sa nu faca cocoloase) pana se ingroasa
Apoi lasi la racit si adaugi uleiul amestecand(cu mixerul) apoi se adauga zeama de lamaie, condimentezi...mai lasi la racit.Se mananca pe paine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Alina,
Eu nu stiu cum e in Olanda dar iti spun ca in Germania am cumparat de la piata sau supermarkete mri,exista raioane cu produse din peste si am facut comanda,nu se gasesc proaspete decit in anumite perioade ale anului,cind depun pestii icrele.In rest,ei le congeleaza.

La multi ani!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Asta am vrut sa spun si eu,ca inca n-am reusit sa gasesc icre albe proaspete si nici macar pregatite.Mie imi place foarte mult pasta de icre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_pur spune:

cand locuiam in frantaa majoritatea produselor erau in franceza si olandeza. uita-te la raionul de peste (nu unde e peste proaspat) unde sunt produsele cu peste afumat sau in sosuri, sunt niste cutiute transparente si se numesc BLINI sau ceva de genul asta. sune icre pregatite dar fara ceapa, au culoarea roz, exact ca o pasta. sper sa gasesti usor.

o zi buna
anca

Mergi la inceput